بیش از ۲۲ میلیون آدرس بیت کوین در ماه گذشته فعال بودند

بیش از ۲۲ میلیون آدرس بیت کوین در ماه گذشته فعال بودند

فعالیت درون زنجیره‌ای بیت کوین در ماه ژانویه شاهد رشد شدیدی بود؛ به طوری که بیش از ۲۲.۳ میلیون آدرس در این ماه اقدام به ارسال یا دریافت بیت کوین کردند.

به گزارش کوین تلگراف، ماه ژانویه رکورددار قیمت و فعالیت شبکه بیت کوین بود. در این ماه، بیش از ۲۲.۳ میلیون آدرس منحصربه‌فرد ظرف ۳۱ روز بیت کوین دریافت یا ارسال کردند.

این آمار توسط شرکت جمع‌آوری داده بازار ارز دیجیتال گلسنود (Glassnode) مورد توجه قرار گرفت. این شرکت در یک توییت نوشت که در ماه ژانویه شاهد بالاترین شمار ماهانه آدرس‌های فعال منحصربه‌فرد در تاریخ بیت کوین بوده است:

در ژانویه، بیش از ۲۲.۳ میلیون آدرس منحصربه‌فرد به‌صورت فعال در شبکه BTC ارسال یا دریافت کردند که بالاترین آمار ماهانه در تاریخ بیت کوین تاکنون بوده است.

رشد فعالیت در ماه ژانویه رکورد قبلی بیش از ۲۱ میلیون آدرس فعال را که در دسامبر سال ۲۰۱۷ ثبت شده بود، شکست. از سال ۲۰۱۷ به این سو، شمار آدرس‌های منحصربه‌فردی که در بیت کوین مشارکت داشته‌اند، هرگز از ۱۰ میلیون آدرس در ماه کمتر نشده است.

گلسنود همچنین یادآور شد که به رغم افزایش کیف پول‌های منحصربه‌فرد فعال، تعداد «موجودیت‌های فعال» در شبکه بیت کوین پس از ثبت کورد جدید در اوایل ژانویه، به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

بنابر تعریف گلسنود، «موجودیت» (entity) عبارت است از «خوشه‌ای از آدرس‌ها که توسط همان موجودیت در شبکه کنترل می‌شود».

حجم معاملات بیت کوین در ماه گذشته به سطح بی‌سابقه‌ای رسید که با رشد قیمت این ارز دیجیتال به بالای ۳۰,۰۰۰ دلار و ثبت رکورد ۴۲,۰۰۰ دلار همزمان شد. بیت کوین پس از آن سه هفته در وضعیت تثبیت قیمت در دامنه‌ای مشخص باقی ماند.

صرافی کراکن (Kraken) مستقر در آمریکا در دوم فوریه اعلام کرد، حجم تراکنش‌های پردازش شده آن در ماه ژانویه بیش از کل سال ۲۰۱۹ بوده است. به‌گفته این صرافی، در ماه ژانویه ۵۶ میلیارد دارایی در این پلتفرم دست به دست شده است.

شمار زیادی از صرافی‌های ارز دیجیتال در ژانویه دچار اختلال و تعطیلی شدند. کراکن و کوین بیس (Coinbase) اقداماتی اتخاذ کردند تا از اختلالات ناشی از افزایش ترافیک و حجم در آینده جلوگیری کنند.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
امین
امین
5 ماه پیش

21میلیون آدرس فعال از بیش از ۴۰ میلیون آدرس دارای حداقل ۱ ساتوشی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off