00: 00: 00
ارز دیجیتال > آرشیو تحلیل هفتگی > آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل
آرشیو تحلیل هفتگی

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۰ فروردین ۹۸

ریپل همچنان در نزدیکی خطوط میانگین متحرک یا همان مووینگ اوریج‌ها معامله می‌شود. هر دو خط مسطح هستند و شاخص RSI هم تقریبا زیر نقطه وسط است. این‌ها نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان هستند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

در صورتی که ریپل بتواند از مقاومت ۰.۳۳۱ دلاری عبور کند، ورق به نفع گاوها (صعود) بر می‌گردد. دقیقا بالای این مقاومت، شاهد مقاومت کانال نزولی هستیم. با عبور قیمت از این مقاومت‌‌ها می‌توانیم انتظار صعود ریپل تا ۰.۴ دلار و سپس ۰.۶ دلار را هم داشته باشیم.

از دیدگاه نزولی، اگر قیمت ریپل به زیر خط حمایت ۰.۲۷۷ دلار کاهش یابد، سقوط آن تا ۰.۲۴ دلار ادامه خواهد یافت. بنابراین ۰.۲۷ دلار نقطه خوبی برای در نظر گرفتن توقف ضرر یا همان فروش اضطراری است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۵ اسفند ۹۷

ریپل طی چند روز گذشته به خط روند صعودی (uptrend line) چسبیده است. برای تشکیل شدن الگوی مثلث صعودی ریپل باید به بالای این خط برسد و از آن فاصله بگیرد. هر دو خط میانگین متحرک مسطح هستند و شاخص RSI هم در وسط قرار دارد که نشان دهنده تعادل میان خریداران و فروشندگان است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

از دیدگاه نزولی اگر ریپل به زیر خط روند صعودی کاهش یابد، احتمال سقوط تا حمایت ۰.۲۷۷۹۵ دلار وجود خواهد داشت و اگر حمایت ۰.۲۷۷ دلار ناتوان باشد، می‌تواند تا قیمت ۰.۲۴ دلار ریزش کند. بنابراین بهتر است تا معامله‌گران توقف ضرر خود را در قیمت ۰.۲۷۷ در نظر بگیرند.

از دیدگاه صعودی، اگر ریپل بتواند مقاومت بسیار قدرتمند خود یعنی ۰.۳۳۱۰۸ دلار را بشکند احتمال ادامه افزایش قیمت تا سطح ۰.۴ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۸ اسفند ۹۷

ریپل به زیر خطوط میانگین متحرک رسیده است و حمایت آن هم‌اکنون در قیمت ۰.۲۹۵ دلار قرار دارد. این چهارمین باری است که ریپل به این حمایت سقوط می‌کند و هر چقدر که این عمل تکرار شود، خطر شکسته شدن حمایت بالاتر می‌رود. در صورت شکسته شدن این حمایت و کاهش قیمت به زیر ۰.۲۹۵ دلار می‌توانیم انتظار ریزش تا ۰.۲۷۷ دلار را باشیم. این یک حمایت بحرانی بوده زیرا در چند ماه گذشته دو بار از آن دفاع شده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

اگر در قیمت فعلی، خریداران وارد شوند و نگذارند که حمایت شکسته شود، ریپل می‌تواند دوباره تا قیمت ۰.۳۳ دلار جهش کند. پس از عبور از مقاومت قدرتمند ۰.۳۳۱۰۸ دلار، صعود تا ۰.۴ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۱ اسفند ۹۷

ریپل در روز ۲۷ فوریه (۸ اسفند) در قیمت ۰.۲۹۵ دلار حمایت شد. این سومین بار در طول پنج روز گذشته است که ریپل می‌تواند از حمایت خوبی برخوردار شود و دوباره جهش یابد. اگر این ارز دیجیتال بتواند به بالای قیمت ۰.۳۳۱۰۸ دلار برسد، یک نشانه صعودی خواهد بود که می‌تواند موجب حرکت قیمت تا سطوح ۰.۴ دلار شود. تریدرها باید توقف ضرر خود را در قیمت ۰.۲۷۷ دلار تنظیم کنند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

اگر ریپل در شکستن مقاومت ۰.۳۳۱۰۸ دلار ناتوان باشد، احتمالا طی چند روز آینده در محدوده معاملاتی بین ۰.۲۷۷ و ۰.۳۳ دلار خواهد ماند. مسطح بودن خطوط میانگین متحرک و شاخص RSI نشان دهنده یک دوره خیلی کوتاه تثبیت قیمت هستند.

ریپل این روزها قدرتمند ظاهر شده است اما اگر حمایت بحرانی آن یعنی ۰.۲۷۷ تا ۰.۲۴ دلار شکسته شود، روند نزولی سختی در پیش خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۴ اسفند ۹۷

ریپل (XRP) روز گذشته تا مقاومت ۰.۳۳ دلار جهش داشت اما نتوانست از آن عبور کند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

اگر قیمت ریپل بتواند به بالای مقاومت ۰.۳۳۱۰۸ دلار برسد، احتمال یک جهش بلند تا قیمت ۰.۴ دلار وجود دارد. بنابراین می‌توانید بالای ۰.۳۳ دلار را به عنوان نقطه خرید در نظر بگیرید.

از دیدگاه نزولی اگر این ارز دیجیتال موفق به گذر از ۰.۳۳ دلار نشود، می‌تواند تا پایین محدوده خود یعنی ۰.۲۷ دلار سقوط کند.

بنابراین ۰.۳۳ دلار مقاومت و ۰.۲۷ دلار خط حمایت است. در صورت شکسته شدن حمایت ۰.۲۷ کاهش قیمت تا ۰.۲۴ دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

ریپل از میانگین‌های متحرک SMA50 و EMA20 عبور کرده است که نشانه مثبتی برای این ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

امکان افزایش قیمت تا ۰.۳۳۱ دلار وجود دارد. قیمت تا پیش از دهم ماه ژانویه زیر این سطح در نوسان بوده است. از این رو شکسته شدن این سطح و عبور از آن نشانه مثبتی برای ورود به معامله خواهد بود. مقاومت بعدی پیش روی ریپل در سطح ۰.۴۰ دلار خواهد بود.

در صورتی که ریپل در برخورد با مقاومت، موفق به عبور نشود احتمال حرکت جانبی برای چند روز وجود دارد. روند نزولی در صورت شکسته شدن قیمت‌های حیاتی ۰.۲۷۷ و ۰.۲۴۵ دلار ادامه خواهد داشت.

صاف شدن میانگین‌های متحرک و نزدیک شدن RSI به عدد ۵۰ نشان‌دهنده روند تثبیت قیمتی در آینده نزدیک است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

در حال حاضر، در سطوح بالاتر، خریداران ریپل کم می‌شوند. جهش قدرتمند ریپل در ۸ فوریه هم نتوانست این ارز دیجیتال را به بالای خط روند نزولی (downtrend line) برساند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

گاوها در تلاش هستند تا ریپل را در بالای خط میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه نگه‌ دارند که در صورت ناموفق بودن احتمالا قیمت این ارز دیجیتال دوباره تا حمایت بحرانی ۰.۲۷۷۹۵ سقوط خواهد کرد. در صورت شکسته شدن این حمایت، حمایت بعدی در قیمت ۰.۲۴ دلار بسته خواهد شد.

از دیدگاه صعودی اگر گاوها بتوانند موجب رد شدن قیمت از خط روند نزولی شوند، احتمال صعود تا ۰.۳۳ وجود خواهد داشت و در صورتی که از قیمت ۰.۳۳ دلار هم عبور کند، حرکت تا ۰.۴۰ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

احتمال سقوط ریپل به حمایت بحرانی ۰.۲۷۸ دلار وجود دارد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

در صورت شکسته شدن این حمایت می‌توان منتظر ریزش ریپل تا کمترین قیمت ۱۲ ماه اخیر یعنی ۰.۲۴۵ دلار را نیز داشت.

