تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، کاردانو، بایننس کوین، پولکادات، چین لینک و یونی سواپ را برای امروز (۱۲ اسفند) در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) سقف تاریخی جدیدی در ۶۱,۸۲۵.۸۴ دلار به ثبت رساند، اما ادامه این روند با استقبال معامله‌گران روبه‌رو نشد. در طرف مقابل معامله‌گران تصمیم به ذخیره سود معاملات گرفتند که به ریزش قیمت به زیر سطح شکسته‌شده (بریک اوت) در ۵۸,۳۴۱.۰۳ دلار در روز گذشته منجر شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

به‌هرحال نکته مثبت در اینجا دفاع گاوهای بازار از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۵۳,۲۳۱ دلار است. اگر قیمت جهش خود را از این میانگین تثبیت کند، خریداران برای هدایت آن به بالای ۶۱,۸۲۵.۸۴ دلار تلاش خواهند کرد. در این صورت احتمال شروع موج بعدی صعودی قیمت با هدف ۷۲,۱۱۲ دلار وجود خواهد داشت.

در حالیکه شیب صعودی میانگین‌های متحرک به‌نفع خریداران است، واگرایی منفی شاخص قدرت نسبی (RSI) از تضعیف مومنتوم (شتاب حرکت) قیمت هشدار می‌دهد. خرس‌های بازار ریزش و تثبیت قیمت را در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، به‌عنوان فرصت نگاه خواهند کرد.

حمایت بعدی قیمت در مسیر نزول، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۴۶,۵۰۴ دلار و در زیر آن کف حمایتی کلیدی ۴۳,۰۰۶.۷۷ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۶۱,۸۲۵.۸۴ – ۷۲,۱۱۲
 • حمایت‌ها: ۵۳,۲۳۱ – ۴۶,۵۰۴ – ۴۳,۰۰۶.۷۷

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

رشد سریع قیمت اتریوم در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) موفق به حفظ مومنتوم خود و بازآزمایی سقف تاریخی در ۲,۰۴۰.۷۷ دلار نبوده است. این حرکت موجب ذخیره سود گروهی از معامله‌گران و ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱,۷۲۹ دلار شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر فروشندگان این فرصت را غنیمت بشمارند و قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک هدایت کنند، بر فشار فروش افزوده خواهد شد. این امر در نهایت می‌تواند به ریزش قیمت تا ۱,۴۵۵ دلار و حمایت کلیدی بعدی در ۱,۲۸۹ دلار منجر شود.

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افقی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در نزدیکی ناحیه میانی خود قرار دارد. این عوامل تعادل میان عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد.

این دیدگاه خنثی و کمی متمایل به نزول با جهش قیمت از میانگین‌های متحرک و جهش به بالای سقف تاریخی قیمت منتفی خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند به آغاز موج بعدی صعودی قیمت با هدف ۲,۶۱۴ دلار منجر شود.

 • مقاومت‌: ۲,۰۴۰.۷۷ – ۲,۶۱۴
 • حمایت‌: ۱,۷۲۹ – ۱,۴۵۵ – ۱,۲۸۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در ۱۱ مارس (۲۱ اسفند) موفق به تثبیت در بالای مقاومت ۳۰۹.۵۰ دلار نبوده است. این امر ممکن است موجب ذخیره سود به‌دست معامله‌گران شود، که در نهایت به بازگشت قیمت (پولبک) به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۴۵ دلار طی روز جاری ختم شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

گاوهای بازار در وضعیت فعلی در تلاش برای دفاع از حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هستند. جهش قوی قیمت از این حمایت نشان از جریان قوی خرید در ریزش‌ها دارد. در این صورت این گروه بار دیگر به‌منظور هدایت قیمت به بالای ۳۰۹.۵۰ دلار تلاش خواهند کرد.

در صورت موفقیت، رشد دوباره قیمت تا سقف تاریخی ممکن خواهد بود. شکست قیمت به بالای این سطح نیز توانایی شروع موج بعدی حرکت صعودی را تا هدف ۴۱۰ دلار خواهد داشت.

در طرف مقابل اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حرکت کند، ممکن است گروهی از معامله‌گران سود معاملات خود را ذخیره کنند و به‌تبع آن قیمت تا ۱۸۹ دلار به پایین کشیده شود.

