تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس و کاردانو برای امروز (۱۵ بهمن) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در چند روز گذشته بین دو حد بالا و پایین ۹,۶۰۰ و ۹,۲۰۰ دلار در حال معامله شدن است. این موضوع نشان می‌دهد که هر دو جبهه‌ی خریدار و فروشنده محتاطانه معامله می‌کنند و در معاملات خود ریسک کمتری را می‌پذیرند.

اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از حد پایین (۹,۲۰۰ دلار) این دامنه شوند، ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۸,۸۹۷ امکان‌پذیر خواهد بود. انتظار این است که در صورت ریزش تا سطح این میانگین، خریداران با قدرت از آن دفاع کنند. هرگونه جهش از این میانگین متحرک نشان‌دهنده‌ی وجود تقاضا در قیمت‌های پایین دارد که احتمال وقوع یک رالی قیمت به بالای ۹,۶۰۰ دلار را افزایش می‌دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

با توجه به شیب مثبت هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی مثبت، برتری با خریداران است. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای قیمت ۹,۶۰۰ دلار شوند، حرکت قیمت تا ۱۰,۳۶۰.۸۹ دلار محتمل خواهد بود.

با این حال اگر فروشندگان موفق به پایین کشیدن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شوند، امکان ریزش قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۸,۰۵۸ دلار وجود دارد. در حال حاضر حد ضرر معاملات خرید را می‌توان در ۸,۲۰۰ دلار قرار داد. معامله‌گران کوتاه مدت می‌توانند بخشی از سود معاملات خود را در صورت تثبیت قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ذخیره کنند.

 • مقاومت‌ها: ۱۰,۳۶۰.۸۹ – ۹،۶۰۰
 • حمایت‌ها: ۹،۲۰۰ – ۸,۸۹۷

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در ۳۱ ژانویه‌ از حمایت ۱۷۳.۸۴۱ دلاری خود جهش داشته و تا ۳ فوریه (روز گذشته) به نزدیکی مقاومت بالاسری خود در ۱۹۷.۷۵ دلار رسیده است. انتظار بر این است که فروشندگان از این مقاومت به قدرت دفاع کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

اگر قیمت در سطوح فعلی نگه داشته شود، احتمال شکست مقاومت ۱۹۷.۷۵ دلاری بیشتر خواهد شد. با توجه به شیب مثبت میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن RSI در نزدیکی ناحیه‌ی اشباع خرید، به وضوح می‌توان گفت که برتری با خریداران است. با وقوع شکست هدف بعدی ۲۲۴ دلار خواهد بود.

دیدگاه صعودی در صورت چرخش قیمت از سطوح فعلی و شکست در زیر ۱۷۱.۴۶ دلار منتفی خواهد شد. معامله‌گران می‌توانند بخشی از سود موقعیت‌های خرید (Long) خود را در سطوح فعلی ذخیره کنند و مابقی را با قرار دادن حد ضرر در ۱۷۰ دلار حفظ کنند.

 • مقاومت‌ها: ۲۲۴ – ۱۹۷.۷۵
 • حمایت‌ها: ۱۷۳.۸۴۱ – ۱۷۱.۴۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

با تثبیت قیمت ریپل به مدت دو روز در بالای سطح ۰.۲۳۲۶ دلار، ریپل در ۲ فوریه جهش قیمت داشته و به بالای مقاومت ۰.۲۵۴۰۱ دلار رفته است. الگوی سر وشانه‌ در کف نیز هدف ۰.۲۸۱۳۲ دلاری را نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

شیب مثبت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن RSI در ناحیه‌ی مثبت، بیانگر برتری فعلی خریداران است. اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از ۰.۲۸۱۳۲ دلار شوند، حرکتی صعودی تا ۰.۳۱۵۰۳ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

دیدگاه صعودی در صورت چرخش قیمت و نزول به زیر سطح خط گردن الگوی سر و شانه در ۰.۲۲ دلار، اعتبار خود را از دست خواهد داد. بنابراین حد ضرر معاملات خرید را می‌توان در ۰.۲۱ دلار قرار داد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۱۵۰۳ – ۰.۲۸۱۳۲ – ۰.۲۵۴۰۱
 • حمایت‌ها: ۰.۲۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در چند روز گذشته بین دو حد ۳۶۰ و ۴۰۰ دلاری خود در حال تثبیت بوده است. تحکیم قیمت در نزدیکی مقاومت بالاسر، نشانه‌ی مثبتی است چرا که نشان می‌دهد خریداران برای بستن موقعیت‌های باز خود در بازار عجله ندارند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از سطح ۴۰۳.۸۸ دلار شوند. جفت ارز بیت کوین کش به دلار آمریکا به رشد خود ادامه خواهد داد. در صعود قیمت هدف اول ۴۴۰ و بعد از آن ۴۸۰ دلار خواهد بود. شیب رو بالای میانگین‌های متحرک نشان‌دهنده‌ی برتری نسبی خریداران است.

