رئیس بانک مرکزی انگلیس: هنوز خیلی مانده است تا یک ارز دیجیتال «ماندگار» اختراع شود

رئیس بانک مرکزی انگلیس: هنوز خیلی مانده است تا یک ارز دیجیتال «ماندگار» اختراع شود

اندرو بیلی (Andrew Bailey)، رئیس بانک مرکزی انگلیس معتقد است که ارز دیجیتالی که «ماندگار» باشد هنوز عرضه نشده است. او از استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال ملی به‌عنوان «راهکارهای ماندگار» این حوزه یاد می‌کند.

به گزارش «The Block»، بیلی در نشست مجمع اقتصاد جهانی در ارتباط با عنوان «سازماندهی دوباره به ارزهای دیجیتال» گفت که نوآوری‌های اخیر در بحث زیرساخت‌های حوزه پرداخت ماندگار هستند. او در ادامه افزود که ارزهای دیجیتال در از میان برداشتن موانع قدیمی در این بخش مثل سرعت و هزینه نقل‌وانتقالات مالی نقش داشته‌اند. به‌گفته بیلی، ارزهای دیجیتال هنوز نتوانسته‌اند ملزومات نظارتی و حاکمیتی را برآورده کنند و به همین دلیل نمی‌توان از آنها به‌عنوان یک «ارز» استفاده کرد. او در این باره گفت:

آیا طراحی، حاکمیت و مقدمات چیزی که آن را یک ارز دیجیتال ماندگار بنامم برآورده شده است؟ نه، واقعیت این است که فکر نمی‌کنم به آنجا رسیده باشیم.

بر اساس گفته‌ها بیلی، ارزهای دیجیتال فعلی، با توجه به نوع طراحی اولیه آنها، نمی‌توانند اطمینان کافی در ارتباط با ارزشی ثابت را برای مردم فراهم کنند. او در ادامه افزود که نوآوری‌های حوزه پرداخت، به‌سمت راهکارهای مبتنی بر ارزهای فیات حرکت خواهند کرد تا به این وسیله، پرداخت‌ها با ارزشی ثابت انجام گیرند.

این در حالی است که به‌گفته بیلی، نوآوری‌های دیجیتال ماندگار هستند. او از این مسئله به‌عنوان دلیلی برای رهبران جهان یاد می‌کند که به آنها این حق را می‌دهد تا مزایای استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال ملی را بررسی کنند. او از این ارزها به‌عنوان «راهکار ماندگار» حوزه پرداخت یاد می‌کند و می‌افزاید:

هنوز هم چالش‌های بزرگ داریم که حل آنها به ما کمک می‌کند.

بیلی از کاهش هزینه‌های نقل‌وانتقالات برون‌مرزی و نقل‌وانتقالات بین بانکی به‌عنوان این چالش‌ها یاد می‌کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

20 دیدگاه
اسفندیار دین پناه
اسفندیار دین پناه
3 سال قبل

ارز دیجیتال پایه های بانکداری را که جز هزینه اضافی برای دنیای مدرن نداشته در هم خواهد کوبید.

علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
3 سال قبل

خودشون پول تروریسم تامین میکنند و هرکی زیر بارش نره و از خودش دفاع نظامی بکنه انگ تروریسم میزنند و مبارزه با پولشویی تروریسم میزنند.

علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
3 سال قبل

استعمار نو با دلار و ارزهای استعمارگران پیشین. طرفداری از نظام برده داری نوین و باقی ماندن ثروت در دستانشان.

سامان قهرمانی
سامان قهرمانی
3 سال قبل

این بازخورد ها یعنی اینکه موتور سیستم های غیر متمرکز خوب داره کار خودشو انجام میده و به این زودی ها به روغن سوزی نمیوفته.

acacia gh
acacia gh
3 سال قبل

بله وقتی ریشه درخت ارزهای دیجیتالو که ریپل باشه بزنن باید صبر کرد و دید. میبینم که احتمالا حساب بانکش داره یواش یواش خالی میشه دیگه کی بهش پول بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سعید
سعید
3 سال قبل

کاملا طبیعیه مهدیه رییس بانک مرکزی بر علیه بیتکوین حرف بزنه اگه دیدید رییس یه بانک مرکزی از بیتکوین تعریف و تمجید می‌کنه باید شک کرد ضمنا دلیل اصلی اینکه بیتکوین انقد محبوبه علاوه بر اولین بودن ؛ غیر متمرکز بودن اونه هیچ کسی حتی خود ساتوشی ناکوموتو هم نمیتونه اونو دستکاری کنه ارزهای دیجیتالی که بانکهای دنیا می‌خوان ارایه بدن همه تحت نظر و سلطه همون بانکها هستن.

