وب‌سایت انتخاباتی ترامپ هک شد؛ هکرها: برای افشای اطلاعات مونرو بدهید

وب‌سایت انتخاباتی ترامپ هک شد؛ هکرها: برای افشای اطلاعات مونرو بدهید

‌روز سه‌شنبه، وب‌سایت کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، مورد حمله قرار‌گرفت. هکر‌‌ها در زمان کوتاه باقی‌مانده به پایان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام کردند که کاربران می‌توانند با ارسال مونرو به یک کیف پول خاص، اطلاعات محرمانه‌ای را در اختیار داشته باشند.

به گزارش کوین دسک، در این حمله که تنها ۳۰ دقیقه به طول انجامید، پیام‌هایی از سوی هکرها در وب‌سایت کمپین انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا منتشر شد که ادعا می‌کردند به اطلاعات مهمی درباره ترامپ و خانواده‌اش دسترسی دارند.

براساس گزارشی که نیویورک تایمز منتشر کرده است، هکر‌ها با استفاده از ویژگی غیر‌قابل ردیابی بودن تراکنش‌ها در مبادلات ارزهای دیجیتال، از کاربران خواسته بودند که با پرداخت مونرو به آنها کمک کنند.

این مجرمان اینترنتی ادعا کرده‌اند به دستگاه‌هایی دسترسی دارند که خصوصی‌ترین گفت‌و‌گو‌های رئیس‌جمهور و اطرافیانش را شنود می‌کنند!

هکر‌ها دو گزینه را پیش‌روی کاربران قرار دادند؛ یا مبلغی را به یک کیف پول مونرو واریز کنند تا این اطلاعات منتشر شوند و یا‌ مبلغی را به کیف پول دیگری واریز کنند تا این اطلاعات همچنان محفوظ بمانند.

در پیام‌ها، هکرها بدون ارائه هیچ مدرکی، ترامپ را به مشارکت در گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان و همکاری با قدرت‌های خارجی با هدف دست‌کاری در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا متهم کرده‌اند.

نیویورک تایمز به این نکته اشاره می‌کند که دسترسی به وب‌سایت و پس از آن درخواست کمک‌های مالی از کاربران، شیوه‌ای رایج در کلاهبرداری با استفاده از ارز‌های دیجیتال است. در چنین کلاهبرداری‌هایی، هکر‌ها با وعده بازگرداندن دوبرابر مبلغ واریز‌شده کاربران را فریب می‌دهند و از آنها می‌خواهند تا دارایی‌های دیجیتال خود را به آدرس خاصی ارسال کنند.

مشابه این حمله در ماه ژوییه اتفاق افتاد. طی حمله مذکور، هکرها موفق شدند تا کنترل تعدادی از حساب‌های کاربری مهم توییتر از‌جمله صفحه رسمی جو بایدن، رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ را به دست بگیرند.

هنوز منشأ این حمله مشخص نیست اما تحقیقات مراجع قانونی ایالات متحده در این رابطه در جریان است. این حادثه در حالی رخ می‌دهد که رأی‌گیری‌ها برای انتخاب رئیس‌جمهور آینده آمریکا از هفته گذشته آغاز شده است. بر اساس گزارش دیگری که نیویورک تایمز منتشر کرده است بایدن با اختلاف قابل‌توجهی از ترامپ جلو‌تر است.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x