تعداد اشخاص فعال در شبکه بیت کوین

تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین در بالاترین سطح نسبت به رکورد قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری قرار دارد

تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین در بالاترین سطح نسبت به رکورد قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری قرار دارد

میزان مشارکت کاربران فعال در شبکه بیت کوین به بیشترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۱۷ و قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری آن رسیده است.

به گزارش کوین دسک و بر اساس آمار گلاسنود (Glassnode)، تعداد نهادهای فعال یا مجموعه‌ای از آدرس‌ها که در اختیار یک نهاد واحد است، روز پنجشنبه با ثبت رکورد ۳۸۸,۶۹۷ واحد، به بیشترین میزان از ۹ دسامبر ۲۰۱۷ (۱۸ آذر ۹۶) رسیده است.

تعداد مشارکت‌کنندگان فعال در شبکه بیت کوین طی پنج روز گذشته و همزمان با رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به ۱۳,۳۰۰ دلار، دو برابر شده است. سخنگوی شرکت تحلیلی سی‌اف بنچمارک (CF Benchmark)، در این باره گفت:

این مسئله نشان می‌دهد که مشارکت در [شبکه] بیت کوین در حال افزایش است. با توجه به خبر پرسروصدای ورود پی‌پل به بازار ارزهای دیجیتال در هفته گذشته، کاملا منطقی است که توجهات پیرامون بیت کوین هم به سطحی برسد که از اواخر سال ۲۰۱۷ مشاهده نشده بود.

پی‌پل، هفته گذشته به‌صورت رسمی اعلام کرد که اوایل سال ۲۰۲۱، از بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش پشتیبانی خواهد کرد. انتشار این خبر باعث شد تا قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال جهشی قابل‌توجه داشته باشند.

تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین در بالاترین سطح نسبت به رکورد قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری قرار دارد
تعداد اشخاص فعال در شبکه بیت کوین

شایان ذکر است که در دسامبر سال ۲۰۱۷، تعداد نهادهای فعال در بازار ۴۱۱,۱۲۷ برآورد شده بود؛ با این حال و با توجه به فاصله نه چندان بالای اعداد فعلی با آن سال، قیمت بیت کوین فاصله‌ای ۵۳ درصدی نسبت به اوج ۲۰,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین دارد.

از سوی دیگر، میانگین متحرک نرخ هش شبکه بیت کوین، اوایل ماه جاری میلادی به رکورد تازه ۱۴۶ اگزاهش بر ثانیه رسید. نرخ هش شبکه یا هش ریت، میزان قدرت پردازشی است که ماینرهای بیت کوین در اختیار شبکه قرار می‌دهند.

به‌عقیده بسیاری، افزایش نرخ هش شبکه می‌تواند باعث تقویت قیمت بیت کوین شود. فلیپ گردول (Philip Gradwell)، از شرکت تحلیل بلاک چین چینالیسیس (Chainalysis)، در اظهارنظری در این رابطه گفت:

وقتی که مشارکت‌کنندگان از شبکه بیشتر استفاده کنند، تقاضا برای ارزهای دیجیتال بیشتر می‌شود و این مسئله باعث افزایش قیمت خواهد شد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.