مالک بورس نیویورک: بیت کوین می‌تواند اولین پول جهانی باشد !

مالک بورس نیویورک: بیت کوین می‌تواند اولین پول جهانی باشد !

جفری اسپرچر، مدیر عامل بزرگترین بازار بورس جهان معتقد است که بیت کوین پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به «اولین پول رایج جهانی» دارد.

مدیر اجرایی شرکت ICE) Intercontinental Exchange) که مالک اصلی بزرگترین بازار بورس جهان یعنی بورس اوراق بهادار نیویورک است بر این اعتقاد است که بیت کوین پتانسیل تبدیل شدن به اولین ارز جهانی را دارد. او هچنین اذعان داشت که شرکت خود را به عنوان پشتوانه‌ای برای این برنامه بلند پروازانه قرار خواهد داد تا این مهم به واقعیت تبدیل شود.

شرکت آمریکایی ICE در حال راه‌اندازی یک پلتفرم جدید به نام Bakkt است که قصد دارد اتصالی بین وال استریت، مین استریت (اصطلاح محاوره ای است که برای اشاره به سرمایه گذاران فردی، کارکنان و اقتصاد کلی استفاده می شود) و پرچمدار ارز دیجیتال یعنی بیت کوین، ایجاد کند.

جفری اسپرچر (Jeffrey Sprecher) بنیان گذار و مدیر عامل ICE در گفتگویی توضیح داد که او معتقد است با تقویت زیر بنای پلتفرم Bakkt، بیت کوین می‌تواند تبدیل به ارزی برای پرداخت‌های جهانی شود.

مالک بورس نیویورک: بیت کوین می‌تواند اولین پول جهانی باشد !اسپرچر گفت:

بیت کوین به میزان قابل توجهی گردش پول جهانی را ساده می‌کند و پتانسیل تبدیل شدن به اولین ارز جهانی را دارد.

طی این حرکت، شرکت ICE علاوه بر ارائه قراردادهای آتی بیت کوین به صورت فیزیکی، دارایی های ارز دیجیتال را به طور مستقیم نگه‌داری خواهد کرد. همچنین ICE به کسب‌ و کارهایی مثل استارباکس کمک خواهد کرد تا دارایی های دیجیتالی مثل بیت کوین را برای پرداخت های روزانه بپذیرند.

مالک بورس نیویورک: بیت کوین می‌تواند اولین پول جهانی باشد !

اگر این برنامه موفقیت آمیز باشد، بیت کوین را به جریان اصلی وارد خواهد کرد. به عقیده اسپرچر، این امر همچنین می‌تواند مدیران دارایی‌های سنتی را جذب سرمایه‌گذاران جوان کند. مدیران شرکت‌های سنتی علاقه ای به بیت کوین ندارند و از طرفی سرمایه‌گذاران جوان درباره محصولات سنتی مالی تردید دارند.

نسل هزاره به موسسات مالی سنتی اعتماد نمی‌کنند. برای کسب اعتماد آنها، بانک ها، کارگزاری‌ها و مدیران شرکت‌های دارایی می‌توانند از ارزی نظیر بیت کوین که نسل جدید به آن اعتقاد دارد، استفاده کنند. استفاده از ارزهای دیجیتال توسط کسب و کارها مثل بمب صدا می‌کند.

وی در ماه آوریل گفته بود:

در این حوزه گرایشی وجود دارد که ما نمی‌توانیم آن را در ذهن خود نادیده بگیریم، بنابراین من آن را مبالغه آمیز و عجیب نمی‌دانم. مردم به مردی به نام ساتوشی ناکاموتو که هیچ کس تا به حال او را ندیده است بیشتر از فدرال آمریکا ایمان دارند.

منبع:ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه