00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > ویتالیک بوترین: بلاک چین اتریوم تقریبا پر شده است/ مشکل مقیاس‌پذیری جدی است!
اخبار

ویتالیک بوترین: بلاک چین اتریوم تقریبا پر شده است/ مشکل مقیاس‌پذیری جدی است!

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم می‌گوید که: «بلاک چین اتریوم تقریباً پر شده است». او در مصاحبه‌اش با نشریه The Star که ۱۹ آگوست (۲۷ مرداد) منتشر شد گفت که مقیاس‌پذیری بلاک چین اتریوم هنوز بزرگ‌ترین مانع بر سر راه ورود سازمان‌های بزرگی است که به اکوسیستم اتریوم علاقه‌مندند.

همچنین بخوانید: مقیاس‌پذیری چیست؟

به‌گزارش «کوین تلگراف»، اظهارنظرهای صریح بوترین در ارتباط با مسئله‌ای است که به نظر او بزرگ‌ترین مانع بر سر راه پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال است. او در تشریح صحبت‌های خود افزود:

مقیاس‌پذیری یک نقطه‌ضعف بزرگ محسوب می‌شود زیرا بلاک چین اتریوم تقریباً پر شده است. اگر شما یک سازمان بزرگ باشید، باید حساب کنید که در صورت اضافه شدن شما به بلاک چین اتریوم چه اتفاقی خواهد افتاد. در این حالت نه‌تنها زنجیره بیش‌ازپیش پر خواهد شد بلکه شما مجبور خواهید بود برای به دست آوردن فضایی برای انجام تراکنش‌ها با بقیه به رقابت بپردازید. این زنجیره در حال حاضر هم، بسیار گران است و با اضافه شدن ما از این گران‌تر خواهد شد. این همان مشکلی است که مردم را از پیوستن به بلاک چین ما منصرف می‌کند.

او در پاسخ به اینکه چگونه باید وضعیت موجود را اصلاح کرد جواب داد که (به نظر او) شبکه‌ها باید از این ایده که هر کامپیوتر ملزم است تا همه تراکنش‌ها را به‌صورت تک‌به‌تک تائید کند عبور کرده و به سمت مدلی حرکت کند که در آن یک کامپیوتر، به‌طور میانگین تنها بخش کوچکی از تراکنش‌های بلاک چین را تائید می‌کند.

او ادعا کرد که مقیاس‌پذیری بهبودیافته، می‌تواند کارمزدها را تا صد برابر کاهش دهد. به گفته او اگر چه در این حالت باید تا حدودی امنیت شبکه را قربانی کرد، اما زیان در این میان بسیار ناچیز خواهد بود.

بوترین همچنین خاطرنشان کرد که به نظر او چالش اصلی هنوز هم، فرای بهبود مقیاس‌پذیری و دیگر پیشرفت‌های فنی، تبدیل فناوری بلاک چین به چیزی ست که مردم واقعاً از آن استفاده کنند.

بوترین در اظهارنظرهای اخیر خود این‌گونه استدلال کرد که آینده دنیای ارزهای دیجیتال یک آینده تکثرگرا خواهد بود و از تمایل خود به راه‌حل‌هایی تلفیقی که شامل استفاده از هر دو ارز بیت کوین و اتریوم باشد، پرده برداشت.

خالق اتریوم در پاسخ به پیشنهادی برای به‌کارگیری شبکه لایتنینگ بیت کوین به‌عنوان رابط کاربری قراردادهای اتریوم با هدف فعال کردن امکان پرداخت های آنی در بیت کوین و در نتیجه آن، آغاز یک سری رویدادها در زنجیره اتریوم و یا هر زنجیره دیگری، موضع خود را به‌طور مشخص بیان کرد. بوترین در ماه جولای (تیر) امسال، پیشنهاد استفاده از بلاک چین بیت کوین کش (BCH) به‌عنوان یک راه‌حل موقت برای حل مشکل مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم را مطرح کرد.

[تعداد: 7    میانگین: 5/5]

ویتالیک بوترین: بلاک چین اتریوم تقریبا پر شده است/ مشکل مقیاس‌پذیری جدی است!

درباره نویسنده

علی آریان‌فر

علی آریان‌فر

دیدگاه کاربران

avatar
  اشتراک  
اطلاع از