 • مقاومت‌ها: ۳۰۹.۵۰ – ۴۱۰
 • حمایت‌ها: ۲۴۵ – ۱۸۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو طی چند روز گذشته در محدوده ۱.۰۳ الی ۱.۲۳ دلار در حال معامله شدن است. قیمت در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) به زیر این محدوده حرکت کرده اما طی همین روز معاملاتی خود را به‌سرعت بازیابی کرده است. قیمت در روز معاملاتی گذشته بار دیگر به زیر حمایت این محدوده حرکت کرده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در شرایطی که خریداران طی سه روز گذشته، در حال دفاع کردن از حمایت ۱.۰۳ دلار بوده‌اند، خرس‌های بازار به قیمت اجازه رشد و تثبیت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) را در ۱.۰۸ دلار نداده‌اند. این هشداری مبنی بر بازگشت فروشندگان به بازار خواهد بود.

اگر شمع قیمتی در زیر این محدوده بسته شود، دیدگاه اصلاح عمیق‌تر قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۰.۸۷ دلار قوی‌تر خواهد شد. با نقض این حمایت، ایستگاه‌های بعدی قیمت در ۰.۸۰ دلار و بعد از آن در ۰.۷۰ دلار قرار می‌گیرد.

در طرف مقابل اگر قیمت به‌سمت بالا چرخش کند و مقاومت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را بشکند، احتمال ادامه رشد قیمت تا ۱.۲۳ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۱.۰۸ – ۱.۲۳
 • حمایت‌ها: ۱.۰۳ – ۰.۸۷ – ۰.۸۰ – ۰.۷۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

اگرچه خریداران طی چند روز گذشته موفق به حمایت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۴.۷۹ دلار بوده‌اند، اما نتوانسته‌اند قیمت پولکادات را به بالای ناحیه مقاومتی ۳۷.۵۰ الی ۴۰ دلار ببرند. این امر نشان از کمبود تقاضا در سطوح بالاتر قیمت دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه میانی خود، نشان از کاهش غلبه خریداران در بازار دارد. اگر قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تثبیت شود، با خروج معامله‌گران کوتاه مدت بر فشار فروش افزوده خواهد شد. چنین حرکتی توانایی پایین آوردن قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۸.۷۳ دلار خواهد داشت.

این دیدگاه نزولی با چرخش قیمت از سطوح فعلی و حرکت به بالای ناحیه مقاومتی ۴۰ الی ۴۲.۵۰ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی توانایی آغاز موج بعدی صعودی قیمت را با هدف ۵۲.۵۰ دلار خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۳۴.۷۹ – ۳۷.۵۰ – ۴۰ – ۴۲.۵۰ – ۵۲.۵۰
 • حمایت‌ها: ۲۸.۷۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) برای حرکت به بالای متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) تلاش کرده، اما موفق نبوده است. این امر نشان از این دارد که فروشندگان در تلاش برای تثبیت برتری خود در بازار هستند. اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت به زیر سطح ۰.۴۲ دلار شوند، احتمال ادامه ریزش قیمت تا ۰.۳۵ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌تدریج در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی خود در حال نوسان است. این عوامل برتری نسبی فروشندگان را نشان می‌دهد.

این دیدگاه نزولی با حرکت قیمت به بالای مقاومت ۰.۵۰ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی باعث جذب خریدارانی خواهد شد که برای هدایت قیمت تا ۰.۶۵ دلار تلاش خواهند کرد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۵۰ – ۰.۶۵
 • حمایت‌ها: ۰.۴۲ – ۰.۳۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت یونی سواپ

قیمت یونی سواپ در ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) از ناحیه مقاومتی ۳۳ الی ۳۴.۹۲ دلار به‌سمت پایین چرخیده است. این امر نشان می‌دهد که فروشندگان همچنان در سطوح بالاتر فعال هستند. گاوهای بازار اکنون در تلاش برای دفاع از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۸.۷۰ دلار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

جهش پرقدرت قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان از این دارد که احساسات بازار همچنان صعودی باقی مانده است و خریداران با ریزش‌ها به بازار ورود می‌کنند. اگر قیمت به بالای ناحیه مقاومتی بالاسر حرکت کند، موج بعدی حرکت صعودی قیمت آغاز خواهد شد.

