atlasarzdigital

سامانه‌ی درخواست تاکسی «اوبر» نیز ارز دیجیتال ارائه خواهد کرد!

سامانه‌ی درخواست تاکسی «اوبر» نیز ارز دیجیتال ارائه خواهد کرد!

اوبر (Uber) یک سرویس هم سفری آنلاین و در واقع یک شبکه‌ی حمل و نقل همتا به همتا است که در زمینه‌ی تحویل مواد غذایی نیز فعالیت دارد. گرت کمپ یکی از بنیان‌گذاران این شرکت است که قصد دارد ارز دیجیتال منحصر به فردی برای آن راه اندازی کند.

گرت کمپ (Garrett Camp) بنیانگذار یک صندوق شتاب‌دهنده‌ی استارت‌آپی تحت عنوان Expa نیز می‌باشد. او می‌خواهد ارز دیجیتال اوبر، با نام Eco را به بازار عرضه کند.

گرت کمپ میخواهد که ایکو (Eco) به عنوان یک ابزار پرداختی جهانی در تراکنش های روزانه مورد استفاده قرار بگیرد.

سامانه‌ی درخواست تاکسی «اوبر» نیز ارز دیجیتال ارائه خواهد کرد!

گرت کمپ

به نقل از خبرگزاری تک‌کرانچ، در فروش ابتدایی ایکو یک تریلیون توکن عرضه خواهد شد. نیمی از این توکن ها به یک میلیارد کاربر تاییدشده‌ای که اول از همه ثبت نام کنند، داده می‌شود. 20 درصد از نیم دیگر این توکن ها به دانشگاه‌هایی اعطا می‌شود که نودهای قابل اعتماد را اجرا کرده اند، 10 درصد به مشاوران، 10 درصد دیگر به شرکاء استراتژیک، و 10 درصد هم به یک بنیان تازه تاسیس برای ساخت و برقرارنگه‌داشتن شبکه‌ی ایکو واگذار خواهد شد. البته کمپ و گروهی از شرکاء او که به Expa وابسته هستند، به بودجه ی عملیاتی این بنیان 10 میلیون دلار دیگر نیز اختصاص خواهند داد.

طبق گزارش اولیه یا وایت‌پیپری که برای ایکو ارائه شده، بهبود چند مسئله‌ در حوزه ارزهای دیجیتال جزو برنامه کاری ایکو است.

این ارز تنها از گره های قابل اعتماد برای حمایت از شبکه و تایید تراکنش ها استفاده خواهد کرد، یک فرد ناشناس نمی تواند (آن‌طور که در شبکه ی بیت کوین ممکن است) یک گره را اجرا یا تراکنشی را تایید کند. این ویژگی جلوی حملات 51 درصدی و کلاهبرداری ها را گرفته، و همچنین به منزله این خواهد بود که ارز دیجیتال اوبر تماما متمرکز نیست..

سامانه‌ی درخواست تاکسی «اوبر» نیز ارز دیجیتال ارائه خواهد کرد!

میزان ذخیره کل بزرگی برای ایکو در نظر گرفته شده است. (این میزان در عرضه اولیه توکن ایکو در حدود یک تریلیون خواهد بود.) برنامه های وبی ایکو و اپلیکیشن های آن نیز ساده خواهند بود. تمام این ها کاربر محور (user friendly) بودن ایکو را نشان می‌دهد.

همچنین، وجود نسخه تحت وب و اپلیکیشن تلفن همراه نشان دهنده این است که پلتفرم ایکو می‌خواهد دسترسی به کیف پول را برای کاربران ساده تر کند، بدون توجه به اینکه توانایی فنی آن ها در چه حد است.

یکی دیگر از هدف های این ارز، کم مصرف بودن آن است، یعنی اینکه برای تایید تراکنش ها و توکن سازی انرژی کمتری استفاده کند.

*جالب است بدانید که رئیس و مدیر عامل اجرایی جدید اوبر، یک ایرانی است. مجموعه‌ی اوبر در سال 2017 به دارا خسروشاهی سپرده شده است.

منبع: financialexpress
اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
نیما ملک پور
نیما ملک پور
2 سال پیش

“این ویژگی جلوی ۵۱ درصد از حملات سایبری و کلاهبرداری ها را گرفته، و همچنین به منزله این خواهد بود که ارز دیجیتال اوبر تماما متمرکز نیست..”
منظورتون حملات 51 درصدی هستش ؟! که اگه اینطوره تصحیح کنید این رو لطفا

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه سامانه‌ی درخواست تاکسی «اوبر» نیز ارز دیجیتال ارائه خواهد کرد! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
2
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x