سعید
سعید
3 سال قبل

چقدر سیاستمدارها کثیف هستن.فقط سلطه بر مردم هدفشونه.

علی
علی
3 سال قبل

حتما باید تحت نظارت و حاکمیت شماها باشن که بشه بهشون گفت "ارز"؟
زهی خیال باطل دیگه چشم بشر یا حداقل نصف بیشتر کل جوامع دنیا داره به روی حقایق باز میشه و دارن کم کم متوجه میشن که باید از نظارت و حاکمیت به خصوص نظارت و حاکمیت دول مختلف در حوزه های مالی و اقتصادی فرار کنن تا بتونن آزادی و استقلال بیشتری حداقل توی این حوزه ها داشته باشن
اتفاقا برعکس الان دیگه شاهد این هستیم که نواوری های حوزه پرداخت داره به سمت راهکارهای مبتنی بر تمرکززدایی میره نه ارز فیات

براهمدگ
براهمدگ
3 سال قبل

ابن انگلیسی های کثیف میخوان تمامی دنیا رو بدست بگیرن ، حالا که نمیتونن بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر رو بدست بگیرن دنبال راهی برای تخریب این ارزها هستند و میخوان مثل ارزهای سنتی کنترل همه چیز رو بدست بگیرن

Hosein
Hosein
3 سال قبل
پاسخ  براهمدگ

روباه پیر

آلت کوین
آلت کوین
3 سال قبل

این واقعا از پشت کوه اومده. آقای محترم چشماتو باز کن ، تمام شرکت ها و موسسات سرمایه گذاری دنیا دارن بیت کوین میخرن.

یوخاری کوین
یوخاری کوین
3 سال قبل

رییس بانک مرکزی بریتانیا کشوری که پایتخت موسسات مالی و بانکی جهان هستش چیزی نمیدونه ، الت کویین از دورقوزاباد شما خیلی میدونین

آلت کوین
آلت کوین
3 سال قبل

اون جاییی که من هستم اجداد تو به عمرشون نمیرسن بچه خوشگل. در ضمن بیسواد ، تو هر وقت فرق کوین و کویین رو فهمیدی اونوقت اظهار فضل کن. نظر ندی نمیگن لالی

یوخاری کوین
یوخاری کوین
3 سال قبل

چطوری گرگ ارزهای دیجیتال

سعید
سعید
3 سال قبل

آلت کویین؟؟؟؟😂😂😂 احتمالا معنیش هم میشه ملکه آلتها 😂😂😂

آلت کوین
آلت کوین
3 سال قبل
پاسخ  سعید

معنیش کویینه پشت کوهی

همایون
همایون
3 سال قبل

نه هیچ کدوم چیزی نمیدونن .. فقط شما میدونی که کوین رو مینویسی کویین! ... (مسخره کردن دیگران چیز خوبی نیست .. اما خواستم طعمشو خودت هم بچشی !)

یوخاری کوین
یوخاری کوین
3 سال قبل
پاسخ  همایون

نمیدونی داری اینطور کورکورانه دفاع میکنی بازار جای تعصب و دفاع کورکورانه نیستش ، این بازار هنوز نوپاست احتمال شکست هم وجود داره ، اینو از من به یادگار داشته باش تو هر کاری احتمال شکست را هم در نظر بگیر همایون جووون

Binalo
Binalo
3 سال قبل

اینا اتفاقا خوب میدونن ، فقط حقیقت و راست قضایا رو نمیخوان به عوام بگن ، بعد هم دنبال منفعت خودشونن . وگرنه خیلی خوب میدونن چه خبره و بیتکوین چه بلایی سرشون آورده