استیو وزنیاک از بنیانگذاران اپل: بیت‌ کوین و بلاک‌ چین در یک دهه به پتانسیلشان می‌رسند

استیو وزنیاک از بنیانگذاران اپل: بیت‌ کوین و بلاک‌ چین در یک دهه به پتانسیلشان می‌رسند

استیو وزنیاک (Steve Wozniak) از بنیانگذاران سابق اپل، نظر مثبتی درباره‌ی ارزدیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین در سخنرانی افتتاحیه‌ کنگره‌ی جهانی WeAreDevelopers ارائه کرد.

بر اساس گزارش ارزدیجیتال به نقل از کوین‌تلگراف در ۱۶ می، وزنیاک بلاک‌چین را به عنوان یک «ایده‌ی عالی» در نظر گرفت و در ادامه گفت:

[بلاک‌چین] انقلاب بعدی فناوری اطلاعات است که قرار است رخ بدهد.

وزنیاک چشم‌انداز روشن خود را در مورد بلاک‌چین بیان کرد، با تکیه بر این حقیقت که برنامه‌های کاربردی زیادی برای [این] تکنولوژی در حوزه‌های زیادی وجود دارد.

طبق گفته‌های وزنیاک برای این‌ که بیت‌کوین و بلاک‌چین به پتانسیل واقعی خود برسند یک دهه لازم است؛ همچنین جمله‌ای از جک دورسی بنیانگذار توئیتر نقل داشتند که جک دورسی در مارس ۲۰۱۸ گفت بیت‌کوین تنها «ارز جهانی» خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

این اولین باری نیست که استیو وزنیاک نظر مثبت در مورد ارزدیجیتال و بلاک‌چین می‌دهد؛ او در کنفرانس «Money ۲۰/۲۰» که اکتبر سال پیش در لاس‌وگاس برگزار شد؛ اعلام کرد که بیت‌کوین از طلا و دلار آمریکا بهتر است.

بر اسا نظر وزنیاک مزیت بیت‌کوین نسب به پول فیات، وجود تعداد محدود از این سکه است؛ در حالی که پول کاغذی همچون دلار و یورو همواره از جانب بانک‌ها چاپ می‌شود.

با این وجود وزنیاک همه‌ی بیت‌کوین‌هایش را فروخته و تنها یکی از آن‌ها را نگه داشته است؛ او در این کنفرانس دلیل این کار خود را گفت

 

[من] نمی‌خواهم سرمایه‌گذار باشم و همیشه قیمت‌ها را برانداز کنم

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مهدی
مهدی
۶ سال قبل

جامعه ارزهای مجازی به چنین نظرهای مثبتی از طرف افراد سرشناس نیاز دارد.