تحلیل قیمت بیت کوین؛ تثبیت زیر ۳۵,۰۰۰ به چه معنا است؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ تثبیت زیر ۳۵,۰۰۰ به چه معنا است؟

قیمت بیت کوین دیروز به بالای مقاومت ۳۵,۰۰۰ دلاری رسید، ولی موفق به ادامه روند صعودی خود نشد. پس از رسیدن به ۳۵,۱۳۰ دلار، قیمت بیت کوین اصلاح شد و به زیر ۳۴,۰۰۰ دلار رسید.

به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین در سقوط اخیر خود به زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته هم رسید. در این سقوط کف قیمت در ۳۳,۵۹۴ دلار ثبت شد و در حال حاضر نیز شاهد تثبیت قیمت در محدوده ۳۴,۸۰۰ دلار هستیم.

بیت کوین در ساعات گذشته موفق شد از فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی عبور کند. این فیبوناچی از سقوط از ۳۵,۱۳۰ تا ۳۳,۵۹۴ دلار تشکیل شده بود. به نظر می‌رسد که در نزدیکی حمایت ۳۳,۷۵۰ دلاری روی نمودار یک ساعته یک مثلث جمع‌شونده در حال تشکیل است.

اگر قیمت بیت کوین نتواند بالای حمایت مثلث و پس از آن ۳۳,۶۰۰ دلار باقی بماند، احتمال سقوط شدید قیمت وجود دارد. حمایت بعدی پیش روی قیمت بیت کوین ۳۳,۲۵۰ دلار است. سقوط بیشتر به زیر ۳۳,۲۵۰ دلار و ۳۳,۰۰۰ دلار ممکن است به کاهش قیمت بیشتر منجر شود. شکسته‌شدن ۳۳,۰۰۰ دلار هم به سقوط تا ۳۲,۲۰۰ دلار می‌انجامد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

در طرف مقابل، اگر بیت کوین بالای حمایت ۳۳,۶۰۰ دلار باقی بماند، احتمال آغاز یک صعود تازه در کوتاه‌مدت وجود دارد. اولین مقاومت پیش روی بیت کوین در نزدیکی ۳۴,۵۰۰ دلار است. خط روند بالایی مثلث هم در این محدوده قرار دارد.

۳۵,۰۰۰ دلار مقاومت کلیدی بعدی بیت کوین. عبور از این مقاومت راه را برای جهش بیشتر باز می‌کند. بسته‌شدن قیمت بالای ناحیه مقاومتی ۳۵,۰۰۰ دلاری می‌تواند بستر را برای صعود به ۳۶,۵۰۰ دلار مهیا کند.

شاخص مکدی (MACD) آهسته‌آهسته در حال ورود به محدوده صعودی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) بالاتر از ۵۰ است.

همان طور که پیش‌تر گفتیم ۳۳,۶۵۰ و ۳۳,۰۰۰ دلار حمایت‌های اصلی پیش روی بیت کوین هستند. ۳۴,۵۰۰، ۳۵,۰۰۰ و ۳۶,۵۰۰ هم به‌عنوان مقاومت‌های اصلی بیت کوین عمل می‌کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
محمد عاقبت
محمد عاقبت
2 سال قبل

با این همه تحلیل که تحلیلگرا میکنن بیت کوین دیگه فک نمیکنم از ۳۲۰۰۰ پایین بیاد ایشاالله حمایت ۳۲ پرقدرت میشه و از مقاومت ۴۶ رد میشه رو به بالا یکشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳ ساعت ۱۸ به بعد حرکتمون صعودی خواهد بود

Majid6464
Majid6464
2 سال قبل

سلام. کسی میدونه که چی میشه میره بالا از 42 هزار رد میشه یا میاد زیر 30000 هزار دلار اگه کسی میدونه راهنمایی کنید ممنون

ترندیاب 51
ترندیاب 51
2 سال قبل
پاسخ  Majid6464

سلام . به احتمال زیاد با شیب ملایم و نوسانی به قیمت 24500 دلار کاهش پیدا می کند.