از سوی دیگر هفته گذشته حمایت در ۰.۲۷۸ از سوی گاوها انجام شد و قیمت تا مرز میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه افزایش یافت.

در صورت شکسته شدن SMA-50 روزانه، احتمال افزایش تا ۰.۴ دلار وجود دارد. مقاومت جزئی پیش رو در ۰.۳۸۲ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۹ بهمن ۱۳۹۷

پس از شکسته شدن حمایت ۰.۳۱ دلار در ۲۷ ژانویه، ریپل سقوط شدیدی را تجربه کرد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

حمایت بحرانی ریپل در قیمت ۰.۲۷۷۹۵ دلار قرار دارد که در صورت شکسته شدن آن، رسیدن قیمت به ۰.۲۴۵۰۸ دلار دور از ذهن نیست. با توجه به رو به پایین‌ بودن هر دو خط میانگین متحرک و وجود شاخص RSI در نزدیکی سطح اشباع فروش، روند نزولی است.

در صورت اینکه ریپل بتواند از حمایت بحرانی خود در قیمت ۰.۲۷۷ دلار دفاع کند و قیمت به بالای خطوط میانگین متحرک و خط روند نزولی (downtrend line – در تصویر) برسد، دیدگاه نزولی ما نامعتبر خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲ بهمن ۱۳۹۷

ریپل از ۱۱ ژانویه تاکنون در یک محدوده کوچک و تنگ (بین ۰.۳ تا ۰.۳۳ دلار) معامله می‌شود که احتمالا خیلی طول نخواهد کشید. انتظار داریم که این ارز دیجیتال در چند روز آینده از محدوده معاملاتی خود (چه نزولی و چه صعودی) خارج شود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

خطوط میانگین متحرک رو به پایین و منفی بودن شاخص RSI نشان دهنده برتری فروشندگان بر خریداران است. اگر قیمت ریپل از محدوده خود به سمت پایین خارج شود و به زیر ۰.۳ دلار برسد احتمال سقوط بیشتر آن تا مرز ۰.۲۷۷ دلار وجود دارد.

از سوی دیگر، اگر ریپل از محدوده خود به سمت بالا خارج شود و به بالای ۰.۳۴ دلار برسد، جهش قیمت تا مرز ۰.۴ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۵ دی ۱۳۹۷

ریپل در چند روز گذشته برای رسیدن به بالای سطح ۰.۳۳ دلار در حال تلاش بوده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

در صورتی که روند اصلاحی شکل گرفته بار دیگر در تثبیت بالای این سطح ناکام بماند، انتظار می‌رود ریپل تا ۰.۲۷۷ دلار ریزش کند.

هر دو میانگین متحرک نمایی و ساده به حال صاف درآمده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی قرار دارد. این موجب قوت بخشیدن به فرضیه نوسان ریپل در محدوده ۰.۲۷۷ تا ۰.۴ دلار شده است.

ریپل هنوز علائمی از بازگشت روند را نشان نمی‌دهد. از این جهت توصیه معامله ریپل به تریدرها در شرایط فعلی نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۸ دی ۱۳۹۷

ریپل در یک کانال نزولی در حال معامله است. هر دو میانگین متحرک نمایی و ساده (EMA-20) و (SMA-50) صاف شده و شاخص قدرت نسبی RSI بالای ۵۰ قرار دارد. این نشان‌دهنده تثبیت قیمت در کوتاه‌مدت است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

جفت‌ارز ریپل/دلار الگوی سر و شانه برعکسی را شکل داده که با بسته شدن کندل قیمتی بر روی ۰.۴ دلار و اتفاق افتادن شکست مقاومتی، حرکتی با حرکت به سوی هدف ۰.۵۲۲ دلار نتیجه آن خواهد بود.

از این رو به تریدرها توصیه می‌شود پس از شکسته شدن سطح مقاومتی ۰.۴ دلار وارد معامله شوند و حد ضرر را بر روی ۰.۳۳ دلار قرار دهند.

خط روند بالای کانال نزولی نیز در ادامه می‌تواند مقاومت شدیدی بر روی حرکت ریپل ایجاد کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۱ دی ۱۳۹۷

ریپل با یک مقاومت قدرتمند در خط میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه مواجه است. اگر این ارز دیجیتال هر چه سریع‌تر از این مقاومت عبور نکند، احتمال سقوط تا ۰.۳۳۱ دلار وجود دارد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

اگر قیمت ریپل به زیر ۰.۳۳۱ دلار برسد، حمایت خوبی از آن نخواهد شد و احتمالا تا حمایت بعدی در قیمت ۰.۲۸۶ کاهش خواهد یافت و اگر این حمایت هم ناتوان باشد روی کاغذ احتمال سقوط تا ۰.۲۴ دلار هم هست.

هر دو خط میانگین متحرک در حال مسطح شدن هستند که نشانه‌ای مبنی بر تثبیت قیمت در کوتاه مدت خواهد داشت.

اگر ریپل بتواند از مرز ۰.۴۰ دلار که یک مقاومت قدرتمند است، عبور کند احتمال افزایش قیمت تا مقاومت ۰.۴۸ دلار وجود خواهد داشت و در صورت عبور قیمت از ۰.۴۸ دلار هدف‌های قیمتی ۰.۵۶، ۰.۶۲ و ۰.۷۶ دلار را می‌توان در نظر گرفت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۴ دی ۱۳۹۷

ریپل در عبور از مقاومت ۰.۴۴ دلار موفق عمل نکرد و همراه با دیگر ارزهای دیجیتال به زیر خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ (EMA) سقوط کرد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

حمایت بحرانی ریپل در سطح ۰.۳۷۵۰ دلار قرار دارد. اگر این ارز دیجیتال بتواند خود را در بالای این حمایت و همچنین خط میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (SMA) نگه‌دارد، احتمال جهش مجدد زیاد خواهد بود.

در صورت ناتوانی ریپل در حفظ حمایت ۰.۳۷۵ دلار، حمایت بعدی در ۰.۳۴ دلار قرار خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۷ آذر ۱۳۹۷

ریپل در برخورد با کف کانال نزولی دوباره با حمایت مواجه شده و افزایش یافت. به نظر می‌رسد رشد قیمت آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ریپل ادامه پیدا کند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

پس از عبور از EMA-20 در سطح ۰.۳۳ دلار، مقاومت بعدی ریپل در ۰.۴ دلار قرار دارد. انتظار می‌رود خرس‌ها به خوبی از این سطح دفاع کنند و در صورتی که شکست بخورند، جبهه مقاومت بعدی آن‌ها ۰.۵ دلار خواهد بود.

دیدگاه صعودی در صورتی اعتبار خود را از دست می‌دهد که ریپل از اولین مقاومت نتواند عبور کند و دوباره تا ۰.۲۴۵ دلار ریزش کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۰ آذر ۱۳۹۷

ریپل در یک کانال نزولی قرار گرفته است. هر چند ریپل در کف کانال قرار دارد، اما باوجود مقاومت در ۰.۳۳ دلار نمی‌توان انتظار صعود ناگهانی آن را داشت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

در صورت شکسته شدن کانال، حمایت بعدی ۰.۲۴ دلار خواهد بود. شاخص‌ها نیز از برتری خرس‌ها به گاوها در شرایط فعلی خبر می‌دهند.

