۳ دلیل که ارزش بیت کوین بالاتر از قیمت فعلی آن است

۳ دلیل که ارزش بیت کوین بالاتر از قیمت فعلی آن است

قیمت بیت کوین در صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال در روز ۱۰ ژوییه (۲۰ تیر) به زیر ۹,۱۱۰ دلار رسید. علی‌رغم این پولبک، عوامل بنیادی نشان می‌دهند که بازار تمایل بیشتری به خوش‌بینی دارد.

به گزارش کریپتواسلیت، سه عامل بنیادی که نشان‌دهنده بازار صعودی است عبارتند از: فعالیت آدرس‌های بیت کوین، رکوردشکنی مجدد هش ریت شبکه و نرخ تأمین سرمایه خنثی.

در ادامه، هر سه مورد را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

فعالیت آدرس‌های بیت کوین

طبق آمار ارائه‌شده از سوی شرکت تحقیقاتی سنتیمنت (Santiment)، تعداد آدرس‌های فعال در بلاک چین بیت کوین در حال افزایش است.

افزایش آدرس‌های فعال، نشان‌دهنده تقویت فعالیت شبکه است. این موضوع می‌تواند بیانگر این باشد که کاربران بیشتری شروع به استفاده از بیت کوین می‌کنند که یک عامل مثبت محسوب می‌شود.

در گزارش سنتیمنت آمده است:

علی‌رغم بالاوپایین‌های جزئی قیمت، تعداد آدرس‌های فعال روزانه بیت کوین به روند صعودی بلندمدت خود ادامه می‌دهد. در روز اول ژوییه (۱۰ تیر)، تعداد آدرس‌های فعال روزانه بیت کوین به رکورد تاریخی ۱.۰۸ میلیون آدرس رسید.

۳ دلیل که ارزش بیت کوین بالاتر از قیمت فعلی آن است
تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین. منبع: سنتیمنت

معیارهای مربوط به شبکه بلاک چین بیت کوین مانند فعالیت آدرس‌‌ها و عملکرد توسعه‌دهندگان می‌تواند نشانه‌ای از حرکت میان‌مدت قیمت بیت کوین باشد.

هش ریت شبکه به صعود خود ادامه می‌دهد

داده‌های «Blockchain.com» نشان می‌دهد که هش ریت شبکه بلاک چین بیت کوین به بالاترین میزان تاریخی خود رسیده است.

هش ریت شبکه بیت کوین اکنون ۱۲۴.۴۲ میلیون تراهش بر ثانیه است. این عدد در طی ۱۲ ماه گذشته تقریباً دو برابر شده است.

۳ دلیل که ارزش بیت کوین بالاتر از قیمت فعلی آن است
هش ریت بیت کوین در یک سال اخیر

افزایش نرخ هش شبکه بیت کوین، ثبات فرایند استخراج را افزایش می‌دهد. با وجود نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین بعد از هاوینگ، به‌خاطر قیمت ارزان برق در برخی از مناطق مانند سیچوان چین (Sichuan) بسیاری از ماینرها که در مقیاس بزرگی کار می‌کنند سودآوری بالایی دارند.

سودآوری مراکز بزرگ ماینینگ، احتمال به وجود آمدن فشار فروش ناگهانی را در بازار کاهش می‌دهد؛ چراکه ماینرها در مقاطعی عامل اصلی افزایش فشار فروش در صرافی‌ها هستند.

نرخ تأمین سرمایه خنثی

صرافی‌های ارز دیجیتال که از معاملات مشتقه پشتیبانی می‌کنند، سازوکاری به‌نام «تأمین سرمایه» دارند و به کمک آن تعادل را در بازار حفظ می‌کنند.

اصطلاح نرخ تأمین سرمایه در بازار قراردادهای آتی بیت کوین به‌معنای مقدار کارمزدی است که دارندگان قرارداد لانگ (آنهایی که معتقدند قیمت افزایش پیدا می‌کند) و دارندگان قرارداد شورت (آنهایی که معتقدند قیمت کاهش پیدا می‌کند) باید به یکدیگر پرداخت کنند تا بازار تعادل پیدا کند.

به‌عنوان مثال، فرض کنیم قیمت بیت کوین در حال افزایش است و نرخ تأمین سرمایه که معمولاً روی ۰.۰۱٪ قرار دارد به ۰.۱۶٪ می‌رسد. اگر یک معامله‌گر یک موقعیت لانگ به ارزش ۱۰۰,۰۰۰ دلار داشته باشد، این معامله‌گر باید هر هشت ساعت ۱۶۰ دلار به معامله‌گری که یک موقعیت شورت به ارزش ۱۰۰,۰۰۰ دلار دارد، پرداخت کند. این فرایند به‌صورت خودکار توسط سیستم صرافی انجام می‌شود.

این مکانیزم باعث می‌شود جلوی این‌که اکثریت بازار قرارداد لانگ یا شورت داشته باشند، گرفته شود؛ زیرا وقتی قیمت بیت کوین در حال افزایش است، کسی که قرارداد شورت داشته باشد می‌تواند مقداری پول دریافت کند و این به معامله‌گران انگیزه می‌دهد که همه به یک سمت هجوم نبرند.

۳ دلیل که ارزش بیت کوین بالاتر از قیمت فعلی آن است
نرخ تأمین معاملات آتی بیت کوین در صرافی‌های مختلف

در حال حاضر، نرخ تأمین صرافی بیت مکس و صرافی معاملات آتی بایننس در مقدار طبیعی ۰.۰۱٪ است. این موضوع بیانگر این است که بعد از بازیابی قیمت از ۹,۱۱۰ تا ۹,۳۰۰ دلار، بازار در حالت خنثی قرار دارد.

همزمان شدن دو عامل بنیادی ذکرشده، یعنی افزایش هش ریت شبکه و فعالیت آدرس‌های بیت کوین با وضعیت خنثی در نرخ تأمین صرافی‌ها، نشان‌دهنده احساسات مثبت بازار نسبت به قیمت بیت کوین است.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
blockchain technology
blockchain technology
1 سال پیش

هر اخباری که طی ماه‌گذشته از بیتکوین شنیدن اخبار بسیار مثبت‌ و فاندامنتال بسیار قوی طی یک تا چند ماه آینده خواهند بود بنظر من الان وقت وروده??✌

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.