حمله‌ی «۵۱ درصدی» با هزینه‌ی ۵۵ میلیون دلار و سود ۱ میلیارد دلار

حمله‌ی «۵۱ درصدی» با هزینه‌ی ۵۵ میلیون دلار و سود ۱ میلیارد دلار

 بر اساس گزارش TWTt یک محقق برزیلی محاسبه کرد که برای یک حمله‌ی ۵۱ درصدی به شبکه‌ی ارزهای‌ دیجیتال، هزینه‌ی ۵۱ میلیون دلار و سود یک میلیارد دلاری دارد.

عبود از محققین دانشگاه سائوپائولو برزیل برای محاسبه‌ی امکان هک در شبکه‌ی ارزهای دیجیتال با الگوریتم اثبات کار (Proof of Work)،  از مثال ارز اتریوم کلاسیک استفاده کرد.

او گفت:

ما می‌توانیم با خیال راحت این را تخمین بزنیم که هزینه‌ی یک حمله‌ی ۵۱ درصدی به شبکه‌ی اتریوم کلاسیک هزینه‌ی بین ۵۵ تا ۸۵ میلیون (میانگین) دارد.

یافته‌ها مبتنی بر فرضیاتی است که در دست گرفتن قدرت هش ۵۱ درصدی بسیار هزینه‌بر  ومتناقض است و چرا که اگر نتیجه بدهد این ارز بی‌ارزش می‌شود.

همچنین عبود در این باب گفت:

خب اگر شما همچین قدرت هش را داشته باشید بهتر از شیوه‌ی استخراج استفاده کنید تا به شبکه‌ی بلاک‌چین حمله کنید.

همچنین او اضافه کرد:

به هر حال، در حال حاضر شرایط متفاوت است چون که موانع مربوط به شرایط دستیابی به دستگاه برداشته شده است که امکان دستیابی به سود قابل توجه را فراهم می‌کند.

او از روشی از محاسبه‌ی هزینه‌ی حمله‌ی ۵۱ درصدی استفاده می‌کند که Rindex v۲.۰ نام دارد، و جنبه‌هایی مانند خرید دستگاه استخراج جدید را هدر دادن قدرت هش به نفع سایر ارزهایی که با الگوریتم PoW (اثبات کار) هستند را در نظر نمی‌گیرد.

هدف این مقاله افزایش آگاهی از راه‌های مختلف حمله‌هاست؛ تا ما بتوانیم اقدامات لازم را برای افزایش استحکام شبکه‌هایمان قبل از بهره برداری انجام دهیم. همچنین عبود در این باره گفت:

راه‌های زیادی برای زیادی حل این مشکل ارائه شده است که مهم‌ترین آن ارتقاء به الگوریتم اثبات سهام (Proof of Stake) می‌باشد.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.