اگر از خط حمایت کانال نزولی یا سطح ۰.۲۴ دفاع شود، انتظار ورود ریپل به یک دوره تثبیت قیمتی می‌رود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۳ آذر ۱۳۹۷

ریپل در حال تلاش برای صعود است. شاخص میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رو به پایین است و قدرت نسبی در نزدیکی منطقه بیش از حد فروخته شده قرار دارد. علائم از برتری خرس‌ها نسبت به گاوها خبر می‌دهند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

اولین حمایتی که باید زیر نظر بگیریم، قیمت ۰.۳۳ دلار است. حمایت بعدی در سطح ۰.۳۱ دلار قرار دارد و شکسته شدن آن به معنی برگشت دوباره به حمایت اساسی ۰.۲۴ دلار خواهد بود.

تریدرها باید سطح ۰.۳۰ دلار را زیرنظر بگیرند، تا در صورت شکسته شدن کانال از سمت نزولی از ریپل خارج شوند.

در صورت برگشت روند و افزایش قیمت ریپل، احتمال صعود آن تا ۰.۴۰ دلار وجود دارد. در صورت عبور از مقاومت اساسی ۰.۴۰ دلار گاوها کنترل رو دوباره به دست خواهند گرفت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۶ آذر ۱۳۹۷

ریپل حمایت ۰.۳۷ دلار را شکسته است. خرس‌ها در صدد کنترل این ارز دیجیتال و پایین کشیدن دوباره قیمت آن هستند.

در صورت موفقیت خرس‌ها ریپل تا خط حمایت زیرین کانال نزولی سقوط خواهد کرد و در صورت شکسته شدن این حمایت نیز باید انتظار ریزش آن را تا ۰.۲۴۵ دلار داشته باشیم.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

در صورت شکسته شدن مقاومت ۰.۳۷ دلار انتظار می‌رود رشد قیمت تا ۰.۴۳ دلار افزایش یابد. مقاومت اساسی و مهم بعدی که به احتمال زیاد سد راه صعود ریپل می‌شود، میانگین متحرک ۲۰ روزه نمایی (EMA20) است.

توصیه می‌شود از خرید ریپل در حال حاضر خودداری کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۹ آبان ۱۳۹۷

ریپل قدرتمندانه در برابر نزول‌های اخیر ایستاده و راه خود را ادامه می‌دهد

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

میانگین‌های متحرک EMA-20 و MA-50 همگی صاف شده‌اند و قدرت نسبی نیز در محدوده میانی قرار دارد. این به معنی امکان نوسان در محدوده ۰.۴ – ۰.۵۶۵ می‌باشد.

در صورت شکسته شدن حمایت ۰.۴ دلار، حمایت‌های بعدی در قیمت‌ ۰.۳۷ و ۰.۲۷ دلار قرار دارد. در صورتی که سقف محدوده یعنی قیمت ۰.۵۶۵ دلار شکسته شود، جفت ارز ریپل دلار تا قیمت ۰.۶۲۵ و در نهایت ۰.۷۶۴۴ دلار می‌تواند افزایش پیدا کند.

تریدرها باید به این محدوده توجه داشته باشند و شکست از هر دو سو را در نظر بگیرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۲ آبان ۱۳۹۷

ریپل حمایت خود را بالای میانگین‌های متحرک ساده ۵۰ روزه و نمایی ۲۰ روزه پیدا کرده که یک نشانه مثبت است. شاخص‌ها صعودی بودن ریپل را در کوتاه مدت نشان می‌دهند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

در صورت عبور از سطح ۰.۵۶۵ دلار، صعود با اهداف ۰.۶۲۵ دلار و در گام بعدی ۰.۷۶۴۴ دلار می‌تواند ادامه پیدا کند.

در سناریوی نزولی با شکسته شدن میانگین‌های متحرک انتظار سقوط به سطح ۰.۴۲۶ دلار و در صورت شکسته شدن این حمایت نیز سطح ۰.۳۷۲ دلار حمایت بعدی خواهد بود.

توصیه می‌شود حدضرر بر روی قیمت ۰.۴۵ دلار تنظیم شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۵ آبان ۱۳۹۷

ریپل باز هم با صود قدرتمند خود معامله‌گران را به وجد آورد. در جلوی راه ریپل مقاومتی در قیمت ۰.۵۵ دلار قرار دارد. در صورتی که قیمت از این مقاومت رد شود می‌توان انتظار جهش دوباره ریپل تا ۰.۶۲ دلار را داشت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

با این حال معامله‌گرانی که در سود هستند می‌توانند برای کم کردن ریسک خود خیلی منتظر قیمت‌های بالاتر نباشند و فروش را انجام دهند.

در دیدگاه نزولی اگر قیمت ریپل به زیر ۰.۴۲ دلار کاهش یابد، روند نزولی در پیش خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۸ آبان ۱۳۹۷

پس ازچند روز نبرد برای عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20)، ریپل امروز سقوط کرد و به زیر هر دو میانگین متحرک رسید. در حال حاضر، خرید در این سطوح وجود دارد که مثبت و نشانه ی کف قیمتی است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

حمایت ریپل در قیمت ۰.۳۷۱۸۵ بسته شده است که به احتمال زیاد نگه‌داشته خواهد شد. اما اگر این حمایت شکسته شود، می‌توانیم شاهد سقوط قیمت تا سطوح حمایت بعدی یعنی در قیمت‌های ۰.۲۴۹۵۰ تا ۰.۲۶۹۱۳ دلار باشیم.

در دیدگاه صعودی، شکسته شدن مقاومت ۰.۴۸ دلار نشانه خوبی از افزایش قیمت خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱ آبان ۱۳۹۷

خرس‌ها از شکسته شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) در هفته گذشته جلوگیری کردند. در هفته جاری احتمالاً شاهد اصلاح قیمت خواهیم بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپلبا مقاومتی که در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شاهد بودیم، باید منتظر اصلاح قیمت با برگشت آن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه باشیم.

اگر خرس‌ها قادر به شکستن حمایت MA-50 باشند، انتظار می‌رود ریپل تا ۰.۳۷۲ دلار سقوط کند.

در سوی دیگر با عبور از مقاومت EMA-20 ریپل تا سطوح قیمتی ۰.۵ ، ۰.۵۵ و ۰.۶۲۵ دلار می‌تواند افزایش یابد.

توصیه می‌شود تا تثبیت قیمت از معامله ریپل خودداری کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۴ مهر ۱۳۹۷

ریپل پس از برخورد به سطح بازگشتی ۷۸.۶ درصد فیبوناچی اصلاح قیمتی را آغاز کرده و قیمت آن در حال افزایش است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل
در روز گذشته روند صعودی در مواجهه با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) با مقاومت روبرو شد.

بر اساس سناریوی نزولی و با شکست حمایت ۰.۳۷ دلار انتظار ریزش تا سطح ۰.۲۷ دلار می‌رود.

در حال حاضر انتظار می‌رود قیمت بین محدوده میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50) نوسان کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۷ مهر ۱۳۹۷

پس از تثبیت قیمت کوتاه مدت، ریپل در ادامه دادن سیر صعودی خود ناموفق مانده و سقوط کرد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت در حال تلاش برای بسته شدن روی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است که یک نشانه منفی به حساب می‌آید.

انتظار می‌رود سطح بازگشت ۶۱.۸ درصد فیبوناچی که بر روی قیمت ۰.۴۶ دلار قرار دارد، به عنوان حمایت عمل کرده و در صورت شکست آن قیمت تا ۰.۴۲ دلار کاهش یابد.

