تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۷ مارس (۲۷ اسفند)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۷ مارس (۲۷ اسفند)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و تزوس برای امروز (۲۷ اسفند) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

نوسانات قیمت بیت کوین در چند روز گذشته همچنان در زیر مقاومت ۶,۰۰۰ دلاری باقی مانده است. این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان با قدرت بر روی ریزشهای قیمت سوار می‌شوند. در وضعیت فعلی فروشندگان همچنان در تلاش برای ادامه‌ی روند نزولی هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین 17 مارس (27 اسفند)

اگر فروشندگان موفق به تثبیت قیمت در زیر سطح ۴,۴۰۰ دلار شوند، قیمت بیت کوین می‌تواند بار دیگر سطح ۳,۸۰۳.۵۸ دلار را ببیند. با توجه به شیب منفی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی اشباع فروش، می‌توان گفت که برتری با فروشندگان است.

از طرفی اگر خریداران در نزدیکی سطوح ۵,۰۰۰ دلاری از حمایت دفاع کنند، قیمت ممکن است برای جهشی دوباره تا ۶,۰۰۰ دلار آماده شود. در این صورت قیمت برای چند روز بین این دو سطح نوسان خواهد کرد. ۶,۰۰۰ دلار مقاومت اصلی و روانی بیت کوین است. قبل از پیشنهاد به ورود به معاملات خرید، منتظر شکل گرفتن الگو یا نشانه‌های صعود در قیمت می‌مانیم.

 • مقاومت‌ها: ۶,۰۰۰
 • حمایت‌ها: ۵,۰۰۰ – ۴,۴۰۰ – ۳,۸۰۳.۵۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

با وجود اینکه قیمت اتریوم به مدت سه روز در بالای سطح ۱۱۷.۰۹۰ دلار باقی ماند، اما خریداران نتوانستند با قدرت از این سطح دفاع کنند و قیمت را تا ۱۵۵.۶۱۲ دلار هدایت کنند. این موضوع نشان می‌دهد در سطوح بالای قیمتی همچنان فقدان خریداران احساس می‌شود. در وضعیت فعلی فروشندگان با ادامه‌ی روند نزولی قیمت را یکبار دیگر از ۱۱۷.۰۹۰ دلار به پایین کشیده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی اتریوم 17 مارس (27 اسفند)

فروشندگان برای پایین کشیدن قیمت از حمایت ۸۴.۲۵ دلاری تلاش خواهند کرد که در این صورت روند نزولی قیمت تا حمایت کلیدی ۵۰ دلار ادامه پیدا خواهد کرد. ورود خریداران به بازار در این ریزش‌ها، نشان‌دهنده‌ی تقاضا در سطوح پایینی است.

اگر از حمایت‌های فعلی دفاع شود و قیمت از سطح ۱۰۰ دلاری یا حمایت ۸۴.۲۵ دلاری فاصله بگیرد، خریداران ممکن است قیمت را تا ۱۳۹.۳۸۶ دلار و در بالای آن تا ۱۵۵.۶۱۲ دلار هدایت کنند.

 • مقاومت‌ها: ۱۱۷.۰۹۰ – ۱۳۹.۳۸۶ – ۱۵۵.۶۱۲
 • حمایت‌ها: ۱۰۰ – ۸۴.۲۵ – ۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

خریداران موفق به هدایت قیمت ریپل به بالای سطح ۰.۱۷۴۶۸ دلار در سه روز گذشته نبودند. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران با قدرت از سطوح مقاومتی دفاع می‌کنند. عدم موفقیت قیمت در صعود، موجب جذب بیشتر فروشندگان شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ریپل 17 مارس (27 اسفند)

در وضعیت فعلی فروشندگان برای ادامه‌ی روند نزولی و خریداران برای نگه داشته قیمت درون کانال نزولی (قسمت آبی در نمودار) تلاش می‌کنند. اگر فروشندگان در پایین بردن قیمت از کف این کانال موفق باشند، آخرین کف قیمتی در ۰.۱۱۴۰ دلار برای بار دیگر دیده خواهد شد. با شکسته شدن این حمایت نیز ممکن است روند نزولی تا ۰.۱۰ دلار و در زیر آن تا ۰.۰۷۵ دلار ادامه داشته باشد.

