هزاران بار اعلام مرگ بیت کوین/ پادشاه ارزهای دیجیتال قوی‌تر از همیشه !

هزاران بار اعلام مرگ بیت کوین/ پادشاه ارزهای دیجیتال قوی‌تر از همیشه !

از سال ۲۰۱۱ رسانه‌های جریان اصلی، مدیران بانک‌ها، اقتصاددانان و دیگر افراد مردد و بدبین، پس از هر اصلاح قیمت بزرگ از زمان بالاترین قیمت تاریخ بیت کوین، با شوق فراوان اعلام کرده‌اند که کار بیت کوین تمام شده است!

بیت کوین منتقدانش را همچنان به مبارزه می‌طلبد

در ده سال گذشته، بیت کوین ۵ اصلاح قیمت ۸۵ درصدی از جمله بازار نزولی ۱۴ ماهه اخیر را تجربه کرده است. با این حال پادشاه ارزهای دیجیتال توانسته است با رسیدن به بالاترین قیمت تاریخ خود بعد از هر سقوط و به مبارزه طلبیدن منتقدانش، تمام این اصلاح‌ قیمت‌ها را پشت سر بگذارد.

بیزینس اینسایدر (Business Insider) در سال ۲۰۱۳ و زمانی که ارزش بیت کوین ۱۱۰.۶۸ دلار بود نوشت: بازی تمام شده است بیت کوین.

حباب ترکیده و تمام چیزی که باقی مانده است تماشای سقوط حتمی و اجتناب ناپذیر آن است. خب حالا چی؟ آیا مانند پت‌اسمارت (PetSmart) و لیمن برادرز (Lehman Brothers) سقوط می‌کند و از صحنه روزگار محو می‌شود و تنها در خاطر اقتصاددانان باقی خواهد ماند؟

هزاران بار اعلام مرگ بیت کوین/ پادشاه ارزهای دیجیتال قوی‌تر از همیشه !

متخصصان صنعت و سرمایه‌گذاران برجسته عمیقاً بر این باورند که با در نظر گرفتن ورود غیرمنتظره سرمایه‌گذاران نهادی و موسسات مالی در حوزه ارز دیجیتال، سال ۲۰۱۹ هم تغییر چندانی در مسیر بیت کوین ایجاد نخواهد کرد.

بیت کوین در جایگاهی مستحکمتر از ۲۰۱۷

در ۱ فوریه (۱۲ بهمن) آری پال (Ari Paul)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری بلاک‌تاور (Blocktower) گفت که او درباره ورود سرمایه‌گذاران نهادی در فضای ارز دیجیتال بسیار خوشبین است.

پال همچنین در ادامه گفت انتظار دارد که سرمایه‌گذاران نهادی از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ وارد بازار ارز دیجیتال شوند.

من در گذشته در رابطه با شیوه پذیرش نهادی بسیار خوشبین بودم. این اتفاق در حال رخ دادن است، اما من نمی‌توانم تخمین بزنم در کدام سه ماهه (امسال یا سال ۲۰۲۲) ما شاهد یک جهش بزرگ خواهیم بود. او افزود: به عنوان یک حدس ساده، شاید سه ماهه سوم ۲۰۱۹.

با این حال در عرض ۲ هفته پس از انتشار بیانیه‌ پال، آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano) در مورگان کریک (Morgan Creek) اعلام کرد که دو صندوق بازنشستگی عمومی ایالات متحده در حوزه ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کردند.

امروز صبح تیم ما در مورگان کریک دیجیتال (Morgan Greek Digital) سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون دلاری در حوزه ارز دیجیتال توسط دو صندوق بازنشستگی عمومی را اعلام کرد.

نهادها قرار نیست بیایند. آن‌ها الان همین‌جا هستند.

هزاران بار اعلام مرگ بیت کوین/ پادشاه ارزهای دیجیتال قوی‌تر از همیشه !

 

روند مقبولیت نهادی ارز دیجیتال سریع‌تر از انتظارات سرمایه‌گذاران حاضر در این حوزه است.

مدت کوتاهی پس از آن، جولیوس بائر (Julius Baer)، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های خصوصی سوئیس، برای مشتریانش دسترسی به ارزهای دیجیتال را فراهم کرد.

نزدک (Nasdaq)، بازار بورس سهام در آمریکا، شاخص بیت کوین و اتریوم را راه‌اندازی کرد و فیدلیتی (Fidelity)، شرکت خدمات مالی آمریکایی نیز اعلام کرد که یک سرویس نگهداری و حفاظت از ارز دیجیتال را ایجاد کرده است.

هزاران بار اعلام مرگ بیت کوین/ پادشاه ارزهای دیجیتال قوی‌تر از همیشه !

پیتر گرلاچ (Peter Gerlach)، مدیر بازار جولیوس بائر (Julius Baer) و عضو پیشنهادی هیئت مدیره در شرکت SEBA گفت:

در جولیوس بائر (Julius Baer)، ما متقاعد شده‌ایم که دارایی دیجیتال می‌تواند تبدیل به یک کلاس دارایی قانونی و پایدار در سبد سهام شود.