مقاومت‌هایی که صعود ریپل را سد خواهند کرد نیز در قدم اول ۰.۵۵ دلار و سپس ۰.۶۳ دلار خواهد بود. انتظار داریم پس از تثبیت قیمت بر روی ۰.۶۳ دلار، ریپل صعود خود را دوباره آغاز کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۰ مهر ۱۳۹۷

ریپل در محدوده ۰.۴۴ تا ۰.۶۳ دلار در حال نوسان است. همچنین تلاش برای شکست مقاومت ۰.۶۳ دلار در ۳۰ سپتامبر با شکست مواجه شد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

حمایت‌هایی که ریپل در صورت ریزش با آن‌ها مواجه خواهد شد، ۰.۵۱ دلار و در صورت شکست این مقاومت EMA 20 روزه می‌باشد که در قیمت ۰.۴۸ دلار قرار دارد. در صورت شکست این دو مقاومت احتمال سقوط ریپل تا ۰.۴۲ دلار وجود دارد.

همچنین با توجه به جهت میانگین‌های متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI)، در صورت عبور از مقاومت ۰.۶۳ دلار، ریپل حالت صعودی به خود خواهد گرفت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۳ مهر ۱۳۹۷

احتمال سقوط بالاست.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

روند کلی ریپل نزولی است اما در قیمت ۰.۴۵ دلار شاهد یک حمایت قدرتمند هستیم که در صورت دفاع از آن باید متنظر یک جهش قیمتی کوتاه مدت باشیم.

در صورت ناتوانی ریپل در دفاع از حمایت ۰.۴۵ دلار، روی کاغذ احتمال سقوط تا ۰.۳۷ دلار وجود دارد.

قبل از هر معامله‌ای منتظر تثبیت حمایت باشید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۷ شهریور ۱۳۹۷

طی چهار روز گذشته، ریپل به سختی حرکت کرده است . این ارز دیجیتال همچنان در نزدیکی حمایت ۰.۲۷ دلار، خرید و فروش می‌شود. این نشان دهنده این است که در این قیمت سرمایه گذاران علاقه‌ای به خرید ندارند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

محدوده حمایتی ریپل بین ۰.۲۴ تا ۰.۲۷ دلار است و کاهش قیمت به زیر این محدوده احتمالا منجر به سقوط تا ۰.۲۰ دلار خواهد شد.

مقاومت بزرگ ریپل در میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه (در نزدیکی ۰.۳ دلار) قرار دارد که در صورت عبور از آن، می‌توانیم منتظر قیمت ۰.۳۳ و سپس ۰.۳۷ دلاری برای ریپل باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

ریپل طی دو روز گذشته در تلاش برای نگه‌داشتن سطح ۰.۲۷ دلار است. افت قیمت به زیر این سطح می‌تواند قیمت ریپل را به سمت ۰.۲۴ دلار سوق دهد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

هر دو میانگین متحرک پایین آمده‌اند و شاخص RSI هم در قلمرو منفی قرار دارد که هر دو نشان دهنده نزولی بودن روند هستند.

در صورتی که این ارز دیجیتال بتواند خود را در بالای ۰.۲۷ دلار نگه‌دارد، احتمال کمی رشد قیمت تا مقاومت ۰.۳۱ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

ریپل از ۱۸ آگوست تاکنون در محدوده ۰.۳۱ تا ۰.۳۷ دلار در نوسان بوده و جای پای خود را در این رنج تا حدودی محکم کرده است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA 20) مسطح بوده درحالی که میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (SMA 50) در حال پایین آمدن است که نشان دهنده فروکش کردن فروش در بازار است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

ارز دیجیتال ریپل (XRP) نشانه‌هایی از تغییر روند را نشان می‌دهد. اگر گاوها بتوانند از مقاومت موجود در SMA که در قیمت حدود ۰.۳۷ دلار قرار دارد، گذر کنند می‌توانیم انتظار قیمت ۰.۵۰ دلار را داشته باشیم.

کم ریسک ترین حالت برای خرید قیمت ۰.۳۸ دلار با توقف ضرر ۰.۳۰۹ دلار است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۶ شهریور ۱۳۹۷

محدوده معاملاتی ریپل در طی سه روز گذشته تنگ‌تر شده است و شاهد نوسانات کمتری بودیم. در این سطوح علاقه به خرید یا فروش وجود ندارد. بعید است که این حالت خیلی پایدار باشد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

اگر مقاومت EMA بیست روزه (قیمت ۰.۳۳ دلار)، بشکند احتمالا قیمت تا میانگین متحرک ساده (SMA) ‍‍پنجاه روزه (قیمت ۰.۴ دلار) جهش صعودی خواهد داشت، و در صورت شکستن آن مقاومت، احتمالا صعود تا خط روند نزولی اول (Downtrend line1) در قیمت ۰.۵ دلار وجود دارد. تریدرهای کوتاه‌ مدت می‌توانند از موقعیت استفاده کنند اما تنها با مبالغ کم و منطقی زیرا روند هنوز مشکوک است و ریسک بالاست.

در دیدگاه نزولی، کاهش قیمت به زیر خط ۰.۳ دلار می‌تواند موجب سقوطی شدید تا ۰.۲۴ دلار شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

ریپل در ۱۷ آگوست موفق به عبور از میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه شد اما نتوانست سطوح بالاتر را حفظ کند و یک افت دوباره را تجربه کرد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ۰.۳۷۳۹۰ دلار برای ریپل یک مقاومت بزرگ محسوب می‌شود که در صورت عبور قیمت از آن احتمال افزایش قیمت تا ۰.۵ دلار وجود خواهد داشت.

ریپل در قیمت ۰.۳۱۲۱۴ دلار حمایت خوبی دارد اما اگر این حمایت شکسته شود به احتمال زیاد شاهد کاهش قیمت تا ۰.۲۹ دلار خواهیم بود. کم ریسک ترین موقعیت برای خرید در مرز ۰.۳۸ دلار مشاهده می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

ریپل تا مرزهای حمایت در ۰.۲۴ دلار سقوط کرد اما گاوها مانع از شکست حمایت و سقوط بیشتر آن شدند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

تنها چیز مثبتی که در ریپل مشاهده می‌شود این است که شاخص RSI نمایانگر فروش بیش اندازه است. این بدان معناست که فعلا مقدار فروش در بازارهای ریپل پایین آمده است. ریپل برای بازگشت دوباره اول از همه باید بتواند مقاومت ۰.۲۹ دلار را بشکند و سپس از عهده شکست مقاومت ۰.۴۳ دلار برآید. ریسک خرید میان مدت برای ریپل کم است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

ریپل در طول شش روز گذشته با موفقیت از حمایت در ۰.۴۲۴۲ دلار دفاع کرده است. با این حال، با پایین‌ آمدن هر دو میانگین متحرک (EMA و SMA)، فشار نزولی زیادی بر روی ریپل سنگینی می‌کند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

اگر قیمت ریپل به زیر ۰.۴۲ دلار برسد، احتمالا تا قیمت ۰.۳۷ دلار سقوط می‌کند و در آنجا یک حمایت جزئی خواهد داشت. در صورت شکست آن حمایت، قیمت می‌تواند تا ۰.۳۲ دلار هم سقوط کند.

در این وضعیت هیچگونه معامله‌ای توصیه نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۹ مرداد ۱۳۹۷

در ۹ روز گذشته اتفاق تازه‌ای برای ریپل رخ نداده است و این ارز دیجیتال همچنان در محدوده ۰.۴۳۵ تا ۰.۴۷ دلار در نوسان است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

تنها نشانه‌ی صعودی برای ریپل وقتی نمایان می‌شود که امیدواری در این بازار به حدی افزایش یابد که بتواند قیمت را از مقاومت سنگین ۰.۵۱ دلار عبور دهد. شاخص RSI ریپل در این وضعیت امیدوار کننده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲ مرداد ۱۳۹۷

ریپل برای جهش دوباره از ۰.۴۲ دلار با مشکل مواجه شده است و به همین دلیل خریداران هنوز برای خرید ریپل متقاعد نشده ‌اند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

بت وضعیت حال حاضر حاضر ریپل در محدوده ۰.۴۲ تا ۰.۵۱ دلار در نوسان خواهد بود. اگر قیمت به زیر حمایت ۰.۴۲ دلار برسد احتمال سقوط تا ۰.۳۳ دور از ذهن نیست.

