آدام بَک تقریبا همه استخراج کنندگان و تُجار بیت کوین را “دشمنان” بیت کوین میداند!

آدام بَک تقریبا همه استخراج کنندگان و تُجار بیت کوین را “دشمنان” بیت کوین میداند!

آدام بک(Adam Back)، مدیر عامل شرکت بلاک استریم(Blockstream)، روز گذشته تقریبا همه تجار و استخراج کنندگان را که اکثرا اقدام به امضای سگویت 2(segwit2x) نموده اند، “دشمنان” بیتکوین خطاب کرد.

By: @ham3ds

بیانیه اتهام آمیز بک پس از نقل قول لوک دشر(Luke Dashjr)، یکی از کارکنان بلاک استریم، ایراد شد. لوک دشر عنوان کرده بود که:

“گرچه ظاهرا سگویت ۲ برنده شده است اما هنوز بازنده محسوب می شود چرا که یک ارز رمز گذاری شده غیر متمرکز رویایی است که هرگز نمی تواند به واقعیت بپیوندد.”

 

این بیانیه بازتاب سخنان حامیان سگویت 2(segwit2x) است که چنانچه سگویت ۲ به منصه ظهور نرسد، دقیقا همان چیز را عنوان می دارند. آدام بک علاوه بر حمایت از این بیانیه اظهار داشت:

“کاملا حق با دشر است. همان افرادیکه که قصد دارند بیت کوین را بپذیرند و با آن مشارکت کنند، ضد بیت کوین و خصایص آن هستند، آنها “دشمنان” بیت کوین محسوب می شوند.  

 

آدام بک به عنوان مدیر شرکت بلاک استریم در سال ۲۰۱۶(۱۳۹۵) سگویت۲ را امضا نمود، اما تنها درعرض یک سال او که یکی از حامیان سگویت۲ بود، موضع خود را تغییر داده و اکنون حامیان سگویت ۲ را “دشمنان” بیتکوین خطاب می کند.

یکی از بالاترین جواب ها(top reply)در پاسخ به بِک گفته:

شما BTC ethos را به کاربران آن تحمیل می کنید و بر این باورید سایرین دشمن محسوب می شوند. این در واقع نوعی انحصار سیاسی است.

 

پیتر اسمیت(Peter Smith)، مدیر و بنیانگذار بلاکچین اینفو(Blockchain.info)، شرکتی با حدود پنج میلیون مشتری، در پاسخ به بیانیه آدام بک اذعان داشت:

 

ما زندگیمان را وقف ساخت بیت کوین و مشتقات آن نموده ایم و بسیار پیش از آنکه آن شناخته شود آنرا به میلیونها نفر شناساندیم. اکنون ما دشمنان آن خطاب می شویم؟!

 

اسمیت همچنین اضافه نمود که ونسرز کسرز(Wences Casares)، مدیر عامل شرکت زاپو(Xapo)، احتمالا اولین سرمایه گذار قابل احترام و با قابلیت مدیریت بالایی بود که این پروژه را به سمت جلو پیش ببرد اذعان داشت که:

 

“متاسفم که می بینم آدام بک افراد را “دشمنان” پروژه ای خطاب می کند که او مدت زمان بسیاری بعد از آنها درگیر آن شده است. همیشه از صحبت کردن با آدام لذت می بردم.

 

آدام بَک تقریبا همه استخراج کنندگان و تُجار بیت کوین را "دشمنان" بیت کوین میداند!

با توجه به اینکه سگویت و بلاک سایز(blocksize) ظاهرا آغاز بکار نموده اند، این اتهام بزرگ برای آخرین نسخه فورک بیت کوین تازه شروع محسوب می شود.

ما پیش بینی نمی کنیم که این واقعه تا حدود ۱۷ نوامبر(۲۷ آبان) به وقوع بپیوندد اما ممکن است مجبور شویم چند هفته دیگر نمایش احمقانه مدیر عامل یک شرکت سودآور را شاهد باشیم که به خود این اجازه را می دهد که تریبونی را تصاحب نموده و با لحنی بسیار اتهام آمیز به نفع دیکتاتورها ایراد سخنرانی نماید.

 

 

 

نظر شما چیست؟ دلیل چرخش یکباره آدام بِک چیست؟ آیا این تحلیل درست است یا اینکه شاهد شروع ایدئولوژی دیکتاتور مابانه در این صنعت هستیم؟

 

 

 

 

 

منبع: trustnodes
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه