ماینرهای چینی بازگشتند؛ قدرت پردازش شبکه بیت کوین احیا شد

ماینرهای چینی بازگشتند؛ قدرت پردازش شبکه بیت کوین احیا شد

استخراج‌کنندگان بیت کوین در جنوب چین پس از حوادث هفته گذشته در معادن زغال‌سنگ این کشور که به قطع برق و کاهش شدید نرخ هش شبکه منجر شد، بار دیگر کار خود را از سر گرفتند.

به گزارش کوین دسک، داده‌های وب‌سایت ماینینگ پولز استتز (Miningpoolstats) نشان می‌دهد که نرخ هش بیت کوین، یعنی برآورد کل قدرت محاسباتی که ماینرها در یک زمان معین فراهم می‌کنند، از حدود ۱۲۵ اگزاهش در ثانیه پس از قطعی برق به حدود ۱۶۰ اگزاهش در ثانیه افزایش یافته است.

لیانگ دا (Liang Da)، مدیر امور مالی و توسعه تجارت استخر استخراج F2Pool، در مصاحبه‌ای گفت:

ماینرهای استان سین کیانگ (Xinjiang) که زغال سنگ فراوانی دارد، در اواخر هفته گذشته دستگاه‌های خود را به مدار بازگرداندند، اما اوایل این هفته تعداد بیشتری از آن‌ها با سرعتی پایین‌تر از حد انتظار آنلاین شدند.

او افزود:

مجموع نرخ هش در حال حاضر حدود ۱۵۰ اگزاهش در ثانیه است. احیای قدرت محاسباتی کندتر از حد انتظار است. [شبکه بیت کوین] ۲۰ اگزاهش دیگر می‌خواهد تا به سطح پیش از قطعی برق برسد.

توماس هلر (Thomas Heller)، مدیرعامل شرکت کامپس ماینینگ (Compass Mining)، گفت اگر ماینرهایی مثل فاندری (Foundry) را که داده‌های خود را به اشتراک نمی‌گذارند در نظر بگیریم، نرخ هش فعلی شبکه احتمالاً بالاتر از حدود ۱۶۰ اگزاهشی است که از سوی ای‌پی‌آی‌های استخر استخراج گزارش شده است.

استخراج‌کنندگان متأثر از قطعی برق در چین برای تأمین انرژی دستگاه‌های خود به زغال‌سنگ ارزان‌قیمت در فصل خشک این کشور متکی هستند. با افزایش بارش‌ها در پایان ماه مه (اواسط خردادماه)، بیشتر این ماینرها به شمال چین مهاجرت می‌کنند تا از انرژی برق‌آبی ارزان این منطقه استفاده کنند.

ایگور رانتس (Igor Runets)، مدیرعامل شرکت میزبانی استخراج بیت کوین بیت‌ریور (BitRiver)، اظهار داشت که قطعی برق اگرچه موقتی است، نشان‌دهنده تمرکز استخراج در چین و همچنین ضرورت حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر است.

او افزود:

اگرچه کاهش نرخ هش موقتی بود، این نشانه دیگری از قابل اطمینان نبودن منابع تجدیدناپذیر انرژی برای استخراج بیت کوین و همچنین تمرکز استخراج در چین بود. من معتقدم که آینده استخراج بیت کوین سبز است و جاهایی که دارای انرژی تجدیدپذیر مازاد هستند، بیشترین پتانسیل را برای این کار دارند.

بازار صعودی اخیر بیت کوین باعث شده است که مصرف انرژی آن بار دیگر زیر ذره‌بین قرار بگیرد. برخی از تازه‌واردها هم تصمیم گرفته‌اند بیت کوین «پاک» خریداری کنند که فقط از استخراج با انرژی‌های تجدیدپذیر حاصل شده باشد.

در آمریکای شمالی ماینرهایی مانند بلاک‌کپ (Blockcap) و گریفون (Gryphon) بر استخراج از منابع تجدیدپذیر متمرکز شده‌اند، اما دیگر ماینرها از ترکیبی از انرژی‌های تجدیدپذیر و گاز طبیعی استفاده می‌کنند.

با گسترش این شرکت‌ها در آمریکای شمالی، چه با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و چه غیر آن، سهم آمریکای شمالی از نرخ هش بیت کوین در حال افزایش است. اما این منطقه هنوز مسیری طولانی در پیش دارد تا به سهم عمده چین از کل نرخ هش جهان برسد.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
پرهام
پرهام
4 ماه پیش

سلام امکان ریزش بیدکوین وجود داره تا یکماه

محمد
محمد
4 ماه پیش

با سلام و احترام .. به نظر من روند قیمت بیتکوین بصورت خزنده در بازار عرضه و تقاضا با توجه به میزان تولید افزایش خواهد یافت .. و اما بازگشت به کار ماینرهای چین اثر جدی بر نرخ رشد و یا کاهش قیمت بیت نخواهد داشت.. زیرا افزایش ماینرهای فعال سختی شبکه را بدنبال دارد و با بالارفتن سختی شبکه یونیت ریت پایین می آید ( یعنی پاداش دستگاه کم میشود ).. و چون سختی شبکه بالا میرود رشد قیمت میتواند سختی شبکه را جبران کند .بنا بر این قیمت تابع عرضه و تقاضا خواهد بود .

حامد
حامد
4 ماه پیش

خبرمثبتی هست برای رشدروندبازار.خیلی میتونه موثر

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off