در دیدگاه صعودی اگر قیمت به بالای محدوده مقاومتی ۰.۵۱۹۷۸ دلار تا ۰.۵۶۲۷۰ برسد، احتمال رشد قیمت ادامه دار تا ۰.۶۳ دلار و پس از آن تا ۰.۷ دلار زیاد است. کم ریسک ترین حالت برای خرید وقتی است که قیمت این ارز دیجیتال در بالای سطوح ۰.۵۷ دلار قرار داشته باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۶ تیر ۱۳۹۷

خرس ها (موارد نزولی) نتوانستند از رشد قیمت ریپل به بالای ۰.۴۵ دلار جلوگیری کنند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

ریپل هم مانند بیشتر ارزهای دیجیتال به EMA بیست روزه رسیده است. احتمال صعود قیمت تا ۰.۵ دلار و پس از آن تا ۰.۵۶ دلار زیاد است.

با این حال ترید این ارز دیجیتال در سطوح فعلی نسبت به ریسکش خیلی ارزشمند نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۹ تیر ۱۳۹۷

ریپل با وجود افزایش قیمت هنوز باب میل خریداران نیست. این ارز دیجیتال در سه روز گذشته در عبور از EMA بیست روزه ناتوان بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

تنها امیدواری که ریپل ایجاد کرد، عدم سقوط قیمت آن به زیر ۰.۴۵ دلار بود.

در دیدگاه صعودی خریداران باید منتظر عبور قیمت از ۰.۵۶ دلار باشند که در این صورت شاهد یک سود مناسب خواهند بود.

در دیدگاه نزولی اگر قیمت ریپل به زیر ۰.۴۲۴۲ دلار برسد، یک سقوط نسبتا بزرگ در انتظار این ارز دیجیتال خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۲ تیر ۱۳۹۷

ریپل فعلا از اعتماد سرمایه‌گذاران بلند مدت برخوردار نیست و ترید کوتاه مدت آن ریسک زیادی دارد. این ارز دیجیتال در عبور از میانگین متحرک نمائی (EMA) بیست روزه ناتوان بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

کمترین ریسک برای خرید وقتی است که قیمت این ارز دیجیتال به بالای ۰.۵۶۲۷۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۵ تیر ۱۳۹۷

ریپل در نزدیکی حمایت بزرگ خود یعنی ۰.۴۵۳ دلار معامله می‌شود. در ۲۴ ژوئن قیمت به زیر این حمایت کشیده شده اما چند ساعت بعد دوباره به بالای حمایت برگشت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

تا زمانی که گاوه‌ها (موارد صعودی) برای یک بازگشت سریع فشار وارد نکنند، ریپل در مقابل خرس‌ها آسیب پذیر خواهد بود. اگر حمایت ۰.۴۵۳ دلار شکسته شود، حمایت بعدی در ۰.۲۴ دلار خواهد بود.

اگر قیمت ریپل از ۰.۵۶ دلار عبور کند،‌ می‌توانیم درباره سود مناسب تجارت ریپل خوش‌بین باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

اکی ماتسوموتو، مدیر عامل بروکر ژاپنی Monex Group، معتقد است که بازار ارزهای دیجیتال شبیه بازار مشتقات خواهد شد. اگر پیش بینی او درست باشد، بازارهای ارز دیجیتال می توانند بخش قابل توجهی از کل حجم معاملات جهانی را شامل شوند. این امر نشان‌ دهنده این است که برای معامله گران و سرمایه گذارانی که در اوایل این بازی قرار دارند، یک فرصت بزرگ وجود دارد.

با این حال، تنظیم کنندگان در مورد نحوه طبقه بندی ارزهای دیجیتال سردرگم هستند. کمیسیون معاملات کالای آتی ایالات متحده معتقد است که ارزهای دیجیتال باید در طبقه کالا‌ها قرار بگیرند. این در حالی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار، آن‌ها را اوراق بهادار می‌داند. هر چه شود، با یک جرقه کوچک، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل پتانسیل فوق‌العاده اش به رشد خود ادامه خواهد داد.

حتی بانک مرکزی کره جنوبی هم بر توانایی ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای تحقق رویای جامعه بدون نقدینگی ( cashless society) تاکید دارد.

ریپل/ دلار

ریپل در دامنه محدود (range-bound) بین ۰.۷۶ تا ۰.۹۳۷۷۷ دلار قرار دارد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

در صورت عبور قیمت از ۰.۹۴ دلار، احتمال صعود تا ۱.۲ دلار زیاد است. از سوی دیگر، در صورت شکسته شدن حمایت ۰.۷۶ دلار، قیمت در میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه به ۰.۵۶ دلار خواهد رسید.

در داخل محدوده بی ثباتی زیادی وجود دارد. قبل از هر تریدی باید منتظر خروج ریپل از محدوده اش باشید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۸ فروردین ۱۳۹۷

غلبه بر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) برای ریپل دشوار است. خرس‌ها (موارد نزولی) تلاش می‌کنند تا قیمت این ارز دیجیتال را به زیر سطوح ۰.۵۶۲۷۰ دلار سوق دهند. در صورت این اتفاق، احتمال سقوط قیمت تا ۰.۴۵ بسیار بالاست.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

از سوی دیگر، اگر گاوها از سطوح ۰.۵۶۲۷۰ دلار حمایت کنند، معامله گران می‌توانند موقعیت های بلند مدت با توقف ضرر ۰.۴۵ شروع کنند. در صورت صعود موفقیت آمیز، فروش در قیمت ۰.۷ دلار مناسب است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۶ فروردین ۱۳۹۷

ریپل/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

تا زمانی که ریپل از مقاومت ۰.۵۶ دلار عبور نکند، احتمال افزایش قیمتی که به ریسک آن بیارزد کم است. در حال حاضر، اگر قیمت به زیر حمایت ۰.۴۵ دلار پیش رود، احتمال ادامه دار بودن سقوط زیاد است.

در صورت صعود قیمت به زیر ۰.۴۵ دلار، پیشنهاد می‌شود تا نزدیکی حمایت در ۰.۲۲ دلار و صعود تا مقاومت بعدی منتظر بمانید.. اگر حمایت ریپل موثر باشد و قیمت در بالای ۰.۵۷ دلار برای مدت کوتاهی تثبیت شود، یک نشانه‌ی صعودی در انتظار ماست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

در اوایل فوریه، بیت کوین که در اواسط دسامبر ۲۰۱۷ به نزدیکی ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود، سقوطی وحشتناک تا ۶,۹۰۰ دلار داشت. طبق بررسی‌های انجام شده، جستجوهای گوگل این سقوط محبوبیت بیت کوین را تحت تأثیر قرار داد. بر اساس داده‌های Google Trends، آمار جستجوی گوگل به پایین‌ترین از اکتبر سال گذشته میلادی رسیده است.

این نشان می‌دهد که فاز یک شبه پول دار شدن به پایان رسیده است و سرمایه گذاران عجول بازار را ترک کرده‌اند. در حال حاضر تنها افرادی که بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال دارند، باقی مانده‌اند.

هنگامی که اخبار منفی نتواند قیمت‌ها را به پایین حمایت‌ها ببرد،نشان دهنده ضعف خرس‌ها (موارد نزولی) است. مراحل اولیه یک حرکت صعودی همیشه باعث نگرانی است.. همانطور که قیمت‌ها در حال بهبودی هستند باز هم سر و کله سفته بازان کوتاه مدت پیدا می‌شود.

