استخر استخراج آمریکایی به‌دنبال پایان‌دادن به سلطه چین در استخراج بیت کوین است

استخر استخراج آمریکایی به‌دنبال پایان‌دادن به سلطه چین در استخراج بیت کوین است

یک شرکت ماینینگ در آمریکا با نام تایتان (Titan) قصد دارد استخر استخراجی تجاری در این کشور تأسیس کند. هدف تایتان از این کار، تسهیل شرایط برای ماینرهای حرفه‌ای بیت کوین در آمریکای شمالی و تصاحب بخشی از بازار صنعت استخراج از چین عنوان شده است.

به گزارش دیکریپت، تایتان که در حوزه نرم‌افزارهای استخراج فعالیت می‌کند، اعلام کرده است که به‌دنبال ایجاد استخر استخراجی در سطح تجاری برای بیت کوین در آمریکا است. گفته می‌شود که این استخر با هدف جذب استخراج‌کنندگان حرفه‌ای تأسیس می‌شود. از دیگر اهداف این شرکت، تصاحب بخشی از صنعت استخراج چین است.

استخراج بیت کوین که با در اختیار قرار دادن قدرت پردازش در شبکه انجام می‌شود، در سال‌های اخیر در کشورهای زیادی به یک صنعت موردتوجه تبدیل شده است. ماینرهای بیت کوین در ازای این قدرت پردازش، پاداش دریافت می‌کنند که به‌صورت بیت کوین به آنها پرداخت می‌شود. از قدرت پردازش استخراج‌کنندگان برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌شود.

همزمان با رشد قیمت بیت کوین، استخراج هم به کسب‌وکاری سودآور تبدیل شده است. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها با صرف هزینه‌های هنگفت به فکر تأسیس پایگاه‌های داده مخصوص استخراج بیت کوین افتاده‌اند. بخش عمده‌ای از این مبالغ هنگفت صرف پرداخت هزینه برق می‌شود.

چین میزبان بیشترین تعداد ماینرها در جهان است. اما حالا شرکت تایتان به‌دنبال آن است تا بخشی از بازار استخراج چین را تصاحب کند. این شرکت قصد دارد تا با جذب شرکت‌های آمریکایی، این کشور را به رقیب چین در حوزه استخراج بیت کوین تبدیل کند.

بنا بر گزارش مرکز اقتصاد جایگزین دانشگاه کمبریج، حدود ۶۵ درصد از عملیات استخراج در چین انجام می‌شود؛ این یعنی ۶۵ درصد هش ریت بیت کوین در چین قرار دارد. طبق برآوردهای آبان ماه، ۷ درصد قدرت پردازش شبکه بیت کوین در آمریکاست. صد البته شبکه‌های مجازی خصوصی (VPN) در این آمار محاسبه نشده‌اند.

در بیانیه مطبوعاتی این شرکت آمده است:

استخراج تایتان پول یک جایگزین قدرتمند در آمریکای شمالی ارائه می‌کند. این استخر برای استخراج‌کنندگان بیت کوین در این قاره راهی مهیا می‌کند که همانند سایر ماینرها در دیگر مناطق [جهان] از کارآیی و مقیاس مطلوب بهرمند شوند.

کور ساینتیفیک (Core Scientific) و کوین مینت (Coinmint) از جمله شرکت‌هایی هستند که به‌صورت مشترک در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال در آمریکا فعالیت می‌کنند و می‌توانند رقیب تایتان پول باشند.

رایان کوندرون (Ryan Condron)، مدیرعامل تایتان، در مصاحبه‌ای گفت که این شرکت با هدف «حرفه‌ای سازی» استخراج کار خود را آغاز کرده است. او در ادامه افزود:

در کوتاه‌مدت، موفقیت ما نه تنها از طریق کمک به درآمد بیشتر ماینرها، بلکه با کمک کردن به آنها برای استفاده از زیرساخت‌های گسترده‌تر اقتصاد جهانی ناشی می‌شود.

کاهش مشکلات قانونی و حقوقی در مناطق مختلف آمریکا، از مشکلاتی است که باعث شده بسیاری از استخراج‌کنندگان به سراغ استخرهای چینی بروند.

کوندرون از استخراج با عنوان «فدرال رزرو» در شبکه جهانی بیت کوین یاد می‌کند. به‌عقیده وی، مؤسساتی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعال نیستند هم می‌خواهند از آن بهره‌مند شوند. او در ادامه می‌افزاید که صنعت ماینینگ رسیدن به این هدف را ممکن می‌کند و نقش تایتان پول هم اینجا مشخص می‌شود.

در حال حاضر فعالیت این استخر استخراج در مرحله بتا و به‌صورت محدود است. گفته می‌شود که این استخر از ماه ژانویه ۲۰۲۱ کار خود را آغاز کند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
محمد
محمد
3 سال قبل

سلام و تشکر از سایت خوبتون
در متن، مفاهیم استخر و فارم از هم تفکیک نشدن و این خواننده نا آگاه رو گیج میکنه.
مثلا این ابهام به وجود میاد که آیا بیشترین استخر درچین هست یا بیشترین ماینر؟ و اینکه اگر این استخر در امریکا راه بیوفته همچنان بیشترین هشریت در چین باقی خواهد موند