با همه‌ی این تفاسیر، واگرایی منفی که در RSI در حال شکل‌گیری است را نمی‌توان نادیده گرفت. اگر فروشندگان قیمت را به زیر حمایت ۳۶۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۴۷ دلار ببرند، روند قیمت منفی خواهد شد و تا ۳۰۶.۷۸ دلار می‌تواند ریزش داشته باشد.

 • مقاومت‌ها: ۴۸۰ – ۴۴۰ – ۴۰۳.۸۸
 • حمایت‌ها: ۳۶۰ – ۳۴۷ – ۳۰۶.۷۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس وی

قیمت بیت کوین اس وی در سه الی چهار روز گذشته بر روی خط حمایت الگوی مثلث متقارن در حال نوسان بوده است. با این حال خریداران بر روی این نوسانات سوار نشده‌اند که نشان از کمبود تقاضا در سطوح بالاتر دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین اس وی ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

اگر قیمت بیت کوین اس وی جهشی قوی نداشته باشد، فروشندگان برای شکست قیمت به زیر خط حمایت الگو تلاش خواهند کرد. در صورت موفق عمل کردن فروشندگان، ریزش قیمت تا ۲۳۶ دلار ممکن خواهد بود. در صورت شکست این سطح نیز، ریزش تا ۱۵۹.۵۲ گسترده خواهد شد.

در طرف مقابل اگر خریداران در هدایت قیمت به بالای مقاومت ۳۳۷.۸۰ دلار موفق عمل کنند، قیمت برای دیدن دوباره‌ی سقف تاریخی ۴۵۸.۷۴ دلار تلاش خواهد کرد.

 • مقاومت‌ها: ۴۵۸.۷۴ – ۳۳۷.۸۰
 • حمایت‌ها: ۲۳۶ – ۱۵۹.۵۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین پس از شکست مقاومت ۶۶.۱۴۸۶ دلاری، در سه روز گذشته کمی بالاتر از این سطح در حال معامله شدن است. این موضوع نشانه‌ای مثبت است. به هر حال قیمت در گرفتن شتاب و حرکت تا مقاومت بالاسری بعدی در ۸۰.۲۷۳۱ موفق نبوده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

این موضوع خسته شدن خریداران را نشان می‌دهد. قرار گرفتن اندیکاتور RSI در ناحیه‌ی اشباع خرید، نشان می‌دهد که رالی صعودی در قیمت به اتمام رسیده است و انتظار بازگشت (پولبک) را داریم. اگر قیمت حمایت ۶۶.۱۴۸۶ دلاری را بشکند، انتظار ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۶۰.۷ دلار وجود دارد. احتمالاً خریداران از این سطح با قدرت حمایت خواهند کرد.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جهش داشته باشد، خریداران باری دیگر برای بالا بردن قیمت از ۸۰.۲۷۳۱ دلار تلاش خواهند کرد و در صورتی که موفق عمل کنند این رالی صعودی تا ۹۶.۴۳۹ دلار گسترده خواهد شد.

دیدگاه صعود قیمت در صورت شکست به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) منتفی خواهد شد. این شکست می‌تواند قیمت را تا حمایت ۵۰ دلاری پایین بکشد.

 • مقاومت‌ها: ۹۶.۴۳۹ – ۸۰.۲۷۳۱
 • حمایت‌ها: ۶۶.۱۴۸۶ – ۶۰.۷ – ۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

قیمت ایاس در چند روز گذشته در نزدیکی سطح ۴.۲۴ دلار در حال معامله شدن است. این موضوع می‌تواند نشانه‌ی مثبتی باشد چرا که نشان می‌دهد معامله‌گران در این سطح سودهای خود را ذخیره نکرده‌اند. شیب مثبت هر دو میانگین متحرک به نفع خریداران است. اگر قیمت به بالای سطح ۴.۴ دلار هدایت شود، قیمت تا ۴.۸۷۱۹ دلار می‌تواند رشد کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

در طرف مقابل اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از ۴.۴ نشوند، ایاس می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳.۸۲ دلار ریزش قیمتی داشته باشد. این میانگین متحرک به عنوان حمایتی قوی برای قیمت محسوب می‌شود.