ریپل/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

ما انتظار داریم که قیمت ریپل در یک محدوده مشخص تا چند روز آینده بالا و پایین شود. اگر اخبار مثبتی از ارزهای دیجیتال به گوش رسد احتمال رسیدن قیمت به پایان محدوده در ۱.۲۲ دلار وجود دارد. تریدرها می‌توانند در بالای مقاومت ۰.۸۵ دلار خرید کنند و فروش اضطراری را در ۰.۷۲ دلار تنظیم کنند. این یک ترید ریسکی است، از اینرو، در صورت میل به ترید لطفا با ۵۰ درصد ااز میزان سرمایه ترید خود، این کار را انجام دهید.

اگر قیمت به زیر ۰.۷۳ دلار کاهش یابد، احتمال سقوط تا ۰.۶۹ دلار و پس از آن تا ۰.۵۶ زیاد است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

به نظر می‌رسد که تریدرها و سرمایه گذاران کمی ریپل را فراموش کرده اند، زیرا طی هشت روز گذشته، قیمت آن تنها در محدوده ۰.۸۵ تا ۰.۹۸ دلار نوسان داشته است.

ریپل/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

اگر ریپل بتواند از محدوده ای که در بالا گفتیم خارج شود، احتمال رشد قیمت آن تا ۱.۱۲ دلار هست. در ۱.۱۲ دلار با مقاومتی از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه رو برو خواهد شد که در صورت شکستن آن احتمال رشد دوباره تا ۱.۲۳ دلار هم وجود دارد.

از سوی دیگر، شکسته شدن حمایت ۰.۸۵ دلار قیمت را به سطوح ۰.۷۲ خواهد رساند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۳ اسفند ۱۳۹۶

ریپل/ دلار

اگر قیمت ریپل به زیر ۰.۹۵ دلار برسد، احتمال کاهش قیمت آن به ۰.۸۷ دلار زیاد است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل تنها در صورتی رشد خوبی خواهد داشت که بتواند از مقاومت ۱.۲۳ دلار عبور کند. ما انتظار داریم که این ارز دیجیتال در چند روز آینده در محدوده ۰.۸۷ و ۱.۲ دلار نوسان کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

ریپل / دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل
در ۱۰ فوریه، ریپل در میانگین نمائی (EMA) وارد شد، اما نتوانست سطوح بالاتر را حفظ کند. در حال حاضر، دوباره در میانگین نمائی ۲۰ روزه قراردارد. اگر گاوها برای مدتی بتوانند سطح ۱.۱ دلار را حفظ کنند، می‌توان انتظار یک رشد قیمت در میانگین متحرک ساده (SMA) تا ۱.۵ دلار را داشت. اگر از این سطح هم عبور کند، احتمال صعود تا ۱.۷۴ دلار هم وجود دارد.

تریدرهای کوتاه مدت می توانند با توقف ضرر ۰.۸۶ دلار و در نظر گرفتن ریسک، خرید کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۴ بهمن ۱۳۹۶

دلایل مختلفی در پشت این وحشتی که گریبان گیر دنیای کریپتو شده است، وجود دارد. از اساسی ترین آن ها می توان به افزایش مقررات، هک های بزرگ و سرکوب دولت های مختلف اشاره کرد. علاوه بر این موارد، زمانی که اخبار منفی سراسر رسانه ها را فرا می‌گیرد، در هر افزایش قیمت کوچکی، معامله گران به دلیل ترس از دست دادن، سریعا با اندکی سود سرمایه خود را خارج می کردند.

به عقیده برخی تحلیلگران حباب ارزهای دیجیتال ترکیده است. برخی دیگر هم از آن به عنوان یک فرصت خرید عالی یاد می‌کنند.

سقوط اخیر را به عنوان یک فرصت خرید عالی در نظر می گیریم. اما ممکن است همه ارزهای دیجیتال با افزایش قیمت روبرو نشوند.

بنابراین، ما باید به دنبال خرید ارزهای قوی تری باشیم که در سطوح حمایت جهش کلیدی خوبی داشته باشند.

ریپل / دلار

سقوط ریپل چنان قوی بود که سطح حمایت بحرانی ۰.۸۷ دلار، نیز شکست خورد و حمایت در سطح ۰.۶۱ دلار قرار گرفت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

اگر گاوها نتوانند در سطح ۰.۶۱ دلار حمایت خوبی انجام دهند، احتمال کاهش قیمت تا ۰.۲۴ دلار وجود دارد. در غیر این صورت احتمال یک افزایش قیمت کوتاه مدت وجود دارد. ترید کوتاه مدت در این سطوح بسیار ریسکی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۵ بهمن ۱۳۹۶

وقتی بازارها صعودی هستند، تریدرهای زیادی تنها روی هدف های خیلی بالا تمرکز می‌کنند. این باعث می شود که بعضی ها با احساس جا ماندن از غافله، با عجله در قیمت های بالا خرید کنند.

برعکس این موضوع هنگام سقوط هم اتفاق می‌افتد. یکی از تحلیلگران از موارد نزولی میگوید و بقیه به خیال نابودی همیشگی بازار فورا دارایی خود را می‌فروشند.

در حقیقت متاسفانه عده زیادی در قیمت های بالا خرید می‌کنند و در قیمت های پایین می‌فروشند.

ریپل/ دلار

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

به اعتقاد من قیمت ریپل در چند روز آینده در دامنه محدوده حمایت در ۰.۸۷ دلار و مقاومت ۱.۷۴ دلار خواهد بود. در سطوح فعلی برای هر موقعیت بلندی باید برای عبور قیمت از مقاومت ۱.۷۴ دلار صبر کنیم.

از دیدگاه دیگر، قیمت احتمالا نهایتا تا ۰.۸۷ دلار پایین خواهد آمد و در این صورت در این سطح حمایت می‌شود اما خرید را بعد از یک جهش انجام دهید. پیشنهاد می دهیم خرید را در نزدیکی خط حمایت انجام دهید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۷ دی ۱۳۹۶

خبر همکاری MoneyGram با ریپل، می توانست یک فرصت صعود خوب برای ریپل باشد اما اصلاح قیمت ارزهای دیگر، ریپل را هم تحت تاثیر قرارداد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

الگوها نشان از احتمال سقوط ریپل تا خط حمایت ۰.۸ دلار را دارند. اگر این حمایت هم پاسخگو نباشد در ۰.۵ دلار قطعا حمایت خواهد شد و پس از آن احتمال صعود تا محدوده ۱.۵ دلار وجود دارد. برای تریدرهای کوتاه مدت خرید در این سطوح یک ریسک بزرگ است اما فرصت خوبی برای سرمایه گذاران است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۸ دی ۱۳۹۶

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

همانطور که در تحلیل قبل هم اشاره کردم در محدوده ۲.۵ دلار زمان خوبی برای خرید است. تریدرهای کوتاه مدت در محدوده ۳.۲ باید فروش را انجام دهند. کسانی که در قیمت بالا خرید کرده بودند، می توانند برای جبران ضرر ریپل هایشان را نگهدارند. با حد ضرر ۲.۴ دلار می توانید خرید را انجام دهید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۴ دی ۱۳۹۶

رشد خارق العاده ریپل باعث شد تا امروز بر خلاف قواعد، فقط برای ریپل تحلیل بنویسیم. در تحلیل قبل انتظار یک اصلاح قیمت داشتم که متاسفانه یا خوشبختانه رخ نداد و قیمت به رشدش ادامه داد.

