قیمت بیت کوین با رشد ۱۲ درصدی به مرز ۴۰ هزار دلار بازگشت

قیمت بیت کوین با رشد ۱۲ درصدی به مرز ۴۰ هزار دلار بازگشت

قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته موفق به ثبت رشد ۱۲ درصدی شده است. برخی تحلیل‌گران با تکیه بر چندین شاخص مختلف، به بازگشت روند صعودی امیدوارند. این در حالی است که برخی دیگر از تحلیل‌گران در این مورد شک دارند.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) با افزایش به ۳۹,۲۵۲ دلار، جهشی صعودی را تجربه کرد، اما همچنان بسیاری از تحلیل‌گران در مورد تأیید روند صعودی تردید دارند.

پس از گذشت ۲ ماه از ریزش بیت ­کوین از بالاترین قیمت خود در حدود ۶۵,۰۰۰ دلار، اکنون بازار ارزهای دیجیتال در شرایط بلاتکلیفی به سر می‌­برد. تحلیل دلفی دیجیتال (Delphi Digital) حاکی از تشکیل یک الگوی سروشانه‌­ روی نمودار است. به‌گفته دلفی دیجیتال، در صورتی که قیمت بیت ­کوین به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار سقوط کند، ممکن است در کوتاه‌مدت شاهد کاهش قیمت بیشتر باشیم.

هولدرهای کوتاه‌مدت متضرر هستند

ریزش قیمت بیت ­کوین در طول ۲ ماه گذشته و کاهش ۵۰ درصدی قیمت آن، ممکن است برای آن دسته از سرمایه‌گذاری که با نوسانات این بازار آشنا نیستند، افراطی و بیش از اندازه به نظر برسد؛ اما برای سرمایه‌گذاران بلندمدتی که در یک دهه گذشته سقوط‌هایی بزرگ‌تر از این ریزش را دیده‌اند، کاملاً طبیعی باشد.

ن
نمودار افت قیمت بیت­کوین از بلاترین قیمت در ۵۲هفته گذشته

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می‌­کنید، افت ۷۰ درصدی یا حتی بیشتر برای بیت­ کوین چیز غیرمعمولی نیست. به‌علاوه بیت کوین در ماه‌های اخیر با جهش قابل‌توجهی همراه بود. با توجه به جنگی که بین خریداران و فروشندگان در کانال قیمتی ۳۰,۰۰۰ دلار به وجود آمده است، همچنان احتمال نوسانات زیاد و ریزش­ وجود دارد. نزول پرسرعت قیمت ارزهای دیجیتال، هولدرهای قدیمی و جدید بیت­ کوین را به حاشیه کشانده و با توجه به شاخص SOPR، باعث شده بسیاری از تریدرها با ضرر از بازار خارج شوند.

sopr index

داده‌های شاخص SOPR در روزهای گذشته نشان می‌دهد که بیشتر کیف پول‌ها در وضعیت سوددهی اقدام به فروش ارزهای خود می‌کنند. شاخص ترس و طمع نیز از زمان ریزش بازار در مارس ۲۰۲۰ به دلیل شیوع بیماری کرونا، به پایین­‌ترین سطح خود رسیده است.

Fear & Greed

در حال حاضر بیشترین میزان ترس به‌دلیل ریزش احتمالی بیشتر در بازار بین تریدرها وجود دارد. با این وجود، برخی سرمایه‌­گذاران این موقعیت را فرصت تلقی کرده و بر این باور هستند زمانی که شاخص ترس به بیشترین میزان خود رسید باید طمع کرد. وارن بافت، سرمایه‌گذار افسانه‌ای، یک صحبت مشهور دارد و خطاب به سرمایه‌گذاران می‌گوید:

زمانی که همه می‌ترسند، طمع کن.

بازگشت احساسات مثبت به بازار

اگرچه بیت کوین طی دو ماه گذشته بیش از ۳۰,۰۰۰ دلار سقوط کرده است، اما باید توجه داشت که میزان این ریزش و همچنین قیمت فعلی آن، تقریباً دو برابر اوج قیمت قبلی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ است. البته این موضوع هم باید در نظر گرفت که صعود قیمیتی زیادی را هم طی شش ماه گذشته تجربه کرده است.

تجزیه و تحلیل درون­‌زنجیره‌­ای نشان می­‌دهد که بیت­ کوین ممکن است به زودی آماده چرخش قیمتی و حرکت به سمت بالا باشد.

قیمت بیت کوین به سمت 40 هزاردلار حرکت کرد. داده های درون زنجیره ای و تحلیل تکنیکال بیت کوین به نفع گاوها حرکت میکند
شاخص آدرس‌های فعال

شاخص احساسات آدرس‌های فعال بیت کوین نشان دهنده بازار صعودی است. این شاخص نوسانات قیمتی در بازه‌های ۲۸ روزه را مقایسه می‌کند. همان طور که در نمودار مشاهده می‌کنید، نوسانات ۲۸ روزه در آدرس‌های فعال با نوار خاکستری رنگ مشخص شده است.

خط نارنجی رنگی که از زیر خط‌چین سبز رنگ بار دیگر به نوار تغییرات آدرس‌های فعال بازگشته است که سیگنالی صعودی است. این اتفاق ۴ روز پیش اتفاق افتاد که نشان‌دهنده بازگشت روند صعودی است.

بر اساس گفته‌های رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیل‌گر مشهور در توییتر، بیت کوین همچنان در مسیر ثبت یک اوج تاریخی جدید است.

قیمت بیت کوین به سمت 40 هزاردلار حرکت کرد. داده های درون زنجیره ای و تحلیل تکنیکال بیت کوین به نفع گاوها حرکت میکند

در حال حاضر باید منتظر ماند و دید که بیت کوین چه روندی را در پیش خواهد گرفت. چشم­‌انداز بلندمدت همچنان قوی است؛ زیرا کشورهایی مانند السالوادور بیت­ کوین را به عنوان یک ارز قانونی پذیرفته‌اند. انتشار این خبر باعث شد تا افراد بیشتری به این بازار علاقه‌مند شوند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
Mostafa aryanmanesh
Mostafa aryanmanesh
2 سال قبل

این روند ، منفی خواهد شد ، الان که ساعت ۱ شب هست ، فردا صبح دوستان بیدار میشوند و میبینن ، چه اشتباهی کردند که طمع کردند

Marlowe
Marlowe
2 سال قبل

زمانیکه همه میترسند طمع کن
چقدر این جمله وارن بافت درسته واقعا همینطوره

سعید
سعید
2 سال قبل

اگه قیمت از 42500 رد بشه و یه پولبک بهش بزنه میره تا 70 هزار دلار

امین پویا
امین پویا
2 سال قبل

ساعات و روزهای خوبی پیش روست
همه دم از صبر میزنن اما نشون داد تو دوماه گذشته خیلیهاااااا صبور نیستن
حرف از دوسال سه سال میزنن
اما به ماه نرسیده هوار میکشن
صبر در هر عزیز ارجمندی نهادینه نشده
صبوران پیروز این میدانند