وضعیت بازار: بررسی سطوح حمایت و مقاومت پیش‌ روی ارزهای دیجیتال

وضعیت بازار: بررسی سطوح حمایت و مقاومت پیش‌ روی ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین بعد از رسیدن به ناحیه ۳۸,۵۰۰ دلار، اصلاحی صعودی را آغاز کرد و توانست از سطح مقاومت ۳۹,۵۰۰ دلاری نیز عبور کند. در حال حاضر قیمت در حال تثبیت بوده و سرمایه‌گذاران در انتظار شکسته‌شدن مقاومت ۴۰,۰۰۰ دلاری به‌سر می‌برند. نسبت به شبانه روز گذشته قیمت بیت کوین تغییری نکرده؛ اما نسبت به هفته گذشته با کاهشی ۳ درصدی مواجه شده است.

به گزارش کریپتونیوز، اکثر آلت کوین‌های اصلی بازار نیز امید به آغاز روند صعودی خود دارند. اتریوم هم‌اکنون قیمتی بیش از ۲,۹۰۰ دلار دارد؛ اما بین ناحیه ۲,۹۵۰ تا ۳,۰۰۰ دلار با چندین مقاومت روبه‌روست. ایکس‌آرپی (XRP) نیز در حال تثبیت ضرر زیر ناحیه ۰.۶۵ دلار است. کاردانو اما در زیر مقاومت ۰.۸۵۰ دلاری به سر برده و به‌نظر روندی نزولی داشته باشد.

وضعیت بازار: بررسی سطوح حمایت و مقاومت پیش‌ روی ارزهای دیجیتال
کل سرمایه بازار در نمای ساعتی

قیمت بیت کوین

پس از بسته‌شدن بیت کوین در بالای سطح ۳۸,۵۰۰ دلار، افزایش قابل‌توجهی در قیمت این ارز دیجیتال آغاز شد. در حالی که بیت کوین از سطح ۳۹,۵۰۰ دلار عبور کرد، تلاش برای گذر از ۳۹,۸۸۰ دلار و ۴۰,۰۰۰ دلار هم‌چنان ادامه دارد. مقاومت کلیدی بعدی احتمالاً در ۴۰,۵۰۰ دلار قرار داشته باشد که در صورت شکسته‌شدن این مقاومت، به‌احتمال قوی، قیمت تا سطح ۴۱,۲۵۰ دلار افزایش خواهد یافت.
حال اگر روند بیت کوین نزولی باشد، اولین حمایت در ۳۹,۲۰۰ دلار در انتظار خواهد بود. حمایت کلیدی بعدی در ۳۸,۸۰۰ دلار قرار دارد که اگر این حمایت نیز شکسته شود، روند نزولی جدیدی در قیمت بیت کوین رخ خواهد داد.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم از مقاومت ۲,۸۸۰ دلاری عبور کرد و حتی تا سطح ۲,۹۰۰ دلار نیز صعود کرد تا این‌که با چند مقاومت روبه‌رو شد. در حال حاضر اتریوم نسبت به روز گذشته یک درصد افزایش و نسبت به هفته پیش ۲ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است. اولین مقاومت کلیدی پیش روی این ارز دیجیتال در سطح ۲,۹۵۰ دلار است که در صورت عبور اتریوم از این مقاومت، قیمت به‌سمت مقاومت ۳,۰۰۰ دلار حرکت خواهد کرد.
اما اگر روند نزولی باشد، نزدیک‌ترین حمایت پیش روی این ارز دیجیتال در ۲,۸۸۰ دلار خواهد بود. حمایت کلیدی بعدی نزدیک به ۲,۸۵۰ دلار قرار دارد که اگر این حمایت شکسته شود، سرعت افت قیمت افزایش خواهد یافت.

قیمت آلت کوین‌ها

کاردانو همچنان زیر سطح ۰.۸۵ دلار به‌سر می‌برد. نزدیک‌ترین مقاومت کلیدی در ۰.۸۶۵ دلار قرار دارد که اگر این مقاومت شکسته شود، احتمالاً فعالان بازار این ارز دیجیتال سعی می‌کنند که قیمت را تا ۰.۹۰ دلار افزایش دهند.

بی‌ان‌بی (BNB) پس از عبور از مقاومت ۳۹۵ دلاری‌اش شتابی مضاعف گرفت و افزایشی ۴ درصدی را تجربه کرد تا بالاتر از سطح ۴۰۰ دلار بسته شود. همچنین این ارز دیجیتال افت قیمت خود در هفته گذشته را به‌طور کامل جبران کرد. نزدیک‌ترین مقاومت کلیدی پیش روی بی‌ان‌بی در سطح ۴۱۲ دلار است.

قیمت سولانا در حال تثبیت زیر ۱۰۰ دلار است و به نظر می‌رسد تا حمایت ۹۵ دلاری خود کاهش یابد. حمایت کلیدی بعدی سولانا در ۹۲ دلار است که اگر قیمت به آن‌جا برسد احتمالاً سرمایه‌گذاران سولانا جلوی کاهش قیمت را بگیرند.

قیمت دوج کوین که به زیر حمایت ۰.۱۴۰ دلاری‌اش کاهش یافته بود، کمی بهبود یافت. هر موج نزولی در قیمت می‌تواند باعث حرکت به‌سمت ۰.۱۳۵ دلار شود. دوج کوین حدود یک درصد نسبت به روز گذشته افزایش قیمت داشته است.

ایکس‌آرپی (XRP) به‌سمت سطح ۰.۶۳۲ دلار کاهش یافت. حمایت کلیدی بعدی در ناحیه ۰.۶۲۰ دلار قرار داد. اگر این حمایت شکسته شود، احتمالاً قیمت تا ۰.۶۰۰ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید: بهترین ارزهای دیجیتال برای سهام‌گذاری در سال ۲۰۲۲

چند آلت‌ کوین دیگر بازار نیز امروز صعودی بودند. از این میان ارز دیجیتال کاوا در پی افزایش سود پس از عبور از مقاومت ۵.۵ دلاری است. این ارز دیجیتال طی شبانه‌روز گذشته ۶ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

به‌طور کلی، به نظر می‌رسد روند قیمت بیت کوین سیگنال‌‌هایی صعودی را پس از عبور از ناحیه ۳۹,۲۰۰ دلار آشکار کرده باشد. با این حال، برای این‌که روند بیت کوین را صعودی بدانیم، لازم است قیمت از سطوح ۳۹,۸۰۰ دلار و ۴۰,۰۰۰ دلار نیز عبور کرده باشد.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.