۶۵ درصد سرمایه‌گذاران بیت کوین در قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین‌های خود را می‌فروشند

۶۵ درصد سرمایه‌گذاران بیت کوین در قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین‌های خود را می‌فروشند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بیت کوین، چشم‌انتظار قیمت‌هایی شش‌رقمی برای این ارز دیجیتال هستند و تا رسیدن به این قیمت، قصد فروش دارایی‌های خود را ندارند.

به گزارش کریپتوپوتیتو، بازار ارزهای دیجیتال طی ماه‌های اخیر با رشدی قابل‌توجه، سودهای هنگفتی را به جیب سرمایه‌گذاران سرازیر کرد.در این میان، قیمت بیت کوین و چندین ارز دیجیتال دیگر توانستند با رکوردشکنی‌های پیاپی، سقف‌های تاریخی تازه‌ای را به ثبت برسانند.

به‌تازگی تعدادی از تحلیل‌گران حوزه ارزهای دیجیتال دست به برگزاری یک نظرسنجی توییتر زده‌اند تا از فعالان بازار بپرسند که چه زمانی می‌خواهند موقعیت‌های معاملاتی خود را نقد کنند و بیت کوین‌های خود را بفروشند.

در این میان، بهای بیت کوین، اگرچه با افتی چند هزار دلاری مواجه شده، اما از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون دست‌کم رشدی ۱۰ درصدی را تجربه کرده است. همین امر به بالا گرفتن بحث‌هایی میان فعالان بازار دامن زده و هر یک در جست‌وجوی پاسخ به این سؤال هستند که اکثریت بازار در چه زمانی دست به فروش ارزهای دیجیتال خود می‌زنند؟

جاش راجر (Josh Rager)، تحلیل‌گر نام‌آشنای حوزه ارزهای دیجیتال در همین راستا در توییتر از کاربران پرسیده است:

در زمان ثبت اوج قیمتی بعدی، می‌خواهید چقدر از بیت کوین‌های خود را بفروشید؟

نکته‌ جالب توجه آن است که ۳۴.۴ درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند در اوج قیمتی بعدی، اگر تمام بیت کوین‌های خود را نفروشند، بخش عمده بیت کوین‌هایشان را خواهند فروخت.

با این حال، ۳۱.۶ درصد از مشارکت‌کنندگان در نظرسنجی گفته‌اند که کمتر از یک‌چهارم از بیت کوین‌های خود را در اوج قیمتی بعدی نقد می‌کنند.

اگرچه برخی مدعی‌اند که بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت کوین قصد دارند دارایی‌های خود را حتی پس از اوج قیمتی بعدی نگه دارند، اما عده‌ای دیگر می‌گویند که هر چرخه قیمتی، افت‌وخیزهای خودش را دارد. از این رو، آنها به سرسخت‌ترین هودلرها هم توصیه می‌کنند که در موقعیت‌های مناسب با نقد کردن بیت کوین‌هایشان اقدام به کسب سود از بازار کنند.

فیل‌بی‌فیل‌بی (Filb Filb)، دیگر تحلیل‌گر نام‌آشنای حوزه ارزهای دیجیتال با ارسال یک نظرسنجی از کاربران پرسیده است که برای فروش بیت کوین‌های خود چه اهداف قیمتی را در نظر دارند؟ او در توییتی نوشته است:

کدام محدوده قیمتی می‌تواند شما را به وادار کند به فروختن بیت کوین‌هایتان عمیقاً فکر کنید؟

اکثر کسانی که به فیل‌بی‌فیل‌بی پاسخ داده‌اند گفته‌اند که با رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده شش‌رقمی به فروش بخشی از بیت کوین‌های خود فکر خواهند کرد. بیش از ۴۰ درصد از پاسخ‌دهندگان اما، از محدوده قیمتی ۱۰۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ دلار به‌عنوان بازه قیمتی مطلوب خود یاد کرده‌اند و ۲۶.۳ درصد از کاربران نیز گفته‌اند که تا زمان عبور بهای بیت کوین از آستانه ۳۰۰,۰۰۰ دلار، دست به فروش آن نمی‌زنند.

۶۵ درصد سرمایه‌گذاران بیت کوین در قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین‌های خود را می‌فروشند
نتایج نظرسنجی فیل‌بی‌ فیل‌بی

الکس ساندرز (Alex Saunders) از پایگاه خبری ناگت نیوز (Alex Saunders)، به طور کلی با ایده تعیین یک محدوده قیمتی مبتنی بر ارز رایج برای فروش بیت کوین به‌ویژه در این دوره اقتصادی مخالف است. او می‌گوید:

کسانی که به‌طور واقعی بیت کوین را درک کرده‌اند، می‌دانند که هیچ معادل قیمتی مبتنی بر ارز رایج برای آن وجود ندارد؛ آن هم در حالی که دولت در حال افزایش دست‌کم ۳۰ درصدی حجم پول (M1) و نقدینگی (M2) در بازار است. البته مگر اینکه شما به‌جای معادل قیمتی مبتنی بر ارز رایج برای بیت کوین، بهای یک دارایی مشهود را که از نظر شخصی برای شما بسیار ارزشمند است به‌عنوان معیار در نظر گرفته باشید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
BTC
BTC
3 سال قبل

از سال 2017 بیتکوین دارم
یکی از بدی هاش اینکه هیچ وقت دستم نرفته بفروشم

Mmd
Mmd
3 سال قبل
پاسخ  BTC

باید خرید و فروش کنی تا سودی دستت بیاد دیگه

Mahyar Mojarrab
Mahyar Mojarrab
3 سال قبل
پاسخ  Mmd

این داداشمون الان حدود 36 برابر توی سوده فکر کنم .
شما به خودت سخت نگیر .

سید رضا حسینی
سید رضا حسینی
3 سال قبل

عموما توی بازار های مالی تاریخ تکرار میشه . و اگر این اتفاق برای بیت کوین بیفته امسال رشد های نجومی میکنه و بعدش هم ریزش های نجومی تر

ایمان
ایمان
3 سال قبل

کی قیمت ارزهای دیگه به بیت کوین میرسه کسی میدونه؟

امیرحسین
امیرحسین
3 سال قبل

الان که قیمت این هست ملت ادعای فروش در قیمت 100000 را دارند وقتی بیت کوین بشود 90000 در ان زمان سطح توقع افراد هم با بیت کوین رشد خواهد کرد.

Ali
Ali
3 سال قبل

بنابراین من روی 90 هزار میفروشم😍

B.K
B.K
3 سال قبل

بسیار عالی وممنون از عوامل محترم سایت بابت انتخاب این موضوع در
من جز گروه سوم هستم.
بیت کوین و الت کوین ها بسیار ارزشمند هستند و در اینده نه چندان دور بسیار ارزشمندتر خواهند شد.
سال دیگه همین موقع بیت کوین 300k رو خواهیم دید