بیشترین ورود سرمایه به بایننس از سال ۲۰۱۸؛ حرکت بعدی بیت کوین چه خواهد بود؟

بیشترین ورود سرمایه به بایننس از سال ۲۰۱۸؛ حرکت بعدی بیت کوین چه خواهد بود؟

جریان ورودی بیت کوین به بزرگترین صرافی جهان، بایننس، به‌تازگی شاهد جهشی بزرگ بود که یادآور تسلیم بازار نزولی سال ۲۰۱۸ است. با این حال، دلایل این حرکت بزرگ بایننس هنوز نامشخص است و تحلیلگران درباره حرکت بعدی قیمت بیت کوین نظراتی متفاوت دارند.

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های پلتفرم تحلیل آن‌چین کریپتوکوانت نشان می‌دهد که در ۱۸ نوامبر (۲۷ آبان)، تقریباً  ۶۰٬۰۰۰ بیت کوین که مبلغ واقعا هنگفتی است وارد کیف پول بایننس شده است.

بیشترین سرمایه ورودی به صرافی‌ها از اواخر سال ۲۰۰۸ تاکنون

ترس از سرایت شوک قیمتی به بیت کوین به‌لطف ورشکستگی FTX و (فشار) فروش شتاب‌زده مرتبط با آن همچنان ادامه دارد.

اکنون، آخرین داده‌های آن‌چین بایننس می‌تواند مانند کاتالیزوری اضافی برای افزایش نگرانی در بازار باشد. این صرافی شاهد ثبت بیشترین میزان سرمایه ورودی روزانه خود بوده است.

در حالی که  ۱۸ نوامبر (۲۷ آبان) هنوز به پایان نرسیده است؛ داده‌های کریپتوکوانت نشان می‌دهند که میزان سرمایه ورودی تاکنون بیش از ۱۳۸٬۰۰۰ بیت کوین در روز بوده است.

بیشترین ورود سرمایه به بایننس از سال ۲۰۱۸؛ حرکت بعدی بیت کوین چه خواهد بود؟
نمودار جریان ورودی بیت کوین به بایننس

برای درک اهمیت این اتفاق، حتی اگر سرمایه خروجی بایننس و دیگر صرافی‌های بزرگ را هم در نظر بگیریم، این مقدار بیت کوین همچنان بزرگترین میزان سرمایه ورودی‌ از ۲۰ نوامبر ۲۰۱۸ (۹ آذر ۱۳۹۷) خواهد بود.

این امر برای بایننس به این معنی است که در حال حاضر ارزش ذخایر بیت کوین آن از زمان پیش از فروپاشی FTX بیشتر است؛ ۵۷۳٬۰۰۰ بیت کوین در مقایسه با ۵۱۳٬۰۰۰ بیت کوین در ۶ نوامبر (۱۵ آبان).

بیشترین ورود سرمایه به بایننس از سال ۲۰۱۸؛ حرکت بعدی بیت کوین چه خواهد بود؟
نمودار ذخایر بیت کوین بایننس

با این حال این اتفاق مورد توجه قرار گرفت و یکی از تحلیلگران به‌سرعت متوجه شد که کمی بیش از ۵۹٬۰۰۰ عدد از این بیت کوین‌ها حاصل دی‌پگ‌شدن توکن بیت کوین BEP2 بایننس بوده‌اند.

توکن بیت کوین بایننس (BTCB) یک توکن با پشتوانه بیت کوین بر روی بایننس چِین با آدرس ذخایر عمومی است. این آدرس کیف پول امروز شاهد خروج ۱۲۷٬۳۵۱ بیت کوین بوده و در زمان نگارش این مقاله،‌ حاوی ۶۸٬۲۰۰ بیت کوین است.

به‌گفته کی یانگ جو ( Ki Young Ju)، مدیر عامل کریپتوکوانت، برخلاف روال معمول، کاهش ارزش بازار توکن BTCB همزمان با کاهش ذخایر بیت کوین آن نشان می‌دهد که فروش واقعی در راه است.

