مدل انباشت به جریان؛ آیا پیش‌بینی قیمت ۲۰۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین به حقیقت می‌پیوندد؟

مدل انباشت به جریان؛ آیا پیش‌بینی قیمت ۲۰۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین به حقیقت می‌پیوندد؟

عملکرد صعودی بیت کوین همزمان با ورود به ماه مارس قوت بیشتری گرفته است. همزمان با این اتفاق شاهد جلوزدن قیمت بیت کوین از پیش‌بینی‌ مدل انباشت به جریان (S2F) هستیم؛ طبق پیش‌بینی این مدل، در حال حاضر قیمت بیت کوین باید در محدوده ۳۸,۰۰۰ دلار باشد.

به گزارش کوین تلگراف، طبق پیش‌بینی پلن‌بی (PlanB)، خالق مدل انباشت به جریان بیت کوین، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در نهایت به ۲۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد.

مدل انباشت به جریان، یک مدل پیش‌بینی بلندمدت قیمت بیت کوین است و دو عامل اصلی را لحاظ می‌کند: تعداد بیت کوین‌های موجود (انباشت) و تعداد بیت کوین‌هایی که تولید و وارد بازار می‌شوند (جریان).

روند بیت کوین منطبق به پیش‌بینی S2F‌ است

طبق پیش‌بینی مدل انباشت به جریان، در حال حاضر قیمت بیت کوین باید در محدوده ۳۶,۸۱۵ دلار معامله باشد، این در حالی است که قیمت بیت کوین در مرز ۵۰,۰۰۰ دلار قرار دارد. جهش اخیر این ارز دیجیتال باعث شد تا بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴ درصد رشد داشته باشد.

سیف‌الدین آموس (Saifdean Ammous)، نویسنده مشهور کتاب استاندارد بیت کوین (Bitcoin Standard)، با اشاره به عملکرد خوب بیت کوین در ۲ سال گذشته، تأکید کرد که این مسئله باعث شده است که قیمت بیت کوین از مدل انباشت به جریان فاصله بگیرد.

طبق مدل انباشت به جریان، بازار بر پایه کمیابی و افزایش تقاضا برای بیت کوین در حال کشف قیمت بیت کوین است. به‌علاوه، این مدل عنوان می‌کند که گزاره ارزش بیت کوین به دو عامل روند روبه‌رو نزول دلار آمریکا و کاهش برنامه‌ریزی‌شده عرضه این ارز دیجیتال (هاوینگ) بستگی دارد. آموس در این باره گفت:

پلن‌بی مدلش را دو سال پیش منتشر کرد. با وجود تمام اتفاقاتی که برای بیت کوین و دنیا در دو سال گذشته رخ داد، قیمت بیت کوین هیچ وقت بیش از یک انحراف معیارِ مدل [انباشت به جریان] را پشت سر نگذاشت.

مدل انباشت به جریان
مدل انباشت به جریان

پلن‌بی در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که شک ندارد قیمت بیت کوین تا دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. او اواسط سال ۲۰۲۰ گفته بود که قیمت بیت کوین دسامبر سال ۲۰۲۱ در محدوده‌ای بین ۱۰۰,۰۰۰ تا ۲۸۸,۰۰۰ دلار قرار خواهد داشت. وی در این باره گفت:

مردم از من می‌پرسند که آیا به این مدل باور دارم یا نه. در مورد درستی مدل S2FX هیچ شکلی ندارم و بیت کوین تا دسامبر ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ الی ۲۸۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید. داده‌های تازه‌ای دارم که تأیید می‌کنند کمبود عرضه [بیت کوین] جدی است. به نظر من، سال ۲۰۲۱ خارق‌العاده خواهد بود. البته این پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست!

بیت کوین بیش از M۱ دلار استفاده می‌شود

بر اساس اظهارات ویلی وو (Willy Woo)، یکی از تحلیل‌گران درون زنجیره‌ای مطرح بیت کوین، شتاب پولی بیت کوین بیش از M۱ دلار آمریکا است؛ این یعنی، ارزش منتقل‌شده با بیت کوین، بیشتر از خرج‌کرد‌های دلار است.

