قیمت بیت کوین باید از چه مقاومتی عبور کند تا روند صعودی شود؟

قیمت بیت کوین باید از چه مقاومتی عبور کند تا روند صعودی شود؟

علی‌رغم آنکه روز گذشته شاهد هک‌شدن صرافی کوکوین و سرقت دست‌کم ۱۵۰ میلیون دلار از سرمایه کاربران بودیم، قیمت بیت کوین همچنان ثباتی نسبی را تجربه می‌کند.

به گزارش کوین تلگراف، انتظار می‌رفت که دیروز و امروز با رسیدن به تاریخ سررسید حجم بالایی از قراردادهای آتی، قیمت بیت کوین نیز نوسانات گسترده‌ای را تجربه کند. با این حال و با وجود بلاتکلیفی در بخش‌های کلان اقتصاد، شاهد نوسانات چندانی در بازار بیت کوین نبودیم.

نکته جالب اینجاست که هک روز گذشته، هیچ تأثیری بر قیمت بیت کوین نداشت. این مسئله را می‌توان نشانه‌ای از بلوغ بازار و ایجاد شرایطی به‌مراتب مثبت‌تر از گذشته به حساب آورد.

سؤال اصلی اینجاست که وضعیت کسل‌کننده بازار تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

نوسانات در تایم فریم روزانه

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

نمودار فعلی بیت کوین را می‌توان نموداری «ساده» توصیف کرد. قیمت بیت کوین اوایل ماه جاری به زیر محدوده ۱۱,۳۰۰ تا ۱۱,۱۰۰ دلار سقوط کرد. پس از این سقوط، شاهد شکل‌گیری حمایت در سطح ۱۰,۰۰۰ دلار بودیم.

در حال حاضر محدوده ۱۱,۳۰۰ تا ۱۱,۱۰۰ دلار به‌عنوان یک مقاومت در نمودار عمل می‌کند. از آنجا که شکاف قراردادهای آتی CME در بازه ۹,۶۰۰ دلار وجود دارد، سقوط به این محدوده دور از انتظار نیست.

در نمودار ۴ ساعته، واگرایی صعودی مشهود است و می‌توان آن را به‌عنوان یک تغییر روند کوتاه‌مدت تعبیر کرد. از سوی دیگر، احساسات حاکم بر بازار در فضای مجازی کاملا نزولی است و از همین رو می‌توان گفت که باید خود را برای یک جهش آماده کنیم.

نمودار چهار ساعته قیمت بیت کوین
نمودار چهار ساعته قیمت بیت کوین

از آنجا که واگرایی صعودی در ارتباط با دیگر ارزهای بازار نیز دیده می‌شود، در صورتی که شاهد جهش در نمودار بیت کوین باشیم، این نوسانات در دیگر بازارها نیز رخ می‌دهد.

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، مقاومت ۱۰,۸۰۰ دلار، یکی از پراهمیت‌ترین مقاومت‌های پیش روی بیت کوین است. اگر قیمت بیت کوین موفق به شکستن این سطح شود، مقاومت بعدی در نواحی ۱۱,۱۰۰ و ۱۱,۳۰۰ دلار خواهد بود.

این ناحیه آخرین قدم پیش از تأیید ادامه روند صعودی بیت کوین است. اگر قیمت بیت کوین بتواند از سد این مقاومت عبور کند، احتمال رسیدن دوباره به اوج ۱۲,۰۰۰ تا ۱۲,۴۰۰ دلار محتمل خواهد بود.

ارزش بازار

قیمت بیت کوین باید از چه مقاومتی عبور کند تا روند صعودی شود؟
ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال

نمودار یک هفته‌ای حجم بازار ارزهای دیجیتال الگویی واضح تشکیل داده است. اوج چندماهه‌ای که در این نمودار تشکیل شده است، احتمال شروع یک روند صعودی را قوت می‌بخشد.

پس از یک سقف بالاتر، برای آن که بتوان تأیید کرد قیمت بین محدوده‌ای مشخص در حال نوسان است، باید یک کف بالاتر نیز ثبت شود. بهترین ناحیه برای ثبت کف موردنظر، احتمالا مقاومت پیشین (بخش سبز) یا ناحیه ۲۵۰ تا ۲۷۵ میلیون دلار خواهد بود. در این صورت، شاهد تغییر حمایت به مقاومت و ادامه روند خواهیم بود.

اگر این ناحیه نشکند، نشان می‌دهد که چرا شروع یک چرخه جدید تا این اندازه کم‌قوت است. در طول زمانی که یک چرخه جدید آغاز می‌شود، سطوح قیمتی از حمایت به مقاومت تبدیل می‌شوند و پس از آن تا چند ماه شاهد نوسان در محدوده‌ای ثابت خواهیم بود. نوسانات قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۶ (سال هاوینگ) نمونه‌ای از این نوع نوسانات است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

در آن زمان، قیمت بیت کوین در طول سال ۲۰۱۵، در یک ناحیه مشخص در حال تثبیت قیمت بود. پس از تثبیت قیمت، جهش بیت کوین آغاز شد و به‌سمت مقاومت بعدی خیز برداشت.

