atlasarzdigital

جلسه وزارت خزانه‌داری آمریکا با رهبران صنعت ارزهای دیجیتال برای بررسی مقررات این حوزه

جلسه وزارت خزانه‌داری آمریکا با رهبران صنعت ارزهای دیجیتال برای بررسی مقررات این حوزه

وزارت خزانه‌داری آمریکا برای گفتگو درباره چالش‌های قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال، اخیرا با چهره‌های شاخص این صنعت ملاقات کرد. بررسی مفاد قانونی و سازوکارهای نظارتی از جمله بحث‌های محوری در این جلسه عنوان شده است.

به نقل از کوین‌تلگراف، وزارت خزانه‌داری روز دوم مارس (۱۲ اسفند) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در جلسه‌‌ی ترتیب داده شده با حضور رهبران صنعت ارز دیجیتال و متخصصین حقوقی، درباره نظارت بر دارایی‌های دیجیتال صحبت شد.

استیون منوشین، وزیر خزانه‌داری، در این باره خاطر نشان شد که ایالات متحده از نوآوری‌های معتبری که پتانسیل بهبودِ کاراییِ سیستم مالی را دارند، حمایت می‌کند. وی همچنین با اشاره به لزوم اطمینان‌سازی از به خطر نیفتادن امنیت ملی به خاطر چنین نوآوری‌هایی گفت:

ما باید مطمئن شویم که میان نوآوری و نیاز به محافظت از امنیت ملی تعادل ایجاد کرده و کلیت سیستم مالی خود را حفظ کنیم.

با توجه به این اطلاعیه، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده بر روی عدم استفاده از دارایی‌های دیجیتال در پولشویی، تامین مالی تروریسم و دیگر مقاصد غیرقانونی تمرکز کرده است. این نهاد قانون‌گذار همچنین اعلام کرد که آمریکا در خط مقدم قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال حرکت خواهد کرد و استفاده از ارزهای دیجیتال را برای حمایت از فعالیت‌های غیرقانونی تحمل نمی‌کند.

تاکنون تعدادی از مقامات ارشد قانون‌گذار در ایالات متحده نسبت به ارزهای دیجیتال جانب احتیاط یا حتی موضع مخالف از خود نشان داده‌اند. برای نمونه، تابستان امسال منوشین بر روی اینکه پولشویی در پول‌های نقدی به اندازه بیت کوین نیست، پافشاری کرد.

دسامبر سال گذشته میلادی نیز عضوی از شورای حکام فدرال رزرو گفت:

یک چهارم کاربران بیت کوین مجرم هستند و نصف تراکنش‌های بیت کوین با فعالیت‌های غیرقانونی در ارتباط است.

این باور که ارزهای دیجیتال با فعالیت‌های خرابکارانه و غیرقانونی در ارتباط هستند، موجب شده تا نظام مالی کنونی از همکاری با موسسات و شرکت‌های مربوط به دارایی‌های دیجیتال خودداری کند.

اخیرا نیز جاستین اُکانِل، بنیان‌گذار چنج‌آوتپوت (ChangeOutput) اظهار داشته که بسیاری از بانک‌ها امور بانکی مربوط به کسب‌وکارهای این حوزه را به دلیل برداشتی که از آن‌ها برای استفاده در فعالیت‌های غیرقانونی دارند، انجام نمی‌دهند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه جلسه وزارت خزانه‌داری آمریکا با رهبران صنعت ارزهای دیجیتال برای بررسی مقررات این حوزه ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x