خرید برای بلند مدت

پس از رشد شدید قیمت،‌ قطعا باید این بار شاهد اصلاح قیمت باشیم. برای بلند مدت (حداقل یک هفته)،‌ در قیمت محدوده ۲.۵ دلار فرصت بسیار خوبی برای خرید است. اگر تریدر کوتاه مدت هستید در ۳ دلار باید بفروشید در غیر اینصورت به نظر هفته خوبی در پیش است. اکثر تریدرهای بزرگ هم تا هفته بعد رشد قیمت خوبی برای این ارز پیشبینی کرده اند.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۱ دی ۱۳۹۶

رشد قیمت ادامه دار ؟

همانطور که هفته پیش گفتم، ریپل به خوبی رشد کرد و حتی فراتر از انتظار من بود.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

اکنون در یک اصلاح قیمت قرار داریم. بعد از آن در محدوده ۱.۶۵ می توانید خرید را با حد ضرر ۱.۶ دلار، انجام دهید. به این نکته توجه داشته باشید که نسبت به هفته پیش ریسک خرید بسیار بالاتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۴ دی ۱۳۹۶

پس از اصلاح قیمت، به نظر می رسد ریپل آماده حرکت جدید است. از آنجایی که قیمت به یک حمایت ساختاری قوی برخورد کرده است، نشانه هایی از شکست خرس ها دارند. چارت شمعدانی نشان می دهد که تغییر روند از خرس به گاو شروع شده است.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

در این سطح قیمت می تواند تا هدف ۱.۲۵ دلار رشد کند. اما اگر به زیر ۰.۹۹ دلار پایین بیاید احتمالا تا ۰۸۸ دلار سقوط خواهد کرد. با حد ضرر مناسب فرصت خوبی برای خرید است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۹ آذر ۱۳۹۶

پس از یک حرکت رو به رشد بزرگ، قیمت اصلاح شد. طبق عکس زیر منتظر یک شکست در بالای اصلاح قیمت باشید و در آنجا خرید را انجام دهید. توقف ضرر را در ۰.۶۲۰ دلار پیشنهاد می کنم و هدفگذاری سود، در ۱.۶ دلار است . البته برای احتیاط بیشتر،‌می توانید قبل از ۱.۲۰ دلار، فروش را انجام دهید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۳ آذر ۱۳۹۶

پس از ثبات قیمت طولانی مدت، ریپل یک افزایش قیمت فضایی را تجربه کرد. این افزایش قیمت شبیه افزایش قیمتی بود که از پایان آوریل تا اواسط ماه مه سال جاری، شاهد آن بودیم.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

هدف الگو در عبور از محدوده ۰.۱۲۷۰۰ تا ۰.۳۸۸۸۸ دلار، قیمت ۰.۶۷۰۷۴ دلار بود. این ارز دیجیتال در حال حاضر در بالاتر از هدف تعیین شده قراردارد.

به نظرما که ریپل اکنون با مقاومت قابل توجهی در عبور از ۰.۸۶ دلار مواجه خواهد شد. بنابراین، تریدرهایی در سطوح پایین تر خرید را انجام داده بودند باید بخشی از سود خود را ذخیره کنند و بقیه را در این سطوح با حدد ضرر مناسب نگهدارند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۸ آذر ۱۳۹۶

سقوط ۶ دسامبر، قیمت را از حد ضرر من در ۰.۲۱۸ پایین تر برد. با این حال، ریپل در سطح ۰.۲۰ با حمایت مواجه شد و بار دیگر افزایش قیمت خوبی داشت.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

در چارت های ریپل یک الگوی مثلث صعودی بزرگ شکل گرفته است که می تواند ربپل را از سطح ۰.۳ دلار عبور دهد. خبر بد اینکه، خط روند مثلث به احتمال زیاد به عنوان حمایت قوی عمل خواهد کرد و ممکن است اجازه چنین اتفاقی را ندهد.

بنابراین قیمت ۰.۳۰ دلار برای ریپل روی کاغذ امکان پذیر است مگر اینکه نتواند از مقاومت خط روند عبور کند.

با توجه به بی ثباتی درون مثلث، بهترین نقطه برای خرید، نزدیکی حمایت خط روند و یا هنگام عبور از مقاومت است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱۶ آذر ۱۳۹۶

من برای تریدرهای پرتلاش،‌ در ۰.۲۵۱ دلار، از یک موقعیت طولانی دفاع کردم. این موقعیت در روز اول دسامبر آغاز شد. با این حال، بر خلاف انتظار من، ریپل از مرز ۰.۲۸ دلار رد نشد.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

روند بازگشت نتوانست از سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸ درصد که سقوط ۰.۲۸۱ به ۰.۲۱۹۵ دلار است، عبور کند.

پس از سه روز که قیمت در یک رنج پایدار بود ، در ۵ دسامبر قیمت شکسته شد. دو روز پیش ، قیمت از استاپ لاس ما در ۰.۲۱۹۵ دلار پایین تر رفت.

در حال حاضر، این ارز می تواند تا ۰.۱۹ هم به افت قیمت ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۸ آذر ۱۳۹۶

من برای ریپل یک رالی (افزایش قیمت ادامه دار) را به ۰.۳ دلار کرده بودم؛ اما نتوانست از مرز ۰.۲۸ دلار عبور کند. بعد از آن به حمایت قطعی ۰.۲۲ دلار رسید.

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

انتظار دارم که سطح ۰.۲۲، حداقل در کوتاه مدت باقی بماند. بازگشت به احتمال زیاد در ۰.۲۵ دلار با مقاومت سخت مواجه خواهد شد که ۵۰ درصد آن از فیبوناچی اصلاحی است که از ۰.۲۸۱ دلار به ۰.۲۱۹۵ دلار رسیده است. چند روز پیش هم، سطوح ۰.۲۵ دلار به عنوان یک مقاومت قوی عمل کرد.

بالاتر از این سطح، احتمالا شاهد یک افزایش قیمت به $ ۰.۲۸ و بعد از آن به $ ۰.۳ خواهیم بود.

به طور خلاصه، اگرسطح ۰.۲۲ هم نتواند کاری کند، ریپل احتمالا تا ۰.۱۸ دلار هم سقوط خواهد کرد. تریدرهای پرتلاش در سطح ۰.۲۵۱ دلار فعالیت کنند و ۰.۲۱۸ دلار هم به استاپ لاس اختصاص دهند. بالاترین هدفگذاری صعودی ۰.۲۸ و ۰.۳ دلار است . این ترید ریسکی است؛ از این رو، مبلغ ترید باید ۵۰ درصد از حد معمول کمتر باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۶ آذر ۱۳۹۶

وضعیت ریپل چندان امیدوار کننده نیست. این ارز رمزگذاری شده حتی پس از شکست سطوح مقاومت تغییر چندانی نکرده است. من این ارز دیجیتال را در روز ۱۶ نوامبر( ۲۵ آبان) به نرخ ۰٫۲۲۷۱۳ دلار خریداری کردم. آیا ما باید فعلا در این موقعیت خود باقی بمانیم یا فراتر از آن رویم؟

میانگین های متحرک با میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه(MA) مافوق میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه(EMA)، خطوط متقاطع افزایشی(SMA) را تکمیل کرده اند و این نشان از افزایش نرخ می باشد.
بعلاوه این ارز همچنان از سوددهی برخوردار است و این سیر صعودی احتمالا فراتر از سطح ۰٫۲۴۵ دلار خواهد رسید.
با این وجود من مثل همیشه مایلم ریسک خود را محدود کنم. توصیه می کنم که شاخص SL را از سطح ۰٫۱۷ به سطح ۰٫۲ دلار برید. چنانچه نرخ این ارز دیجیتال کاهش یابد و دوباره به زیر خط نزولی سقوط کند، به هیچ معامله ای دست نخواهم زد.