این جهش با نوساناتی ۶ ماهه در لبه‌های کانال به پایان رسید. با شروع جهش بعدی، شاهد نوساناتی مشابه برای ۶ ماه دیگر بودیم؛ از همین رو، می‌توان روند فعلی را با آن زمان مقایسه کرد.

اوضاع زمانی جالب می‌شود که ارزش کل بازار و قیمت بیت کوین وارد فاز کشف قیمت (بیشتر از ۲۰,۰۰۰ دلار) شود. در این صورت، می‌توان انتظار داشت که رشدی سهمی را در بازار ببینیم.

سناریوی صعودی قیمت

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

باید به یاد داشت که این سناریوها بر پایه تایم‌فریم‌های کوتاه‌تر (۴ ساعته) هستند. در نتیجه رویکردهایی کوتاه‌مدت به حساب می‌آیند.

از آنجا که قیمت بیت کوین در بازه‌ای مشخص گرفتار شده است، این احتمال وجود دارد که شاهد سقوط قیمت و رسیدن آن به ناحیه ۱۰,۴۰۰ دلار باشیم. برای تداوم روند صعودی، حفظ این حمایت از اهمیتی دوچندان برخوردار است.

در صورتی که این حمایت حفظ شود، احتمال شکل‌گیری یک کف بالاتر وجود دارد و این مسئله می‌تواند جهش صعودی را تسریع کند. همان‌طور که در نمودار می‌بینیم، ناحیه ۱۰,۸۰۰ دلار اهمیتی بسیار زیاد دارد. در صورتی که این مقاومت شکسته شود، اهداف بعدی ۱۱,۵۰ دلار و ۱۱,۳۰۰ دلار خواهند بود.

احتمال رخ‌دادن چنین اتفاقی کم است، اما در صورتی که اتفاق بیفتد، شکل‌گیری یک جهش صعودی نیز محتمل خواهد بود.

سناریوی نزولی

قیمت بیت کوین باید از چه مقاومتی عبور کند تا روند صعودی شود؟

برای این سناریو نیز نواحی قیمت مشابهی داریم. شکست در پشت سر گذاشتن مقاومت ۱۰۸۰۰ دلار، احتمالا سقوط به ۱۰,۴۰۰ دلار را به همراه خواهد داشت.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، احتمال شکل‌گیری کف قیمت بالاتر وجود دارد و این مسئله می‌تواند به صعود بیشتر بازار ختم شود. با این حال، اگر حمایت ۱۰,۵۵۰ دلار حفظ نشود، احتمال سقوط به سطوح پایین‌تر وجود دارد. از طرف دیگر، نباید شکافت قراردادهای آتی CME‌ را نیز فراموش کرد!

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

7 دیدگاه
علی ولی پور
علی ولی پور
1 سال پیش

به نظر من قیمت بیت کوین احتمال خیلی خیلی کمی داره که از قیمت ۸۵۰۰ پایین تر بیاد به دو دلیل؛اول اینکه ماینرها با قیمت پایینتر دیگه ماین نخواهند کرد و دومی که خیلی مهمتره،حمایت های نا محسوس دولت چین و روسیه بر بازار ارز دیجیتال که در حال رشد دادن این بازارها و این ارز ها برای کنترل قدرت دلار در میان مدت .در کنار تمام تحلیل هایی که انجام میشه باید به این نکته توجه کنید که در این دو سه سال اخیر که ترامپ با انجام اقداماتی سعی در کاهش قدرت بیت بوده و تا حدودی موفقیتی هم داشتن بلافاصله دولت چین و گهگاهی روسیه این حرکات ترامپ رو خنثی کرده و ارزش بیت کوین رو در محدوده مورد نظر خودشون قرار دادن.به نظر من محدوده قیمت ۸۵۰۰ تا ۱۴۰۰۰ رو چین برای بازی در جنگ تجاری با آمریکا در نظر گرفته تا در این محدوده فرصت کافی برای به حداقل رسوندن سرمایه های دلاری خودش داشته باشه و بعد از این زمان هستش که باید منتظر قیمت های نجومی در ارزهایی نظیر بیت کوین باشیم.لازم به ذکره که دولت چین برای حمایت از شرکت های سازنده ی ماینر هم که شده از سقوط شدید قیمت جلوگیری خواهد کرد.

سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
1 سال پیش

بیت کوین رو به زوال هست.
کاردانو، تزوس، فانتوم و اتریوم جای بیت کوین رو میگیرن و قدرت بین ارزها تقسیم میشه و هر ارز مسقل از دیگری کار میکنه.

مجتبی
مجتبی
1 سال پیش

اون ارز مسخره هرو دیگه نگفتی ؛ وای اف آی
نا امید شدی از دیفای بسلامتی جای شکرش باقیه 🙂

سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
1 سال پیش
پاسخ  مجتبی

اون ارزی که شما میگی مسخره س درست نوسان گیری میکردی سرمایه ت چند برابر میشد.

امير
امير
1 سال پیش
پاسخ  مجتبی

آره دوستمون دیگه اسمی از دیفای و توکناش نیاورده شاید ناامید شده

A00
A00
1 سال پیش

باشه …..

محمد صدرایی
محمد صدرایی
1 سال پیش

اونی که رو به زواله دید و نگرش محدود شماست

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.