۵ کسب و کار برجسته که بیت‌کوین را می‌پذیرند

 ۵ کسب و کار برجسته که بیت‌کوین را می‌پذیرند

دیگرلازم نیست بیت‌کوین را زیر فرش پنهان کنید، چند شرکت بزرگ دنیا از وجود آن آگاهند و پول دیجیتال را به عنوان یک شیوه‌ی پرداخت قبول می‌کنند.

 

از شهرت بیت کوین به عنوان پول ناشناخته‌ای که در دارک‌نت (darknet) استفاده می‌شد، مدتهاست که گذشته و اکنون پول دیجیتالی است که بیش از حاشیه، خود را در مسیر اصلی جای داده است. رشد این واحد پولی به عنوان یک دارایی و همچنین رشد تکنولوژی آن، موجب علاقه‌ی تعداد زیادی از شرکت‌های مترقی و آینده‌نگر شده است؛ شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، اورستاک (overstock)، شبکه‌ی دیش (DISH network)، اینتویت (Intuit) و حتی پی پال (paypal) که از بیت کوین استفاده می‌کنند.

مایکروسافت (Microsoft)
 5 کسب و کار برجسته که بیت‌کوین را می‌پذیرند

۵ کسب و کار برجسته که بیت‌کوین را می‌پذیرند

اینکه شرکتی با اعتبار مایکروسافت به عنوان یکی از پیشگامان فناوری، تصمیم به سرمایه گذاری و ادغام با بیت‌کوین گرفته است، خیلی معنی‌دار است. شاید این که مشتریان مایکروسافت و ایکس باکس، می‌توانند با بیت‌کوین، محصولات آن‌ها را خریداری کنند عجیب به برسد. عجیب‌تر این است که مایکروسافت از دسامبر ۲۰۱۴ تصمیم به این کار گرفته، زمانی که بیت‌کوین کمتر شناخته شده بود و اعتماد به آن کمتر بود. مهمتر این که مایکروسافت در حال کار روی استفاده از بلاک‌چین برای کسب‌‌وکار در مقیاس بزرگ است تا حل و فصل اطلاعات مالی خود را تسهیل کند. این کار با راه‌اندازی Azure، که یک پلتفرم سرویس بلاک‌چین است اتفاق افتاد. در نهایت اعلام شده که آخرین نسخه‌ی اکسل، میان واحدهای پولی خود، شامل بیت کوین نیز هست به طوری که کاربران می‌توانند ارز دیجیتال را به راحتی در صفحات اکسل خود پیاده‌سازی کنند.

پی پال (Paypal)
 5 کسب و کار برجسته که بیت‌کوین را می‌پذیرند

۵ کسب و کار برجسته که بیت‌کوین را می‌پذیرند

به نظر غیرمنطقی می‌آید که پی پال به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های پرداخت آنلاین به دنبال ادغام و استفاده از بیت‌کوینی باشد که رقیب درجه‌ی یک سرویس این شرکت است. با این حال خدمات فرایند پرداخت در طول زمان و البته در یک مسیر ییچ در پیچ تغییر کرده است. پی پال در سپتامبر ۲۰۱۴ اعلام کرد که بیت‌کوین را قبول می‌کند، اما این کار از طریق ادغام با یک پلتفرم پرداخت تلفن همراه به نام برین تری (braintree) انجام می‌شود. برین تری، با کوین بیس (coinbase)، بیت پی (bitpay) و گو کوین (go coin) در ارتباط است، تا به تاجران امکان دهد که با استفاده از برین تری، به نقل و انتقال بیت‌کوین بپردازند.

اور استاک (overstock.com)
 5 کسب و کار برجسته که بیت‌کوین را می‌پذیرند

۵ کسب و کار برجسته که بیت‌کوین را می‌پذیرند

این خرده‌فروشی آنلاین بزرگ، یکی از کمپانی‌های بزرگی است که از بیت‌کوین استفاده می‌کند و در ژانویه‌ی ۲۰۱۴ اعلام کرد که در مشارکت با coinbase، پول دیجیتال را می‌پذیرد. مشتریان اور استاک می‌توانند تمام کالاها از جمله جواهر، مبلمان، دکور و لباس را با ارز دیجیتال از آن بخرند. همچنین اوراستاک آن قدر هوشمند بود که ۵ تا ۱۰ درصد بیت‌کوین پس‌انداز کرد و تا سال ۲۰۱۴ شاهد افزایش ارزش بیت کوین بود که باعث یک پیروزی بزرگ برای این شرکت شد.

اینتویت (Intuit)
 5 کسب و کار برجسته که بیت‌کوین را می‌پذیرند

۵ کسب و کار برجسته که بیت‌کوین را می‌پذیرند

اینتویت اغلب به عنوان غول نرم‌افزاری پشت QuickBooks که یک برنامه‌ی آماده‌سازی مالیات شخصی است، شناخته می‌شود. اینتویت، توانسته بیت‌کوین را با برنامه‌ی خود برای مشتریان برون مرزی یکپارچه کند. در سال ۲۰۱۴، BitPay با همکاری Quickbooks، سرویس PayByCoin را راه‌اندازی کرد که امکان تسویه‌ی حساب در روز بعد را برای حساب‎‌های بانکی فراهم می‌کند. این کار در غلبه بر بی ثباتی بیت‌کوین بسیار تأثیرگذار بود. همچنین اینکه با استفاده از بیت‌کوین، بوروکراسی معمول و تشریفات زائدی که در پرداخت‌های برون مرزی وجود دارد، قابل حذف شدن هستند و این مورد برای بنگاه‌ها جذاب است.

شبکه‌ی دیش (DISH Network)

 5 کسب و کار برجسته که بیت‌کوین را می‌پذیرند

این شبکه اذعان داشت که تماس‌هایی از مشتریانش داشته مبنی بر اینکه به آنها اجازه دهد تا هزینه‌ی خدمات ماهواره‌ای دیجیتال را با بیت کوین پرداخت کنند. این شبکه برای ارائه‌ی این خدمات پرداخت، به همکاری با Coinbase پرداخته است. این موضوع به ماه می ۲۰۱۴ برمی‌گردد و توانسته امکان پرداخت آسان هزینه‌های تلویزیون دیجیتال از راه بیت‌کوین را برای مشتریانش فراهم سازد.

منبع : آزمایشگاه بلاک چین ایران
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه