atlasarzdigital

تماشا کنید: پاسخ به نگرانی‌ها درباره نصف شدن پاداش استخراج (halving) در بیت کوین

تماشا کنید: پاسخ به نگرانی‌ها درباره نصف شدن پاداش استخراج (halving) در بیت کوین

تا کمتر از ۷ ماه دیگر پاداش استخراج بیت کوین طبق برنامه‌ریزی نصف می‌شود. به نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین، اصطلاحا هاوینگ یا هالوینگ (Halving) می‌گویند. اما این رویداد چه تاثیری روی شبکه و قیمت خواهد گذاشت؟

در کد بیت کوین قانونی وجود دارد که برای کم کردن تورم، افزایش کمیابی و طولانی شدن استخراج تمام بیت کوین‌ها، بعد از هر ۲۰۰,۰۰۰ بلاک، پاداش استخراج بیت کوین نصف می‌شود.

پاداش استخراج بیت کوین در ابتدا ۵۰ واحد بیت کوین بود و طی دو هاوینگ قبلی هم‌اکنون پاداش استخراج بیت کوین ۱۲.۵ واحد است. یعنی هر ۱۰ دقیقه ۱۲.۵ واحد بیت کوین تولید می‌شود و به عنوان پاداش به ماینرها تعلق می‌گیرد. در ماه می سال ۲۰۲۰ پاداش استخراج بیت کوین نصف خواهد شد و به ۶.۲۵ واحد می‌رسد. بر همین اساس استخراج تمام بیت کوین‌ها تا سال ۲۱۴۰ طول می‌کشد.

از نظر تئوری نصف شدن پاداش استخراج به دلیل کاهش عرضه، باعث رشد شدید قیمت بیت کوین می‌شود و افزایش قیمت به ماینرها انگیزه می‌دهد که با وجود نصف شدن پاداش، به کار خود ادامه دهند و امنیت شبکه را حفظ کنند.

اما آیا ممکن است نصف شدن پاداش استخراج سودآوری این کار را کم کند و ماینرها را از شبکه خارج کند؟ آیا هاوینگ می‌تواند موجب پایین آمدن امنیت و ثبات شبکه شود؟

در این ویدیو، آندریاس آنتونوپولوس، محقق مشهور بیت کوین که تمام وقت خودش را به این ارز دیجیتال اختصاص داده است، به نگرانی‌ها درباره هاوینگ پاسخ می‌دهد.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
اکبر کولیوند
اکبر کولیوند
5 ماه پیش

با درود
به نظر من با توجه به الزامات جهانی شدن اقتصاد همه به این جمع بندی رسیدن که با کمترین احتیاط دنیا به سمت رمز ارزها میره البته با کمترین ریسک.هر چیزی نیازمند برنامه ریزی دقیق و زمانبندی مناسبه بعد از این اجرای مدل طرح ریزی شده

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تماشا کنید: پاسخ به نگرانی‌ها درباره نصف شدن پاداش استخراج (halving) در بیت کوین ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
1
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x