سطح ۰٫۳ دلار هدف من می باشد و معامله گران می توانند ۵۰ درصد سود خود را در این سطح حفظ کنند و مابقی لازم است جهت حدود توقف ضرر نگاه داشته شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۱ آذر ۱۳۹۶

من در روز ۱۳ نوامبر(۲۲ آبان) خرید ریپل را بمحض اینکه به محدوده ۰٫۱۸ تا ۰٫۲۲ دلار رسید، توصیه کردم.

در روز ۱۶ نوامبر(۲۵ آبان) قیمت این ارز به بالای خط روند نزولی رسید، میانگین متحرک(moving averages) و مقاومت همتراز(horizontal resistance) به نرخ ۰٫۲۲ دلار بود.
نرخ دقیق آن معادل ۰٫۲۲۷۱۳ دلار بود که ما را برآن داشت نسبت به معامله آن اقدام کنیم.
پیشنهاد من برای حد توقف ضرر و کاهش ریسک نرخ ۰٫۱۷ دلار بود. بنابراین من این حدود توقف ضرر را تا سطح ۰٫۲۰ دلار افزایش نخواهم داد.
سطح مناسب سود برای من در حدود ۰٫۳ دلار است. با این حال این احتمال وجود دارد که ریپل از سطح ۰٫۳ دلار گذر کرده و به بالاترین سطح خود برسد. بنابراین فکر می کنم بهتر است ۵۰ درصد سود را به نرخ ۰٫۳ دلار حفظ کرده و باقی آن را در حد توقف ضرر جهت سربسر شدن معامله نگهداری کنید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۴ آبان ۱۳۹۶

در حال حاضر، ریپل از قافله عقب مانده است. (گاوها) حتی زمانی که آلت کوین های دیگر در تب و تاب بودند، هیچ سودی را در خرید نشان نداده اند.

ریپل در محدوده کوچک ۰٫۱۸ دلار تا سقف ۰٫۲۲ دلار معامله شده و تلاش برای شکستن و خروج از این محدوده ناموفق بوده است.
علاوه بر این، تلاش قبلی برای بالا بردن قیمت با مقاومت قابل توجهی در خط روند نزولی مواجه شد. بنابراين، در صورتی که ارز رمزنگاری شده از مرز ۰٫۲۲ دلار خارج نشود، بعيد به نظر مي رسد که پشتيباني خريد را دريافت کند.
در حد پایینی نیز شکست و سقوط به پایین ۰٫۱۸ دلار، ریپل را به سطح ۰٫۱۶۶ دلار خواهد رساند. به نظر می رسد خرید ریپل با قیمتی کمی بالاتر از ۰٫۲۲ دلار، ایده ی خوبی باشد. حد ضرر برای معامله نیز باید در ۰٫۱۷ دلار حفظ شود.
در حد بالایی، افزایش قیمت را تا سطح ۰٫۳ دلار انتظار داریم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۴ آبان ۱۳۹۶

ریپل پس از کاهش مستمر از سطح ۰٫۳ دلار اکنون در تلاش است سطح ۰٫۱۸ دلار را حفظ نماید. تلاش جهت کاهش نرخ با مقاومت هر دو میانگین متحرک مواجه شد.

در نتیجه نرخ این ارز مجددا به رقمی معادل ۰٫۲ دلار بازگشت. چنانچه ریپل زیر پایین ترین قیمت روز گذشته برابر با ۰٫۱۸۲۱۱ دلار بفروش برسد، روند نزولی خود را از سر خواهد گرفت. توقف بعدی احتمال معادل ۰٫۱۶۵ دلار خواهد بود که نرخی برابر با ۰٫۱۵ دلار را در پی خواهد داشت.
به عبارت دیگر هر تلاشی جهت کاهش نرخ با فروش در میانگین های متحرک و روند خطی نزولی مواجه می شود.
این ارز درست پس از آنکه سطح ۰٫۲۳۸ دلار را در هم شکند، می تواند وجهه مثبتی یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲ آبان ۱۳۹۶

هنگامیکه نرخ ریپل به سطح ۰٫۲ دلار رسید، سقوط نرخ آن اندکی افزایش یافت. به نظر می رسد نرخ این ارز  با شتاب به سطح  ۰٫۱۵ دلار در حال کاهش می باشد.

در حال حاضر نرخ این ارز به ۰٫۱۶۶ دلار کاهش خواهد یافت و انتظار داریم خریدهایی با این نرخ صورت گیرد. با این حال این سیر نزولی ادامه خواهد داشت و ریپل احتمالا به سطح ۰٫۱۵ دلار سقوط خواهد نمود. در حالیکه ما طی تحلیل پیشین خود توصیه به خرید در سطح ۰٫۱۴۵ دلار نمودیم، اکنون بر این باوریم بهتر است بمدت یک یا دو روز منتظر باشیم و سپس موضع معاملاتی خود را برگزینیم. بنابراین فعلا در مورد خرید ریپل دست به اقدامی نخواهیم نزد.
ما ترجیح می دهیم منتظر بمانیم و پیش از اقدام به خرید آن عملکرد قیمت را در سطوح پشتیبان شاهد باشیم. تا زمانیکه کاهش قیمت متوقف نگردد و نشانه های سیر صعودی آن پدیدار نشود، نباید اقدام به خرید نماییم .

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۷ مهر ۱۳۹۶

ما خوش شانس بودیم که ۳۰ درصد از وجوه خود را با سود اندک ۰٫۲۹ دلار در تاریخ ۱۶ اکتبر(۲۴ مهر) بفروش رساندیم. همچنان که ما نقطه توقف ضرر(stop loss) را جهت سر به سر شدن معامله در خصوص ۷۰ درصد باقیمانده افزایش دادیم. ما بدین عمل در تاریخ ۱۶ اکتبر اقدام نمودیم.

ریپل در حال حاضر با میانگین متحرک ساده ۵۰روز (simple moving average) معامله می گردد که به احتمال زیاد به عنوان یک پشتیبان(support) عمل می کند.
چنانچه این پشتیبان درهم شکند، این ارز می تواند به سطح بعدی پشتیبان معادل ۰٫۱۸۸ دلار و ۰٫۲۰۰ دلار سقوط نماید. بنظر می رسد این ارز دیجیتال محدوده وسیعی مابین ۰٫۱۵ و ۰٫۳۰ دلار را دربرگیرد. ما با کاهش قیمت اقدام به خرید نموده و با مقاومت بالا این ارز را بفروش خواهیم رساند. بنابراین خرید و فروش آن را در حال حاضر توصیه نمی کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل - ۲۵ مهر ۱۳۹۶

ما طی تحلیل های پیشین خود به معامله گران تهاجمی(aggressive traders) توصیه نمودیم به معامله طولانی مدت ریپل بپردازند. هدف سود ما ۰٫۳ دلار بود. حالا باید چه کار کنیم؟

موقعیت ریپل نزدیک به هدف اولیه ما می باشد. آن احتمالا با مقاومت(resistance) روبرو خواهد شد. بنابراین به معامله گران(traders) توصیه می کنیم ۳۰ درصد سود خود را طی موقعیت کنونی و سطوح فعلی ۰٫۲۹ دلار انتخاب کرده و باقیمانده را با حد توقف ضرر ۰٫۲۶ دلاری حفظ کنند.
به این ترتیب ما سود اندکی به جیب زده اما موقعیتمان عاری از ریسک خواهد بود. چنانچه این ارز سطح ۰٫۳ دلار را در هم شکند، می تواند به سطوح ۰٫۳۲۵ و ۰٫۳۴ دلار افزایش یابد. از همین رو بر آنیم که موقعیت باقیمانده را حفظ نماییم. با این حال چنانچه ریپل سیر صعودی را طی کند، بالطبع لازم است به دنبال نمودن این سیر پرداخت.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

آرشیو تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

دیدگاه کاربران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از