دستور رئیس جمهور ونزوئلا: خطوط هوایی باید پول بنزین خود را با ارز دیجیتال پترو پرداخت کنند

دستور رئیس جمهور ونزوئلا: خطوط هوایی باید پول بنزین خود را با ارز دیجیتال پترو پرداخت کنند

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، دستور داد تمام خطوط هوایی که از این کشور پرواز می‌کنند باید هزینه سوخت خود را با ارز دیجیتال «پترو» پراخت کنند.

به گزارش کوین‌دسک، نیکولاس مادورو در سخنرانی سالانه خود اعلام کرد شرکت نفت «PDVSA» که متعلق به دولت این کشور است، برای فروش سوخت به ایرلاین‌ها فقط ارز دیجیتال پترو را می‌پذیرد. پترو ارز دیجیتال دولت ونزوئلا است که هدف آن دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا عنوان شده است.

رئیس جمهور مادورو در سخنرانی خود به صراحت گفت:

دستور می‌دهم که از این لحظه تمام فروش سوخت از طریق شرکت PDVSA برای هواپیماهایی که مسیرهای بین‌المللی را طی می‌کنند، با پترو انجام شود.

هنوز مشخص نیست که این محدودیت‌های جدید فقط برای پروازهای «فرودگاه بین‌المللی سیمون بولیوار» واقع در پایتخت ونزوئلا اعمال شده است، یا اینکه بقیه فرودگاه‌های این کشور را هم در بر می‌گیرد. همچنین از اینکه این مقررات فقط برای خطوط هوایی ونزوئلا است یا اینکه خطوط هوایی خارجی را هم شامل می‌شود، اطلاعی در دسترس نیست.

ایرلاین‌ها قادر خواهند بود که با استفاده از کارت‌هایی تحت عنوان «PetroCard» سوخت خریداری کنند. این کارت‌ها می‌توانند ارزهای بین‌المللی مثل دلار را به ارز دیجیتال پترو تبدیل کنند.

مادرور در ادامه سخنرانی خود اظهار داشت:

ما در حال ایجاد مسیرهای جدیدی به این اقتصاد جدید هستیم. در حال ساخت جهانی برای صلح و اتحاد مردم، خوشحالی آن‌ها و پیشرفتشان هستیم.

رئیس جمهور ونزوئلا در سخنرانی خود همچنین به این موضوع اشاره کرد که سازمان‌های دولتی هزینه خدمات اسناد دولتی مانند صدور گذرنامه را فقط با پترو دریافت می‌کنند.

ارزهای دیجیتال در ونزوئلا محبوب هستند. سال‌ها ابرتورم در این کشور، واحد پول آن یعنی بولیوار را تقریباً بی‌ارزش کرده است. دولت این کشور امیدوار است که پترو، ارز دیجیتالی با پشتوانه ذخایر نفت، بتواند راهی برای پرداخت باشد تا به کسب و کارها در دور زدن تحریم‌های ایالات‌متحده کمک کند.

با این حال، دولت ونزوئلا در ایجاد مقبولیت برای پترو با مشکلات زیادی مواجه بوده است. علیرغم امیدواری مادورو برای گسترش این ارز به‌اندازه واحد رسمی کشور یعنی بولیوار، بر اساس اعلام دولت در ماه نوامبر ۲۰۱۹ (آبان ۹۸)، فقط ۴۰۰ کسب‌وکار پترو را به‌عنوان روش پرداخت پذیرفته‌اند.

در دسامبر ۲۰۱۹، دولت ونزوئلا به کارکنان بخش دولتی، مستمری‌بگیران و سربازان برای ثبت‌نام در کیف پول و پلتفرم پترو تحت عنوان «PetroApp»، پاداش ۳۰ دلاری پرداخت کرد. این در حالی است که کمینه حقوق در ونزوئلا به زیر ۱۰ دلار در ماه می‌رسد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
پدارم جوان
پدارم جوان
4 سال قبل

یکبار دیگه با دقت بخونید 10 دلار در ماه

پیمان
پیمان
4 سال قبل

دقیقا مثل رئیس جمهور ما.فقط بلده بشینه رو میز و دستور بده و امضا کنه.همین.با این تصمیماتت حتما اقتصاد ونزوئلا بهتر خواهد شد.برای توضیحات بیشتر در مورد تصمیم رئیس جمهور ونزوئلا میتونید به کتاب "اره ماهی ها تاب بازی میکنند" مراجعه کنید