رای ۷۰ درصدی مردم به ارزهای دیجیتال به عنوان هدیه کریسمس محبوب

رای ۷۰ درصدی مردم به ارزهای دیجیتال به عنوان هدیه کریسمس محبوب

نظرسنجی اخیر بانک انگلیس در توییتر نشان می‌دهد که «ارزهای دیجیتال» محبوب ترین هدیه کریسمس از دید مردم هستند.

چیزی تا تعطیلات کریسمس، دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه و رد و بدل کردن هدایای سال نو باقی نمانده است. البته با روی کار آمدن ترندهای جدید شکل هدیه‌ها نیز تغییر کرده است. در جریان دو یا سه سال گذشته، ارزهای دیجیتال به یکی از محبوب‌ترین جایگزین‌ها برای ارسال پول در زمان کریسمس تبدیل شده‌اند.

نظرسنجی بانک انگلیس

هفته گذشته بانک مرکزی بریتانیا در یک نظرسنجی توییتری از مردم پرسید که اگر قرار است به عنوان هدیه کریسمس کسی به آن‌ها پول بدهد، دوست دارند این پول از چه نوعی باشد؟ نظرسنجی مذکور دوشنبه هفته پیش آغاز شد. در این نظرسنجی چهار گزینه مالی اعم از پول نقد، واریز به حساب، کارت هدیه، و ارز دیجیتال برای رای دهندگان قرار داده شده است.

رای 70 درصدی مردم به ارزهای دیجیتال به عنوان هدیه کریسمس محبوب

در حال حاضر بیش از ۸ هزار نفر در این رای گیری شرکت کرده‌اند. تاکنون ارز دیجیتال، با کسب هفتاد درصد از کل آراء محبوب‌تر از سایر گزینه‌ها بوده است.

رای 70 درصدی مردم به ارزهای دیجیتال به عنوان هدیه کریسمس محبوب

یک تغییر بزرگ در سلیقه کاربران

 

این رای گیری در ظاهر تنها یک نظرسنجی عمومی بود، اما در حقیقت به مقامات بریتانیا نشان داد که باید نگاه جدی‌تری نسبت به ارزهای دیجیتال داشته باشند. تا امروز، بریتانیا موضع مشخصی نسبت به ارزهای دیجیتال اتخاذ نکرده و تنظیم‌کنندگان مالی هیچ اعلام رسمی در این مورد نداشته‌اند. نظرسنجی بانک انگلیس ظاهرا راهی برای درک نظر کلی شهروندان بریتانیا در مورد استفاده از ارزهای رمزنگاری شده است.

طی یک سال اخیر، بانک مرکزی بریتانیا (BoE) اقدامات متعددی را در راستای استفاده از ارزهای دیجیتال آغاز کرده است. پیش از این مارک کارنی در مقام ریاست بانک مرکزی انگلیس اعلام داشت که هیچ برنامه قطعی برای نقش پولی ارزهای دیجیتال در اقتصاد اصلی بریتانیا، در نظر گرفته نشده است. با وجود این، کارنی با ایده یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مخالفتی ندارد.

رای 70 درصدی مردم به ارزهای دیجیتال به عنوان هدیه کریسمس محبوب

مارک کارنی

بانک انگلیس در ابتدای ژوئن ۲۰۱۸، با هدف پر کردن شکاف میان شبکه بانکی سنتی و دفتر کل توزیع شده، در چهارچوب نظام حل و فصل مالی خود تغییرات اساسی ایجاد کرد.

رئیس بانک مرکزی انگلیس در سخنرانی خود در منشن هاوس اظهار داشت:

سامانه تسویه ناخالص آنی (RTGS که در سیستم بانکی ساتنا نامیده می‌شود) در حال بروزرسانی است تا سیستم‌های پرداختی خصوصی، از جمله سیستم‌های مبتنی بر دفتر کل توزیع شده، به راحتی با نظام بانکی ما تطبیق داده شوند. این زیرساخت بازنگری شده و محکم مهر تاییدی بر تصورات شما خواهد بود و به واسطه آن طیف وسیعی از نوآوری‌های بالقوه در بازارهای عمده فروشی، بانکداری شرکتی، و خدمات خرده فروشی ایجاد خواهد شد.

منبع: cryptoscanner
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
امین شفیعی
امین شفیعی
4 سال قبل

سلام
ارز دیجیتال بخریم بهتره یا تو بورس یونیک سلام بخریم ؟؟

KARIM
KARIM
5 سال قبل

آینده از ان مردمی است که در ارز دیجیتال سرمایه گذاری میکنند برای دراز مدت..........