در مقابل اگر قیمت درون این کانال حفظ شود، حرکت قیمت تا ۰.۱۷۴۶۸ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. اگر قیمت از این سطح بار دیگر چرخش کند، برای چند روز دیگر حرکاتی محدود و عرضی را تجربه خواهد کرد. با شکسته شدن این مقاومت، یک رالی قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) امکان‌پذیر خواهد بود. قبل از ورود به معاملات خرید، پیشنهاد می‌شود که معامله‌گران منتظر تثبیت قیمت در بالای سقف کانال نزولی بمانند.

 • مقاومت‌ها: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه که در زمان نگارش این تحلیل روی ۰.۲۰۱۳۸ قرار دارد – ۰.۱۷۴۶۸
 • حمایت‌ها: ۰.۱۱۴۰ – ۰.۱۰ – ۰.۰۷۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در چند روز گذشته در حوالی سطح ۱۷۵ دلار مشغول به نوسان بوده‌ است. اگرچه قیمت در ۱۳ مارس شروع به رشد کرد، اما خریداران موفق به تثبیت این رالی قیمتی نبودند. این موضوع نشان‌دهنده‌ی عدم وجود خریداران ثابت در سطوح بالای قیمتی است.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین کش 17 مارس (27 اسفند)

اگرچه فروشندگان در تلاش برای تثبیت قیمت به زیر سطح ۱۴۱.۱۱ دلار بودند، خریداران به معاملات وارد شدند و در این سطوح اقدام به معاملات خرید کردند.

این موضوع نشانه‌ی مثبتی است، چرا که قیمت بار دیگر به بالای ۱۶۹.۶۲ دلار حرکت کرد. اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای ۲۰۰ دلار شوند، یک رالی قیمتی تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۶۴ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در طرف مقابل اگر فروشندگان در پایین کشیدن قیمت از ۱۴۱.۱۱ دلار موفق باشند، ریزش قیمت تا ۱۰۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۶۴ – ۲۰۰
 • حمایت‌ها: ۱۴۱.۱۱ – ۱۰۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

جهش قیمت بیت کوین اس‌وی از سطح ۸۲.۷۷۱ دلار تنها موفق به رسیدن به ۱۳۱.۴۶۰ دلار در ۱۵ مارس شد. در وضعیت فعلی فروشندگان در تلاش برای ادامه‌ی روند نزولی هستند. با شکست قیمت به زیر ناحیه‌ی حمایتی ۷۸.۵۰۶ الی ۸۲.۷۷۱ دلار، روند نزولی قیمت ادامه‌دار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین اس‌وی 17 مارس (27 اسفند)

در زیر حمایت ۷۸.۵۰۶ دلار، حمایت‌های بعدی به ترتیب در ۶۶.۶۶۶ دلار و ۵۰ دلار قرار خواهد گرفت. در مقابل اگر قیمت از ۸۲.۷۷۱ دلار جهش کند، حرکاتی محدود و کم نوسان را برای چند روز دیگر شاهد خواهیم بود. با تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) و سقف کانال نزولی، روند قیمتی صعودی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: میانگین متحرک ساده‌ی ۲۰۰ روزه (در زمان نگارش تحلیل ۱۵۹.۵۷۶ دلار)
 • حمایت‌ها: ۸۲.۷۷۱ – ۷۸.۵۰۶ – ۶۶.۶۶۶ – ۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

جهش قیمت لایت کوین از سطح ۲۳.۹۷۷۷ دلار در ناحیه‌ی مقاومتی ۳۵.۸۵۸۲ الی ۳۸.۸۰۱۵ دلار متوقف شده است. این نشان می‌دهد که فروشندگان همچنان در حال دفاع از سطوح مقاومتی هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی لایت کوین 17 مارس (27 اسفند)

در حال حاضر فروشندگان در تلاش برای ادامه‌ی روند نزولی هستند. با سقوط قیمت به زیر سطح ۲۳.۹۷۷۷ دلار، ریزش قیمت تا ۲۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی یا سطح ۲۳.۹۷۷۷ دلار چرخش کند، برای چند روز شاهد حرکات محدود قیمت خواهیم بود. شکست مقاومت ۳۸.۸۰۱۵ دلار می‌تواند به معنای بازگشت خریداران به بازار باشد.

