نماینده مجلس: انسداد سایت‌های داخلی رمزارز باعث ایجاد نارضایتی اجتماعی می‌شود

نماینده مجلس: انسداد سایت‌های داخلی رمزارز باعث ایجاد نارضایتی اجتماعی می‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از تعلل بانک مرکزی در زمینه ساماندهی سایت‌های خرید فروش ارزهای دیجیتال در کشور گفت: برخی در بانک مرکزی با انسداد سایت‌های داخلی رمزارز دنبال ایجاد نارضایتی اجتماعی هستند.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از تسنیم، او در این مصاحبه گفت:

متأسفانه بانک مرکزی اقدام چندانی در این زمینه انجام نداده و برای تدوین شیوه‌نامه و بخشنامه‌ای برای ساماندهی این بازار تعلل می‌کند.

وی افزود:

با توجه به ورود بخشی از مردم به این بازار، قطعاً تعلل بانک مرکزی در ساماندهی این بازار لطماتی را به مردم و اقتصاد کشور خواهد زد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اخباری وجود دارد که بانک مرکزی تلاش دارد حسابهای برخی از  صرافی‌های آنلاین داخلی را مسدود کند، اظهار داشت:

قطعاً این موضوع باعث نگرانی و نارضایتی مردم می‌شود و نباید این اقدام انجام شود؛ چنانچه مستندات این موضوع به دست ما برسد، مجلس حتماً به آن ورود خواهد کرد و با ابزارهای که در اختیار است به آن رسیدگی می‌کند.

مالکی در همین باره ادامه داد:

نباید اقداماتی از سوی دولت فعلی انجام شود تا در آستانه شکل‌گیری دولت سیزدهم مانع‌تراشی و نارضایتی به وجود بیاید و چنین اقداماتی دور از شأن مدیران کشور است.

نماینده مردم زاهدان تصریح کرد:

مسدود کردن حساب مردم با فیلتر صرافی‌های آنلاین داخلی باعث می‌شود که کاربران ایرانی رو به خرید و فروش با پلتفرم صرافی‌های آنلاین خارجی بیاورند که این نیز خود باعث به وجود آمدن مخاطراتی برای مردم و همچنین اقتصاد کشور می‌شود.

مالکی در پایان اظهار کرد:

متأسفانه چنین اخبار و اقدامات نادرستی پیرامون بازار رمزارزها وجود دارد که در صورتی که محرز شود حتما از طریق قانونی و ابزارهای نظارتی مجلس این موضوع را پیگری می‌کنیم و گزارشی را در این زمینه تهیه و برای رسیدگی در اختیار نهادهای مربوطه قرار خواهیم داد.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
Mahmod
محمودجعفری
14 روز پیش

سلام .
اصلا این ها همه به کنار ناراحتی و گریه های دو سه ماه ی من چی میشه من انقدر گریه کردم بخدا مو هام سفید شدن
من یکی حلال نمیکنم

шурани
шурани
18 روز پیش

آفرین بالاخره افرادی هم توی مجلس پیدا شدند که از مردم دفاع کنند.

Shaggy dandy
Shaggy dandy
18 روز پیش

اقدامی ناپخته است :
۱. کاربران ارزهای دیجیتال اکثرا مالباختگان همان بورسی هستند که بانک مرکزی سرمایه هایشان را بلعید.( مناظره اول و دوم انتخابات ریاست جمهوری چندین مرتبه صراحتا به این موضوع اشاره شد.
۲. برخلاف بورس که پول خوبی در شکمبه بانک مرکزی ریخت ،مسدود کردن درگاههای ارزهای دیجیتال فقط منجر به این می شود که دلارهایی که توسط صرافی های مجازی بابت خرید رمز ارزها به حساب بلاک چین ریخته شده است بصورت بادآورده به دست صرافی های ( واسط خارجی بیافتد و آنها صاحب ثروت هنگفت و باد آورده ای شوند)، بی شک این خیانتی آشکار به مردم وافزودن فقر فزاینده در جامعه است.
۳. بعید است کاربران مالباخته که تعدادشان فراوان است، در مقابل این خیانت آشکار ودود شدن سرمایه هایشان سکوت اختیار کنند.
۴. وقتی انجام این کار پولی را به شکمبه بانک مرکزی نمی ریزد بعید است مرتکب چنین کاری شوند.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off