مدل انباشت به جریان؛ آیا پیش‌بینی قیمت ۲۰۰,۰۰۰ دلار برای بیت کوین به حقیقت می‌پیوندد؟

این روند نشان می‌دهد که بیت کوین روزبه‌روز با ثبات بیشتر، بیشتر به‌عنوان ابزاری برای انتقال ارزش و همزمان برای ذخیره ارزش مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویلی وو در این باره گفت:

شتاب پولی بیت کوین حالا بیشتر از M۱ دلار است. M۱ دلارهایی هستند که در کوتاه‌مدت و برای خرید اجناس نگه‌داری می‌شوند؛ هیچ کدام از این دلارها منتقل نمی‌شوند. بیت کوین دارد آنها را به سخره می‌گیرد. بیت کوین بیش از خرج‌کردهای دلار جابجا می‌شود. نباید فراموش کرد که بیت کوین برای سرمایه‌گذاری بلندمدت است.

در حال حاضر، بسیاری بیت کوین را یک ذخیره ارزش و سرپناهی برای فرار از شر تورم می‌دانند. وقتی که پذیرش بیت کوین به‌عنوان یک روش پرداخت و در لایه تسویه افزایش یابد، احتمالاً موج بعدی استفاده و پذیرش از جانب عموم مردم را تسریع خواهد کرد.

در آن زمان، سرعت افزایش قیمت بیت کوین بیش از پیش خواهد شد. از سوی دیگر، هاوینگ بعدی بیت کوین سه سال دیگر رخ می‌دهد و می‌توان انتظار داشت که مدل انباشت به جریان و قیمت بیت کوین بر یکدیگر منطبق شوند.

نباید فراموش کرد که بیت کوین همچنان ممکن است اصلاح‌های گسترده‌ای را تجربه کند؛ اصلاح‌هایی که هم در چرخه فعلی و هم در چرخه پیشین شاهدشان بودیم. تا زمانی که انحراف معیار قیمت بیت کوین از مقدار پیش‌بینی‌شده در مدل انباشت به جریان بیشتر نشود، می‌توان گفت که این مدل درست عمل می‌کند.

اشتراک
اطلاع از
guest
22 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
Saeed olah
Saeed olah
6 ماه پیش

به امید خدا که حتما بیتکوین 100 هزار دلار خواهد شد اما بدانید عاقلانه ترین کار اینه که پولی رو که میخاید وارد بازار کنید باید تقسيم بر 3 بشود طلا دلار بیتکوین بخری بدون ترس بشین تا بره بالا

mohsen
mohsen
6 ماه پیش

رشد میکنه قطعا، ولی نه اونطور که ما فکر میکنیم.
به نظر شما آمریکا اجازه میده دلارش نابود بشه؟؟
درسته دست دولت ها نیست، ولی خوب اون طور هم به حال خودش رهاش نمیکنن

lodwick jeyson
lodwick jeyson
6 ماه پیش

با شروع بحران جهاني كرونا چندين تريليون دلار چاپ شد و روانه كشورها شد براي حفظ مجدد ارزش دلار لازمه كه اين دلارها جمع اوري و صفر گردد براي همين بازاري جهاني براي اين منظور طراحي شده كه همين ارز ديجيتال و بيت كويين ميباشد پس از واريز دلارها به اين سياه چاله همگي بلعيده خواهد شد و ارزش بيت كوين صفر خواهد شد .

Dia hai
Dia hai
6 ماه پیش
پاسخ  lodwick jeyson

داداش بگو چی میزنی

علی گنجه ای
علی گنجه ای
6 ماه پیش
پاسخ  lodwick jeyson

یا کرونا سال 2009 همه گیر شده بوده و ما نمیدونستیم و شما خبر داشتی، یا اینکه ارزهای دیجیتال و بیتکوین تازه پارسال پا به عرصه گذاشتن. آخه برادر من، کمی تفکر و تامل قبل از ارسال یک نظر، بد نیست. البته در کنارش کمی مطالعه و تحقیق هم خوبه. کسانی که مخالف بیتکوین و سایر رمز ارزها و توکنها هستند، دارن خودشون رو گول میزنن و برای دیر دست به کار شدنشون، بعدها چه کسی رو محکوم خواهند کرد، الله اعلم. دوستان موافق من هم بجنبند و تا میتونن، امسال از بیشتر ارزهای معروف و محبوب، حتما مقداری بخرند و نشه جریان اون مثل معروف که بابام یه زمینی داشت و مفت فروخت و یا اینکه اینجا زمین متری صد تومن بود و کسی نمیخرید و حالا شده طلا و… امروز رو بخاطر بسپرید.
یا حق.