 • مقاومت‌ها: ۳۵.۸۵۸۲ – ۳۸.۸۰۱۵
 • حمایت‌ها: ۲۳.۹۷۷۷ – ۲۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

قیمت ایاس موفق به بالا رفتن از ناحیه‌ی مقاومتی ۲.۱۶۲۴ الی ۲.۴۰۰۱ دلار نشد که نشان می‌دهد فروشندگان حاضر به از دست دادن برتری خود در بازار نیستند. اگر فروشندگان موفق به پایین کشیدن قیمت از کف اخیر قیمت در ۱.۴۲ دلار نشوند، ایستگاه بعدی قیمت احتمالاً حمایت روانی ۱ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ایاس 17 مارس (27 اسفند)

با جهش قیمت از حمایت ۱.۴۲ دلار احتمالاً قیمت برای چند روز وارد فاز تحکیم خواهد شد. اولین نشانه‌ی قدرت گرفتن قیمت، تثبیت آن در بالای ۲.۴۰۰۱ دلار خواهد بود. از آن جایی که قیمت در سه دفعه‌ی گذشته از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت پایین چرخش کرده است، پیشنهاد می‌شود قبل از ورود به معاملات، منتظر تثبیت قیمت در بالای این میانگین بمانیم.

 • مقاومت‌ها: ۲.۱۶۲۴ – ۲.۴۰۰۱
 • حمایت‌ها: ۱.۴۲ – ۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

بایننس کوین در سه روز گذشته در زیر مقاومت ۱۲.۱۱۱۱ دلاری در حال معامله شدن است که نشان از فقدان خریداران در سطوح بالا دارد. فروشندگان تلاش دیگری را برای ادامه‌ی روند نزولی با شکست قیمت به زیر حمایت ۶.۳۸ دلاری آغاز خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی بایننس کوین 17 مارس (27 اسفند)

در صورت وقوع این حرکت، ریزش قیمت تا حمایت روانی ۵ دلاری ادامه خواهد داشت. انتظار این است که خریداران با قدرت از ناحیه‌ی حمایتی ۴ الی ۵ دلار دفاع کنند. در مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی یا از کف قیمتی ۶.۳۸ دلار چرخش کند، حرکات محدود قیمت برای چند روز دیگر محتمل خواهد بود. شکست قیمت در بالای سطح ۱۲.۱۱۱۱ دلار نشانه‌ای از قدرت گرفتن قیمت خواهد بود و با تثبیت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) افزایش مومنتوم در قیمت را شاهد خواهیم بود ولی تا قبل از آن پیشنهاد به ورود به معاملات نمی‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۱۲.۱۱۱۱ – میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (در زمان نگارش تحلیل ۱۵.۷۰۵۵)
 • حمایت‌ها: ۶.۳۸ – ۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

فروشندگان به قیمت تزوس اجازه‌ی ورود دوباره به کانال نزولی را ندادند. این موضوع نشانه‌ای منفی برای قیمت است چرا که خریداران هنوز از شکل‌گیری کف قیمت اطمینان ندارند. عدم ورود قیمت به کانال باعث جذب بیشتر فروشندگان شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی تزوس 17 مارس (27 اسفند)

اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از کف ۱.۰۰۹۶ دلار شوند، این حرکت تاثیر منفی بر روی قیمت خواهد گذاشت و می‌تواند آن را تا ۰.۸۵ نیز هدایت کند. در مقابل اگر خریداران از حمایت ۱.۰۰۹۶ دلار دفاع کنند، شاهد تلاش دیگری برای ورود قیمت به کانال خواهیم بود. شکست قیمت در بالای ۲ دلار اولین نشانه برای بازگشت خریداران خواهد بود. قبل از پیشنهاد به ورود به معاملات خرید، منتظر شکل گرفتن الگو یا نشانه‌های صعود در قیمت می‌مانیم.

 • مقاومت‌ها: ۲
 • حمایت‌ها: ۱.۰۰۹۶ – ۰.۸۵
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
محمدرضا
محمدرضا
۴ سال قبل

بین این ارزهایی که نام بردین کدوم ثبات بیشتری داره ؟ زیاد بالا و پایین نداشته باشه تو کوتاه مدت