به‎‌هرحال واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان‌دهنده این است که مومنتوم (شتاب حرکت) در حال تضعیف است. اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن و تثبیت قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شوند، اصلاح عمیق‌تر تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۳.۴۰ دلار ممکن خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۳۳ – ۳۴.۹۲
 • حمایت‌ها: ۲۸.۷۰ – ۲۳.۴۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

قیمت لایت کوین در ۱۲ مارس (۲۲ اسفند) به بالای مقاومت ۲۰۵.۱۸ دلار حرکت کرده است و در روز معاملاتی بعدی مومنتوم حرکت خود را حفظ کرده است، اما موفق به بازآزمایی سطح ۲۴۶.۹۶ دلار نشده است. قیمت از ۲۳۰ دلار به‌سمت پایین چرخیده است که نشان از خروج معامله‌گران در امواج بازیابی قیمت دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

فروشندگان در تلاش برای پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۹۷ دلار هستند، در حالیکه خریداران برای دفاع از آن تلاش می‌کنند. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) افقی شده و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای ناحیه میانی خود، از تعادل میان عرضه و تقاضا خبر می‌دهد.

اگر گاوهای بازار موفق به هدایت قیمت به بالای سطح ۲۴۶.۹۶ دلار شوند، این تعادل به‌نفع آن‌ها خواهد چرخید. در طرف مقابل فروشندگان با شکست و تثبیت قیمت در زیر خط روند صعودی، غلبه خود را در بازار تثبیت خواهند کرد.

 • مقاومت‌ها: ۲۳۰ – ۲۴۶.۹۶
 • حمایت‌ها: ۱۹۷

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

قیمت چین لینک به زیر هر دو میانگین متحرک و ضلع پایین الگوی مثلث حرکت کرده است. این امر نشان از نامعتبر شدن الگوی صعودی دارد. معامله‌گرانی که قبل از بریک اوت (شکست سطح) قیمت از الگو به بازار ورود کرده‌اند، ممکن است از موقعیت‌های خود خارج شوند یا موقعیت‌های خود را پوشش دهند که این امر در نهایت می‌تواند به ریزش قیمت تا سطح ۲۴ دلار منجر شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب افقی میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه میانی خود نشان از احتمال نوسانات عرضی قیمت با تمایل به نزول در آینده کوتاه‌مدت قیمت خواهد داشت. با ریزش قیمت به زیر سطح ۲۴ دلار روند به‌نفع فروشندگان خواهد شد.

دیدگاه نزولی قیمت با چرخش آن از سطوح فعلی و حرکت به بالای سطح ۳۲ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی نشان از این خواهد بود که شکست فعلی قیمت به زیر میانگین‌های متحرک تله خرسی بوده است.

 • مقاومت‌ها: ۳۲
 • حمایت‌ها: ۲۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) به بالای مقاومت ۵۶۰ دلار حرکت کرده است، اما خریداران موفق به حفظ این بریک اوت نبوده‌اند. قیمت در روز بعد معاملاتی به‌سرعت به سمت پایین چرخیده است و خرس‌های بازار دوباره قیمت را به زیر این سطح هدایت کردند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

این چرخش سریع قیمت ممکن است معامله‌گران تهاجمی که انتظار صعود قیمت را تا ۶۳۱.۷۱ دلار و در بالای آن تا ۷۴۵ دلار داشتند، به گیر انداخته باشد. اگر قیمت در زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۵۲۸ دلار تثبیت شود، ادامه ریزش تا ۴۸۰ دلار و در زیر آن تا ۴۴۰ دلار ممکن خواهد بود.

شیب افقی میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در زیر سطح میانی خود نشان از تعادل میان عرضه و تقاضا دارد. خریداران با حرکت قیمت به بالای سطح ۶۰۹ دلار و فروشندگان با پایین آوردن آن به زیر سطح ۴۴۰ دلار برتری خود را در بازار اثبات خواهند کرد.

