بایننس تزوس را اضافه کرد؛ حرکت بعدی شروع اثبات سهام؟

بایننس تزوس را اضافه کرد؛ حرکت بعدی شروع اثبات سهام؟

مدیرعامل صرافی بایننس اعلام کرد که ضمن اضافه شدن تزوس (Tezos) به فهرست ارزهای پشتیبانی شده در این صرافی، امکان انجام اثبات سهام در شبکه تزوس را مهیا می‌کند.

به‌ گزارش «کوین تلگراف»، روز گذشته (۱ مهر) بایننس به طور رسمی از اضافه شدن تزوس (XTZ) به فهرست ارزهای دیجیتال خود خبر داد. کاربران از این پس می‌توانند تزوس را با بیت کوین، تتر (USDT) و توکن‌های بایننس، «بایننس کوین» (BNB)، معامله کنند.

امروز (۲ مهر) تبادلات تزوس بر روی صرافی آغاز می‌شود و کاربران می‌توانند این ارز دیجیتال را در حساب‌های خود سپرده‌گذاری نمایند.

«چانگ پنگ ژائو»، مدیر عامل بایننس، در توییتر خود نوشت:

می‌دونید که حالا نوبت چیه؟ مگه نه؟

پس از این توییت یکی از کاربران توییتر در اظهارنظری گفت که منظور ژائو ایجاد امکان اختصاص سهام به شبکه تزوس توسط بایننس است؛ ژائو نیز پاسخ مشخصی به این اظهارنظر نداد و تنها به یک شکلک خنده بسنده کرد.

بایننس تزوس را اضافه کرد؛ حرکت بعدی شروع اثبات سهام؟

در وبلاگ بایننس از تزوس به‌ عنوان یک بلاک چین خود اصلاحگر یاد شده است؛ چرا که در بلاک چین تزوس کاربران می‌توانند با رای‌گیری تصمیم بگیرند که چه اصلاحاتی در شبکه صورت گیرد. نکته جالب اینجاست که حتی می‌توان نوع و روند رای‌گیری را هم تغییر داد. عملکرد تزوس مشابه دموکراسی در دنیای سیاست است.

الگوریتم اجماع اثبات سهام در تزوس به هر یک از سهام‌داران امکان می‌دهد تا در تایید تراکنش‌ها سهیم باشند و بر این اساس پاداش دریافت کنند. کاربران می‌توانند تزوس بخرند و به شبکه اختصاص بدهند و بدون نیاز به سخت افزار و مصرف برق، تراکنش‌ها را تایید کنند و به کسب درآمد بپردازند.

بر اساس اطلاعات وب‌سایت «استیکینگ ریواردز» (Staking Rewards)، اختصاص سهام به شبکه (Staking) و تایید تراکنش‌ها در تزوس با عنوان «بیکینگ» (Baking) یاد می‌شود؛ از این رو بیکینگ بلاک‌های جدید به معنی ایجاد بلاک‌های تازه در بلاک چین تزوس است.

پروتکل اثبات سهام در تزوس به سهام‌داران این امکان را می‌دهد تا در روند بیکینگ و نظارت در شبکه سهیم باشند. این کار از طریق اختصاص واحدهای تزوس به شبکه انجام می‌شود. سهام‌داران می‌توانند هر مقداری که تمایل دارند را به شبکه اختصاص دهند و کسب درآمد کنند.

بر اساس اطلاعات استیکینگ ریواردز، در هنگام اختصاص واحدهای تزوس در این سرویس‌ها، دارایی‌های فرد به نسبت واحدهایی که شبکه اختصاص داده‌اند تعیین می‌شود و پاداش‌های نیز به همین نسبت به سهام‌دار تعلق خواهد گرفت. پرداخت پاداش نیز پس از انتشار آنها توسط شبکه به دارنده می‌رسد.

لازم به ذکر است که اگر تمام واحدهای تزوس پردازش شده و در اختیار شبکه قرار گیرند، نرخ تورم سالانه تزوس ۵.۵ درصد خواهد شد.

اوایل ماه آگوست (مرداد)، فهرستی از جانب بنیاد INDX منتشر شد که در آن ۱۰ بلاک چین اثبات سهامی که بیشترین سود را دارند، معرفی شده بود، اما در این فهرست نام تزوس دیده نمی‌شد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
تریدری از آینده
تریدری از آینده
4 سال قبل

میدونستم ;)