AmirSeif
AmirSeif
2 ماه پیش
پاسخ  lodwick jeyson

bit queen?? بله درسته حق با شماست بیت کویین

بهزاد رستگارنیا
بهزاد رستگارنیا
6 ماه پیش

سلام پس میشه انتظار داشت سرمایه گذاری در بیت کوین امنیت بیشتری نسبت به طلا دلار وسهام دارد

mohammad 7
mohammad 7
6 ماه پیش

منطقی تر به نظرم تشکیل سبد سرمایه از همه ای اونها هست ، طلا هم برای بلند مدت جذابه به نظرم

سهراب غلامی
سهراب غلامی
6 ماه پیش

سلام میگن دولت به شاپرک دستور داده برای خرید ارز دیجیتال سیستم پرداخت الکترونیکی رو قطع کنه آیا درسته ؟؟؟

99NN
99NN
6 ماه پیش

تعجب من از این سه نفره منفی دادن ..خود دولت اعلام کرده.بعد اینا میگن نه …با کیا شدیم ۸۰میلیون

نوید مهدوی
نوید مهدوی
6 ماه پیش

سلام بر بیت 200000 دلاری یا بیشتر تا اخر 2021

براهمدگ
براهمدگ
6 ماه پیش

در هاوینگ بعدی بیت کوین ساهد پیش بینی های عجیب بیت کوین خواهیم بود ، هر ساتوشی یک‌ دلار

دکتر سیدی
دکتر سیدی
6 ماه پیش

۲۰۰ نه ولی ۱۰۰ هزار دلار به زودی خواهد رسید

Mostafa h
Mostafa h
6 ماه پیش

صد در صد شک نکن
این کامنت 13 اسفند 1399 یادگاری بمونه
قیمت شهریور 1400 رو ببینید

Mahdyar
Mahdyar
6 ماه پیش

خب حالا بیشتر میشه فهمید که چرا دولت اینقدر نگران پولهای مردم هست!!!!
و چرا رمز ارزها برای مردم ایران خوب نیستن و خطرناک هستن؟!
شما فرض کن طرف وقتی که بیت حدود 6 الی 7 هزار دلار بوده حالا یا یکی یا مقداری خریده باشه
بعد از 2 سال سرمایه ش از این رو به اون رو میشه
که اصلا خوشایند دولت نیست. ابدا…
پس تا می تونیم به همین روند خرید و ترید و نگهداری ادامه میدیم. امید به روزی که بتونیم از این جهنم خلاص بشیم…

mohammad 7
mohammad 7
6 ماه پیش
پاسخ  Mahdyar

بیت کوین همون طوری که جذابه ، بسیارم خطرناکه !!!

سینا کریمی
سینا کریمی
6 ماه پیش
پاسخ  mohammad 7

خب اگه میدونی خطرناکه نیا اینجا برو دنبال کارت

A00
A00
6 ماه پیش

100K از رگ گردن به شما نزدیک تر است …
🚀⏰

در ضمن فکر میکنم به زودی اپل هم وارد صنعت رمزنگاری بشه و مث تسلا سرمایه هنگفتی برای خرید بیت وارد بازار کنه

🚀🚀🚀🚀

سعید
سعید
6 ماه پیش
پاسخ  A00

البته اپل مثله تسلا عمل نمیکنه که فقط خرید کنه اپل مطمئنا از طریق کیف پول اپل که روی گوشی های آیفون نصب میشه وارد قضیه میشه و از طریق کارمزد تراکنش ها درامد کسب میکنه فک کن میلیونها گوشی اپل که همه جای دنیا هستن از هرکدوم مقدار ناچیزی کارمزد از تراکنشها بگیره حساب کن ببین چه درامد نجومی ئی از بیتکوین میتونه کسب کنه.اپل همچین درامدی رو راحت از کنارش رد نمیشه حتما وارد داستان میشه شک نکن.

2483
2483
6 ماه پیش

امسال بدون شک همه ارزهای دیجیتال رشد شارپی شدیدی تجربه میکنن

یحیی
یحیی
6 ماه پیش
پاسخ  2483

ولی یک زمستون بدی هم بعدش در انتطاره متاسفانه

mohammad 7
mohammad 7
6 ماه پیش
پاسخ  یحیی

میشه گفت احتمال داره ، تو این موقعیت ها باید یه خورده دست به عصا بود !!!

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off