بر اساس گزارش سی‌سی‌ان، صندوق سرمایه‌گذاری پادشاهی سنگاپور (GIC) اواخر سال ۲۰۱۸ در کوین‌بیس (Coinbase) سرمایه‌گذاری کرده است؛ حرکتی که می‌تواند سبب افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران نسبت به رشد بلند مدت ارز دیجیتال شود.

فقدان نقدینگی و عدم فعالیت در بازار ارز دیجیتال پس از اصلاح بزرگ، همیشه از نگرانی‌های افراد مردد نسبت به وضعیت بیت کوین بوده است.

در ۲ مارس (۱۱ اسفند)، حجم معاملات روزانه بازارهای ارز دیجیتال در حدود ۲۴ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. گفته می‌شود حجم دارایی دیجیتال فرابورس (OTC) حداقل دو برابر بازار صرافی است.

تحلیلگران با توجه به روند مثبت بیت کوین پس از ثبت اولین کندل سبز ماهانه که افزایش قیمت را در یک دوره ۳۰ روزه نشان می‌دهد و گذشت ۸ ماه، یعنی از جولای ۲۰۱۸، پیش‌بینی می‌کنند که روند تثبیت قیمت این کلاس دارایی در ماه‌های آینده شروع خواهد شد.

جاش راجر (Josh Roger) در توییتر خود گفت:

تنها چیزی که باید بگویم این است الگوی شمع انگلف صعودی (Bullish Engulf)، شیب بی‌نقصی را برای رسیدن به شمع صعودی ماهانه ایجاد کرد.

هزاران بار اعلام مرگ بیت کوین/ پادشاه ارزهای دیجیتال قوی‌تر از همیشه !

پیش‌بینی تحرکات قیمتی در کوتاه‌مدت

در کوتاه مدت، معمولا تریدرها انتظار دارند که بیت کوین در حالی که وضعیت قیمتی جالبی ندارد نوسانات کم خود را حفظ کند.

اگر پرچم‌دار ارزهای دیجیتال بتواند سطوح مقاومت کلیدی ۴,۰۰۰ دلاری و ۴,۲۰۰ دلاری را بشکند، که پیش‌تر نیز برای شکستن آن تلاش کرده بود، این دارایی دیجیتال می‌تواند روند قدرتمند جدیدی را برای آغاز فاز انباشت آغاز کند.

دیوید پوئل (David Puell)، تحلیل‌گر بازار می‌گوید که ۴,۲۰۰ دلار سطح مهمی برای بیت کوین است چرا که قیمت متوسط خرید در بازار را نشان می‌دهد.

قیمت تحقق یافته، میانگین قیمتی است که بازار برای سکه‌های آن‌ها تعیین کرده است.

این باید به عنوان مقاومت عمل کند، چرا که سرمایه‌گذاران و تاجرانی که بعد از شنیدن یک خبر ناخوشایند یا دیدن یک روند نزولی در الگوی تکنیکال نمودارها به سرعت از خریدوفروش خارج می‌شوند؛ در وضعیت سر به سر و بدون سود و زیان دامپ می‌کنند.

هزاران بار اعلام مرگ بیت کوین/ پادشاه ارزهای دیجیتال قوی‌تر از همیشه !

تحرکات قیمتی بازار ارز دیجیتال به میزان زیادی به این موضوع بستگی دارد که آیا بیت کوین می‌تواند قیمت ۴,۲۰۰ دلار را رد کند و از محدوده قیمت ۳۱۰۰ دلار تا ۴۰۰۰ دلاری که از نوامبر برای بیش از ۳ ماه در آن اسیر شده، فرار کند.

توکن‌ها و ارزهای دیجیتالی که حجم سرمایه پایینی دارند، مثل بایننس کوین و بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) در هفته‌های اخیر نسبت به بیت کوین و دلار آمریکا سود نسبتا زیادی را ثبت کرده‌اند.

فقط موضوع بر سر زمان پیروی دارایی‌های با حجم‌ بازار بالا از این روند است.

منبع: ccn

 

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

7 دیدگاه
رضا فریدونی
رضا فریدونی
5 سال و 1 ماه قبل

بعضی از نظرات واقعا خوندنیه ها... ناموسا چی می زنین؟

بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
5 سال و 1 ماه قبل

سنگ قبر بیت کوین آمادست

HardMan
HardMan
5 سال و 1 ماه قبل

لاو یو بیبی ( میبینمت )
کمتر جوک بگو

امید
امید
5 سال و 1 ماه قبل

ایشاالله برای خودت هم

علي
علي
5 سال و 1 ماه قبل

شما كه ميگي سراب چرا اخبارشو دنبال ميكني!!!

Mazerunner
Mazerunner
5 سال و 1 ماه قبل

بیت کوین...
بیت کوچکترین واحد دیتا برای ارسال یک چیزی هست...
کوین یعنی سکه...
ارسال کوچکترین دارایی بعنوان پول چیزی عجیب است برای پرداخت...

احمد
احمد
5 سال و 1 ماه قبل
پاسخ  Mazerunner

داداش چی را به چی ربط میدی؟