کِی در یک پست توییتری، تئوری تبیین‌کننده چیزی را توضیح داد که او فشار سمت فروش (Sellside Pressure) می‌نامد:

استدلال: اگر ‌سی‌زد باشید، چرا باید بیت‌کوین‌ها را از بی‌ان‌بی چِین خارج کنید؟
هدف شما حمایت از پروژه‌های بی‌ان‌بی چِین خواهد بود.
انتشار هیچ اطلاعیه‌ای از سوی بایننس به این معنی است این بیت کوین‌ها پول مشتریان یا سرمایه‌گذاران است.
بنابراین، فکر می‌کنم بسیار محتمل است که این اتفاق از سوی مشتری یا مشتریانی انجام شده باشد که در شرایط اضطراری هستند.

بیشترین ورود سرمایه به بایننس از سال ۲۰۱۸؛ حرکت بعدی بیت کوین چه خواهد بود؟
خلاصه تراکنش‌های آدرس ذخایر بیت کوین BEP-2

هفته‌ای پرفشار برای صرافی‌ها

با این حال، توافق زیادی بر سر این نظریه وجود ندارد. بسیاری استدلال می‌کنند که سرمایه ورودی عظیم صرفاً یک سازمان‌دهی مجدد داخلی است که پیامد‌های بیشتری نخواهد داشت.

کالین وو (Colin Wu)، روزنامه‌نگار ارزهای دیجیتال در توییتی که به‌طور گسترده مورد توجه قرار گرفت، اعلام کرد:

بایننس امروز شاهد ورود نزدیک به ۱۲۷٬۳۵۱ بیت کوین و خروجی نزدیک به ۵۰٬۰۰۰ بیت کوین بود. اعتبارسنجی آن‌چین نشان می‌دهد که این سرمایه‌های ورودی‌ و خروجی را کیف‌پول‌های داخلی سازمان‌دهی می‌کنند که نوعی انتقال بین کیف پول سرد و کیف پول اثبات ذخایر (Proof of Reserves) است.

اندرو تی (Andrew T)، یک متخصص فنی در پلتفرم تحلیلی نانسن، در توییتی درباره آمار کلی جریان سرمایه ورودی به بایننس گفت:

من واقعاً شایعات رشد ‌(ناگهانی) قیمت را درک نمی‌کنم.

او ادامه داد:

سرمایه خروجی در هفت روز گذشته بسیار عظیم بوده، البته جریان ورودی سرمایه هم وجود داشته است. این ایده درست به‌ نظر نمی‌رسد که آنها در حال انتقال بیت کوین به بایننس برای دامپ هستند.

بیشترین ورود سرمایه به بایننس از سال ۲۰۱۸؛ حرکت بعدی بیت کوین چه خواهد بود؟
نمودار خالص سرمایه ورودی و خروجی بیت کوین به صرافی‌ها

همان‌طور که پیش از این گزارش داده بودیم، کاربران صرافی‌ها در روزهای پس از سقوط FTX بیش از ۳ میلیارد دلار برداشت کردند؛ روندی که همچنان ادامه دارد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
وحید
وحید
1 سال قبل

آقا ۲۰ نوامبر ۲۰۱۸ نمیشه ۹ آذر ۱۳۹۷ ها :))
 میشه ۲۹آبان۹۷

کپی بردار
کپی بردار
1 سال قبل

داده های آنچینی میدونستید ابزاری برای صرافی ها و بانک ها هستند که اطلاعات غلط به شما بدند؟چرا باید یه صرافی که خودش استاد جیب خالی کردن سرمایه گذار خرده بیاد همچین اطلاعاتی رو از خودش به جا بزاره؟این سایت ها عاشق چشم و ابرو ما هست؟امکان نداره!هروقت خواستید بدونید کی وقته خریده کافیه به اوضاع دلار نگاه کنید دلار ماه هاست صعودی بوده اصلاح درست و حسابی نداشته به سقف خودش رسیده نشانه های تضعیف واضحه حالا بازار گردان دنبال اینه که یه شوک یه ترس بندازه تو بازار و دلاراشو نقد کنه و بزنه زیر قیمت و یه تکونی به بازارهای پر ریسک بدن