اگر قیمت بر روی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جهش داشته باشد، خریداران باری دیگر برای بالا بردن قیمت تا ۴.۸۷۱۹ دلار تلاشی را آغاز خواهند کرد. در صورت نزول قیمت به زیر این میانگین متحرک، نزول قیمت تا ۳.۳۵۵۵ امکان‌پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۴.۸۷۱۹ – ۴.۴
 • حمایت‌ها: ۳.۸۲ – ۳.۳۵۵۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در چند روز گذشته در حوالی مقاومت ۱۸.۵۰ دلاری خود شناور است. این موضوع نشان‌دهنده‌ی تردید بین خریداران و فروشندگان درباره‌ی جهت بعدی حرکت قیمت است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از ۱۹ دلار در چند روز آتی نشوند، احتمال ریزش تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) افزایش می‌یابد. احتمال جهش قیمت از سطح این میانگین متحرک وجود دارد که اگر به وقوع بپیوندد، خریداران باری دیگر برای هدایت قیمت تا مقاومت بالاسری بعدی در ۲۱.۸۰ دلار تلاش خواهند کرد.

در هر صورت اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ببرند، امکان سقوط قیمت تا حمایت بعدی در ۱۶.۵۰ دلار وجود دارد. حد ضرر معاملات خرید را نیز می‌توان در ۱۵.۹۰ دلار قرار داد.

 • مقاومت‌ها: ۲۱.۸۰ – ۱۹
 • حمایت‌ها: میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه – ۱۶.۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

خریداران در تلاش هستند تا قیمت کاردانو را به مقاومت بالاسر ۰.۰۶۵۲۲۹ دلاری هدایت کنند. اما در تثبیت قیمت در بالای ۰.۰۵۶۰۲۲۱ دلار موفق نبوده‌اند. این نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح بالاتر با کمبود مواجه می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

وقتی که قیمت از صعود به سطوح بالاتر سر باز می‌زند، منجر به ذخیره‌ی سود توسط معامله‌گرهای کوتاه مدت می‌شود. این مسئله در نهایت موجب کاهش قیمت به سطوح حمایتی می‌شود. در اینجا عدم موفقیت قیمت در صعود موجب ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۰۴۸۸ دلار می‌شود. اگر قیمت بر روی این میانگین حمایت شود، خریداران باری دیگر برای بالا بردن قیمت تا ۰.۰۶۵۲۲۹ دلار تلاش خواهند کرد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۰۶۵۲۲۹ – ۰.۰۵۶۰۲۲۱
 • حمایت‌ها: ۰.۰۴۸۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

قیمت تزوس مقاومت سنگین ۱.۸۵ دلاری را در ۲ فوریه شکانده است، که با این حرکت الگوی مثلث صعودی را در خود فعال کرده است. هدف این الگو در سطح ۳.۳۵ دلار قرار می‌گیرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس ۴ فوریه (۱۵ بهمن)

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) به سرعت وارد ناحیه‌ی اشباع خرید شده است که نشان می‌دهد حرکات کوتاه مدت قیمت گسترده (اکستند) شده‌اند. بنابراین انتظار بازگشت قیمت (پولبک) به سطح ۱.۸۵ دلار وجود دارد. ریزش قیمت موقعیت‌های مناسبی برای خریداران ایجاد می‌کند.

اگر قیمت همچنان به صعود خود ادامه بدهد، رشد قیمت تا ۲.۴۷۵ دلار می‌تواند ادامه پیدا کند. دیدگاه صعودی قیمت در صورت پایین آمدن آن از سطح ۱.۸۵ دلار منتفی خواهد شد. اهداف بلند مدت تزوس را نیز در این تحلیل می‌توانید مشاهده کنید.

 • مقاومت‌ها: ۲.۴۷۵
 • حمایت‌ها: ۱.۸۵
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
nima
nima
۴ سال قبل

سلام اقا امیر تحلیل نمی زارین ما منتظر تحلیل های شما هستیم

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
۴ سال قبل
پاسخ  nima

شما لطف داری نیما جان امروز تحلیل بیت کوین رو در اختیارتون قرار میدهیم

موسی روح الامینی
موسی روح الامینی
۴ سال قبل

من فکر می کنم قیمت تا پایان فوریه به 13000 دلار برسه... نمودار ماهیانه اینطور نشون میده...

Esmail shabani
Esmail shabani
۴ سال قبل

عالی بود

جواد
جواد
۴ سال قبل

من فقط برا تحلیل استلار اومده بودم استاد چرا حذفش کردین

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
۴ سال قبل
پاسخ  جواد

حذفش نکردیم جواد جان...تحلیل های هفتگی ترجمه هستند و سایت منبع این هفته استلار رو لحاظ نکرده بوده

جواد
جواد
۴ سال قبل

ممنون امیر محمد جاان

رضا
رضا
۴ سال قبل

ممنون از مطلب و تحلیل شما لطفا تحلیل استلار و ترون رو هم قرار بدین تو دستور کار... مرسی

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
۴ سال قبل
پاسخ  رضا

ممنون رضا جان تحلیل های هفتگی ترجمه هستند و هر موردی که سایت منبع در نظر بگیره هر هفته براتون قرار میدیم..سعی میکنیم مواردی
در تحلیلها که شما و دوستان فرمودید هم لحاظ کنیم