بیت کوین زیر ذره‌بین تحلیل زمانی؛ نگاهی به چرخه‌های صعودی و نزولی

بیت کوین زیر ذره‌بین تحلیل زمانی؛ نگاهی به چرخه‌های صعودی و نزولی

مبنای کار تمامی افرادی که از تحلیل تکنیکال برای بررسی بازارهای مالی استفاده می‌کنند، نمودار دو بعدی تغییرات قیمت نسبت به زمان یا به اصطلاح “چارت” است.

در این نمودار همانطور که می‌دانیم محور عمودی نشان‌دهنده‌ی قیمت و محور افقی نشان‌دهنده‌ی زمان است، بنابراین همانطور که تحلیل تکنیکال اهداف و سطوح قیمتی را برای ما مشخص می‌سازد، می‌تواند در تحلیل زمانی نیز به ما کمک کند. اما در عین حال تحلیل زمانی سهام و دارایی ها به مراتب سخت تر و حساس تر از تحلیل قیمتی است.

برای تحلیل زمانی حرکات بیت کوین به تایم فریم هفتگی می‌رویم و به آن نگاهی می‌اندازیم :

بررسی زمانی حرکات بیت کوین
بررسی زمانی حرکات بیت کوین

در نمودار بالا هر کدام از نیم دایره‌های نارنجی که مشاهده می‌شود، بیانگر یک سیکل زمانی ۱۰۵ هفته‌ای یا دوساله است. مبنای این سیکل ها فاصله‌ی زمانی بین اولین کف و سقف اصلی در قیمت بیت کوین (اولین نیم دایره از سمت چپ) است و بقیه ‌ی نیم دایره ها به صورت متوالی پس از آن ترسیم شده اند.

نکته‌ی مهمی که می‌شود از این تقسیم بندی برداشت کرد این است که پس از هر نیم دایره‌ی صعودی دو ساله (گاوها) که حرکات اصلی بیت کوین را شامل می‌شوند، سیکل بعدی دو ساله به صورت اصلاحی (خرس‌ها) بوده است (به نحوه‌ی قرارگیری سقف ها و کف ها در ابتدا و انتهای هر سیکل توجه کنید).

بنابراین می‌توان گفت قیمت فعلی بیت کوین درون سیکل اصلاحی که از دسامبر ۲۰۱۷ آغاز شده است قرار دارد و بهترین حدسی که می توان برای شروع حرکت صعودی قوی بعدی از لحاظ زمانی داشت، حدود ۴ ماه دیگر و در ماه‌های انتهایی سال ۲۰۱۹ میلادی است.

برای پیدا کردن کف های قیمتی اصلی قبل از حرکات بزرگ و اصلی از ابزار نواحی زمانی فیبوناچی نیز به شکل زیر می‌توان کمک گرفت :

بررسی زمانی حرکات بیت کوین با استفاده از ابزار نواحی زمانی فیبوناچی
بررسی زمانی حرکات بیت کوین با استفاده از ابزار نواحی زمانی فیبوناچی

مبنای ابزار نواحی زمانی فیبوناچی را همانند سیکلها روی حرکت صعودی اولیه بیت کوین قرار می‌دهیم. می‌بینیم که در سیکل های اصلاحی کف های قیمتی اصلی که قیمت بعد از آنها آرام آرام شروع به صعود کرده است بین ۵۰ الی ۶۱.۸ درصد زمان آن سیکل (تقریبا در اواسط سیکل نزولی) اتفاق افتاده است، بنابراین می توان گفت کف ۳۲۰۰ دلاری در سیکل فعلی کف قیمتی اصلی بوده است.

نتیجه‌گیری

با توجه به سیکل های زمانی موجود در بیت کوین می‌توان گفت که قیمت فعلی بیت کوین درون سیکل اصلاحی که از دسامبر ۲۰۱۷ آغاز شده است قرار دارد و بهترین حدسی که می توان برای شروع حرکت صعودی قوی بعدی از لحاظ زمانی داشت، حدود ۴ ماه دیگر و در ماه‌های انتهایی سال ۲۰۱۹ میلادی است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
مهدی محققی
مهدی محققی
4 سال قبل

بسیار عالی بود. ممنون از ارز دیجیتال

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
4 سال قبل

ممنون از نظرتون

Masoud
Masoud
4 سال قبل

عالی بود. مرسی

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
4 سال قبل
پاسخ  Masoud

ممنون از لطفت مسعود جان