 • مقاومت‌ها: ۶۰۹ – ۶۳۱.۷۱ – ۷۴۵
 • حمایت‌ها: ۵۲۸ – ۴۸۰ – ۴۴۰
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

27 دیدگاه
pooriakhaleghy tardingview
pooriakhaleghy tardingview
1 سال پیش

سلام دوستان تحلیل sxp رو گذاشتم اینجا انتظار دارم تا 16 دلار بره چون الگوی کاپ زده
عیدی من به شما
https://www.tradingview.com/chart/SXPUSDT/W6G6ILDx-sxp-cup-and-handle-pattern/

pooriakhaleghy tardingview
pooriakhaleghy tardingview
1 سال پیش

سلام دوستان hnt انتظار دارم کانال رو بشکنه و تا 9.5 بره تحلیل در تریدینگ ویو
https://www.tradingview.com/chart/ctLslsZi/

علی
علی
1 سال پیش

عالی بود من با شما خریدم و جای خوبی هم سیو دادید

محمود
محمود
1 سال پیش

تحلیل دوج

Mamad
Mamad
1 سال پیش

یک درصد هم این تحلیل ها نمی ارزه،اصلا اینکه یا میره بالا یا میاد پایین تحلیل نیست آخه😐😐😐
موافق ها لایک 👍🏻
مخالفان دیس لایم👎🏻

meysamkj
meysamkj
1 سال پیش

از کجا میشه حرکت و خرید و فروش نهنگ ها رو ببینیم?

آكام
آكام
1 سال پیش
پاسخ  meysamkj

تو آكواريوم

ممدی
ممدی
1 سال پیش
پاسخ  آكام

هر هر هر هر

mohammadreza
mohammadreza
1 سال پیش

به احتمال بسیار بالا سقف جدید در راه . بیت کوین ۶۷۰۰۰ رو در سر داره

هیوا صادق
هیوا صادق
1 سال پیش

به نظرم تحلیل کردن خیلی راحته میگن یا بالا میره یا پایین میاد،تحلیل مفت نمی ارزه دنبال اخبار آبدیت برید ببینید نهنگ‌های بازار چی میگن و چی میخرن و یا کی آبدیت میشن

مال باخته
مال باخته
1 سال پیش

نهگ ها چون میدون رصد

شایان
شایان
1 سال پیش

نهنگا الان متوجه این موضوع شدن. و به فریب پولشون رو وارد صرافی می کنن یا ازش خارج. و از این موضوع سواستفاده می کنن.

Dayimamed
Dayimamed
1 سال پیش

ببخشید رک میگم، تحلیل هاتون به درد نمیخوره

غلامرضا بابایی
غلامرضا بابایی
1 سال پیش

چیلیز در اینده بهترین ارز خواهد

Ahora
Ahora
1 سال پیش

چند درصد ایمان داری ب حرفت!!

امیر
امیر
1 سال پیش
پاسخ  Ahora

73 درصد

Abolfazlz
Abolfazlz
1 سال پیش

فوق العادس !!

siavashnam
siavashnam
1 سال پیش

مثل اینکه لایتکوین داره آپدیت میشه همیشه هم با ریزش بیتکوین اونم میریخت ولی این دفعه رو 200 دلار حسابی حمایت داشت فکر کنم نهنگا دارن میخرنش

Csanaz
ساناز کماندو
1 سال پیش

دزدی آشکار مدرن توسط مالک قبلی ریپل (جد مک کالب )
در روز آشکار
او هم اکنون مالک استلار است
و دارای ۳.۵ میلیارد عدد ریپل

تا میبند که خبری خوش از ریپل بیرون زد مثل برق ریپل هایش را بیش از حد تقاضای بازار می فروشد و مانع صعود ریپل میشود
خدا لعنتش کند
که به خاطر رقابت کثیف
می خواهد ریپل چلاق بماند
تنها دلیل صعود شارپی ریپل هم اوست

Mehdi
Mehdi
1 سال پیش

دوج و ترون و ….بووووقن؟یا ما بوقیم؟‌خب‌ ازاین بیچاره ها هم تحلیلی چیزی بزارید

امیر
امیر
1 سال پیش
پاسخ  Mehdi

اونا شت کوین حساب میشن

بیتوک
بیتوک
1 سال پیش

چین لینک کف خط ترند با جفت ارز بیت کوین هست و در چارت دلاری هم درسته که خط رو شکسته ولی برگشته و من فکر میکنم شروع یک روند صعودی هست

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.