فرهاد
فرهاد
۴ سال قبل

سلام عزیزان
راستش مدتی هست می‌خوام یه مقداری اتریوم خریداری کنم واسه سرمایه بلند مدت حدودا ۱ یا ۲ ساله
میخواستم بدونم اتر ارزش و ثبات بیشتری نسبت به بقیه ارزها داره و میشه روش سرمایه گذاری کرد؟
سوال دیگم اینه که مطلبی خوندم راجب آپدیت اتریوم به اتریوم ۲ تو سال ۲۰۲۰. آیا بعد این آپدیت اترهای قبلی بی ارزش میشن و دیگه معامله نمیشن یا تبدیل میشن به اتر ۲
ممنون میشم جواب بدین با تشکر

ساتوشی
ساتوشی
۴ سال قبل

بیتکوین و تمام ارزهای رده بالا در حال ایجاد پرچم سه گوش نزولی هستند که به زودی شاهد قیمت 2200 دلار بیتکوین خواهیم بود
من که خودم به شخصه دوست ندارم تا این حد نزول کنه اما روند که اینجور نشون میده
شما نظرتون چیه؟؟؟

ناشناس
ناشناس
۴ سال قبل

بیت زیر 2000$ و اتر زیر 30$ انقدر زود اتفاق می افته که کسی باورش نشه. بیچاره اونهایی که صبر نداشتن و کم تجربگی و طمع کردن و روی این قیمتها خریدن!

مظاهر
مظاهر
۴ سال قبل

سلام عزیزان راستش من دو ماه هست بدون هیچ علم و دانشی وارد کار ارزهای دیجیتال شدم و ضرر سنگینی هم دادم و دنبال کسی بودم که کمکم کنه توی خرید و فروش عرضهای دیجیتال و برای همین با Ata اشنا شدمولی بازم همچنان ضرر کردم و تو این دو ماه حتی ۱ میلیون هم سود نکردم و همش ضرر و ضرر و واقعا نمیدونم چیکارکنم و کسی هست که موقعیتش مثل من بوده باشه و الان به سود دهی افتاده باشه؟واقعا احتیاج دارم یه برنامه ای کسی بهم بده و راهنماییم کنه و چون نزیک به ۷۰ میلیون ضرر کردم نمیتونم بازار رو ول کنم و برم سرکار دیگه و حداقل یا باید جبران کنم یا حداقل نصف مبلغ ضرر بهم برگرده که بتونم بیخیال این بازار بشم چون واقعا سود خوبی داره این بازار و فقط نمیدونم مثلا اکثر تحلیلها به گونه ای هست که مثلا اون رمز ارز صعود در پیش داره و اون رمز ارز رو به محض میخرم عجیب غریب پایین میاد و تا زمانی که نفروشمش بالا نمیره و این تعجیب داره برای من که چقدر بدشانس هستم ?????کسی میتونه راهنماییم کنه چیکار باید کنم

فرجامی
فرجامی
۴ سال قبل
پاسخ  مظاهر

خداوکیلی دقیقا منم مثل شما هستم

مظاهر
مظاهر
۴ سال قبل
پاسخ  فرجامی

چیکار میکنین پس؟اینطوری پیش بره بیچاره میشیم که تو این وضع افتضاح اقتصادی

انسان
انسان
۴ سال قبل
پاسخ  مظاهر

از چه راهی باید با شما تماس بگیریم که بتونیم کمک کنیم بهت؟ انتظار نداری که تو بخش کامنتها کسی بیاد برای شما آموزش رایگان بذاره؟

البته از سوالی که پرسیدی معلومه هنوزم که هنوزه از این همه ضرر کوچکترین درسی نگرفتی که دنبال راهنمایی در بخش کامنتهای یک سایت خبری هستی. اما مطمئن باش با این وضع اگه ادامه بدی تا ته ته سرمایه هات و بعد زندگیتو میبازی تو این مسیر.

اگه دنبال یادگیری بودی یه راه تماس بذار اینجا تا بهت آموزش بدم(البته من نمیگم چی بخری و چی نخری. من اصول معامله گری رو یادت میدم بعد خودت با استراتژیی که بعد از آموزش برای خودت تعریف میکنی معامله میکنی و اگه بتونی مواردی رو که یاد گرفتی در عمل درست و خوب اجراشون کنی به سود میرسی).

اما اگه دنبال اینی که یکی اینجا بیاد بهت دو تا جمله بگه بری به سود برسی چنین چیزی امکانپذیر نیست و اگه حرف افرادی که به این شکل سعی در راهنماییت داشته باشن رو گوش بدی به باد فنا میری.

مرد تنهای شب
مرد تنهای شب
۴ سال قبل

سلام.تشکر