atlasarzdigital

بیت کوین زیر ذره‌بین تحلیل زمانی؛ نگاهی به چرخه‌های صعودی و نزولی

بیت کوین زیر ذره‌بین تحلیل زمانی؛ نگاهی به چرخه‌های صعودی و نزولی

مبنای کار تمامی افرادی که از تحلیل تکنیکال برای بررسی بازارهای مالی استفاده می‌کنند، نمودار دو بعدی تغییرات قیمت نسبت به زمان یا به اصطلاح “چارت” است.

در این نمودار همانطور که می‌دانیم محور عمودی نشان‌دهنده‌ی قیمت و محور افقی نشان‌دهنده‌ی زمان است، بنابراین همانطور که تحلیل تکنیکال اهداف و سطوح قیمتی را برای ما مشخص می‌سازد، می‌تواند در تحلیل زمانی نیز به ما کمک کند. اما در عین حال تحلیل زمانی سهام و دارایی ها به مراتب سخت تر و حساس تر از تحلیل قیمتی است.

برای تحلیل زمانی حرکات بیت کوین به تایم فریم هفتگی می‌رویم و به آن نگاهی می‌اندازیم :

بررسی زمانی حرکات بیت کوین
بررسی زمانی حرکات بیت کوین

در نمودار بالا هر کدام از نیم دایره‌های نارنجی که مشاهده می‌شود، بیانگر یک سیکل زمانی 105 هفته‌ای یا دوساله است. مبنای این سیکل ها فاصله‌ی زمانی بین اولین کف و سقف اصلی در قیمت بیت کوین (اولین نیم دایره از سمت چپ) است و بقیه ‌ی نیم دایره ها به صورت متوالی پس از آن ترسیم شده اند.

نکته‌ی مهمی که می‌شود از این تقسیم بندی برداشت کرد این است که پس از هر نیم دایره‌ی صعودی دو ساله (گاوها) که حرکات اصلی بیت کوین را شامل می‌شوند، سیکل بعدی دو ساله به صورت اصلاحی (خرس‌ها) بوده است (به نحوه‌ی قرارگیری سقف ها و کف ها در ابتدا و انتهای هر سیکل توجه کنید).

بنابراین می‌توان گفت قیمت فعلی بیت کوین درون سیکل اصلاحی که از دسامبر 2017 آغاز شده است قرار دارد و بهترین حدسی که می توان برای شروع حرکت صعودی قوی بعدی از لحاظ زمانی داشت، حدود 4 ماه دیگر و در ماه‌های انتهایی سال 2019 میلادی است.

برای پیدا کردن کف های قیمتی اصلی قبل از حرکات بزرگ و اصلی از ابزار نواحی زمانی فیبوناچی نیز به شکل زیر می‌توان کمک گرفت :

بررسی زمانی حرکات بیت کوین با استفاده از ابزار نواحی زمانی فیبوناچی
بررسی زمانی حرکات بیت کوین با استفاده از ابزار نواحی زمانی فیبوناچی

مبنای ابزار نواحی زمانی فیبوناچی را همانند سیکلها روی حرکت صعودی اولیه بیت کوین قرار می‌دهیم. می‌بینیم که در سیکل های اصلاحی کف های قیمتی اصلی که قیمت بعد از آنها آرام آرام شروع به صعود کرده است بین 50 الی 61.8 درصد زمان آن سیکل (تقریبا در اواسط سیکل نزولی) اتفاق افتاده است، بنابراین می توان گفت کف 3200 دلاری در سیکل فعلی کف قیمتی اصلی بوده است.

نتیجه‌گیری

با توجه به سیکل های زمانی موجود در بیت کوین می‌توان گفت که قیمت فعلی بیت کوین درون سیکل اصلاحی که از دسامبر 2017 آغاز شده است قرار دارد و بهترین حدسی که می توان برای شروع حرکت صعودی قوی بعدی از لحاظ زمانی داشت، حدود 4 ماه دیگر و در ماه‌های انتهایی سال 2019 میلادی است.

اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
مهدی محققی
مهدی محققی
1 سال پیش

بسیار عالی بود. ممنون از ارز دیجیتال

Masoud
Masoud
1 سال پیش

عالی بود. مرسی

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بیت کوین زیر ذره‌بین تحلیل زمانی؛ نگاهی به چرخه‌های صعودی و نزولی ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
4
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x