سقوط بیت کوین به ۴۱هزار دلار؛ پیش‌بینی کارشناسان از وضعیت بازار در سال ۲۰۲۴ چیست؟

سقوط بیت کوین به ۴۱هزار دلار؛ پیش‌بینی کارشناسان از وضعیت بازار در سال ۲۰۲۴ چیست؟

بیت کوین طی چند روز گذشته روندی عمدتاً نزولی داشته است و صبح امروز تا کف ۴۰٬۸۰۰ دلاری نیز پایین آمد. با وجود ریزش‌های اخیر، پیش‌بینی‌های کارشناسان درباره عملکر این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴ همچنان مثبت باقی مانده است.

به گزارش کوین دسک،‌ بیت کوین هفته معاملاتی (میلادی) خود را تا اینجای کار با ضرر شروع کرده است و اکنون کمی بالاتر از ۴۱٬۰۰۰ دلار خریدوفروش می‌شود. داده‌های پلتفرم آماری کوین گلس (Coinglass) نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۱۶۳میلیون دلار موقعیت معاملاتی در بازارهای فیوچرز ارزهای دیجیتال لیکویید شده است که ۱۳۳میلیون دلار آن (معادل ۸۱درصد) موقعیت‌های لانگ (صعودی) بوده‌اند. حدود ۴۰میلیون دلار از موقعیت‌های معاملاتی لیکوییدشده نیز به بیت کوین اختصاص دارد.

سقوط بیت کوین به ۴۱هزار دلار؛ پیش‌بینی کارشناسان از وضعیت بازار در سال ۲۰۲۴ چیست؟
هیت‌مپ حجم موقعیت‌های معاملاتی لیکوییدشده در ۲۴ ساعت گذشته به تفکیک ارز.

لوسی هو (Lucy Hu)، تحلیلگر ارشد مؤسسه مدیریت دارایی هنگ کنگی متالفا (Metalpha)، در رابطه با ریزش‌های اخیر بیت کوین می‌گوید با وجود اخبار منفی مربوط به هک کیف پول‌های لجر (Ledger)، بازار شرایط خوب خود را حفظ خواهد کرد و این مسئله را تا حد زیادی تحت‌تأثیر پیش‌بینی‌ها درباره کاهش نرخ بهره بانکی ایالات متحده در آینده و افزایش استقبال از شبکه بیت کوین به خاطر نوآوری‌هایی مثل پروتکل اوردینالز (Ordinals) می‌داند.

هو گفته است:

هک گسترده کیف پول‌های لجر احساسات کاربران نسبت به فضای دیفای را کمی تغییر داد و باعث طرح پرسش‌های مهمی در رابطه با امنیت کیف پول‌های ارز دیجیتال شد. علاوه‌بر این، هیجانی که نسبت به NFTهای اوردینالز بیت کوین وجود دارد همچنان باعث تقویت فعالیت‌های ماینرها می‌شود و پاداش دریافتی آنها را افزایش می‌دهد. انتظار داریم شتاب صعودی بلندمدت بیت کوین همچنان ادامه داشته باشید.

با وجود اصلاح بیت کوین طی روزهای اخیر، پیش‌بینی‌های آخر سالی درباره وضعیت بازار این ارز دیجیتال برای سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ همچنان خوش‌بینانه است؛ خصوصاً در مقایسه با پیش‌بینی قیمت‌های ۱۰٬۰۰۰ تا ۱۲٬۰۰۰ دلاری که پایان سال گذشته میلادی درباره وضعیت بازار این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ مطرح می‌شد.

برای مثال وو نتورک (Woo Network) قیمت ۷۵٬۰۰۰ دلاری را برای اوایل سال ۲۰۲۴ بیت کوین پیش‌بینی کرده است. مؤسسه بیت‌وایز (Bitwise) هم انتظار دارد بیت کوین سال آینده بالای ۸۰٬۰۰۰ دلار معامله شود. کارشناسان بیت‌وایز انتظار دارند اولین ETF نقدی بیت کوین آمریکا در سال آینده راه‌اندازی شود و با این اتفاق شاهد موفق‌ترین راه‌اندازی صندوق‌های بورسی تاریخ ایالات متحده باشیم.

همچنین بخوانید: ۱۰ پیش‌بینی برای سال ۲۰۲۴ ارزهای دیجیتال

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
4 ماه قبل

سلام، بیت کوین دوستان همانطور که در روزهای گذشته هم گفتم، یه ریزش شدیدتری رو خواهد داشت و قطعا بین 30تا32هزار خواهد رسید، مراقب سرمایه هاتون باشید وبا نظر خودتون فروشنده و نظاره‌گر بازار باشید تا از ضررهای سنگین جلوگیری شود، البته قبل هر کاری خودتون تحلیل کنید

احمد
احمد
4 ماه قبل

سلام، کاری با درستی یا نادرستی پیش بینی شما ندارم که با این سطح ریزش مخالفم. اصل کلامم قطعیت در دیدگاه شماست که نشان می دهد این بازار و هیچ بازار سرمایه ای را نمی شناسند. لطفاً برای جذب مخاطب مردم را به اشتباه با قطعی صحبت کردن منحرف نکنید. این که می گویید قطعاً بین ۳۰ تا ۳۲ هزار میرسه یا اینکه می گویید همانطور که روزهای گذشته هم گفتم نشان دهنده اینه که اطمینان ساختگی شما تنها مبنای تحلیل های شما است نه تحلیل و پیش بینی.