ممنوعیت بیت کوین توسط ترامپ ممکن است!

ممنوعیت بیت کوین توسط ترامپ ممکن است!

هفته گذشته دونالد ترامپ اعلام کرد که علاقه‌ای به ارزهای دیجیتال نداشته و آنها را ابزارهای مالی خوبی نمی‌داند. پس از این اظهارات، الکس کروگر (Alex Krueger)، اقتصاددان‌ مشهور، در توییتر خود نوشت که اگر ترامپ استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع کند، ممکن است بازار سقوط کند، اما قانون دست و پای او را برای چنین کاری بسته است.

به گزارش کوین تلگراف، اظهارات ترامپ نتوانست در ساعات اولیه، تأثیر چندانی بر بازار بگذارد، اما کمی بعد، قیمت بیت کوین به زیر ۱۰ هزار دلار سقوط کرد.

کروگر با انتشار مطلبی در ارتباط با احتمال ممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط دونالد ترامپ، به بررسی جنبه‌های مختلف این تصمیم پرداخته و اظهار داشت که چنین تصمیمی می‌تواند مؤثر واقع شود.

اظهارات ترامپ سبب شد تا قیمت بیت کوین به زیر 10 هزار دلار سقوط کند.

اظهارات ترامپ سبب شد تا قیمت بیت کوین به زیر ۱۰ هزار دلار سقوط کند.

اتخاذ این تصمیم توسط ترامپ می‌تواند باعث روی برگرداندن سرمایه‌گذاران خرد و مؤسسات کلان مالی در حوزه ارزهای دیجیتال شود که در نتیجه، بیت کوین در انزوا قرار گرفته و سرمایه‌گذاران مبتدی‌تر نیز به فکر فروش و نقد کردن بیت کوین‌های خود خواهند افتاد. کروگر در توییتر خود نوشت:

ترامپ می‌تواند با ممنوعیت فعالیت‌ بانک‌ها در ارائه خدمات به صرافی‌های دیجیتال، مستقیماً به سراغ کانال‌های ارتباطی ارزهای رایج و دیجیتال برود. به‌علاوه، ملزم کردن بانک‌ها به در نظر گرفتن پیش‌نیازهای سخت‌گیرانه‌تر نیز می‌تواند چنین نتیجه‌ای را به همراه داشته باشد.

در عمل اما، ترامپ به‌منظور ممنوع ساختن بیت کوین، به رأی کنگره نیاز داشته و در صورتی‌ که وی به‌ واسطه‌ی اختیارات ویژه ریاست جمهوری این عمل را انجام دهد، قانون‌گذاران حق نقض دستور وی را خواهند داشت. بنا بر پیش‌بینی کروگر، این احتمال وجود دارد که بیت کوین توسط دولت ایالات‌متحده ممنوع اعلام شود، اما احتمال تبدیل چنین دستوری به قانون، بسیار کم است.

این در حالی است که کروگر، چند روز پیش اعلام کرد که ترامپ سهواً، مسئله بیت کوین را وارد کارزار انتخاباتی سال ۲۰۲۰ خود کرده است. در طرف مقابل ترامپ، اندرو ینگ (Andrew Yang) دیده می‌شود که دیدگاه کاملاً متفاوتی را در پیش گرفته و اعتقاد دارد که بلاک چین باید وارد بخش‌های دولتی نیز بشود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
ه ع
ه ع
۵ سال قبل

کسانی که فکر می کنند حرف و تایید کنگره و ترامپ میتونه ارز دیجیتال رو از بین ببره و خلل ایجاد کنه بهتره دوباره تعریف و هدف تشکیل ارز دیجیتال رو تو همین سایت بخونن بیتکوین مال کشور خاصی نیست همه میتونن تولیدش کنند هبچ قدرت و نهادی هم ننی تونه محدودش کنه چون ماهیت غیر متمرکز و غیر قابل کنترل داره فوقش تهشو میگم فعالیت فقط صرافی های کشور خودش رو محدود میکنه از سرمایه گذاری نهنگهای خودش جلوگیری کنه و ... سختی شبکه پایین میاد با ممنوعیت بیت استخرها پاداش رو بالا میبرن و موقع ماین همگانیه و خرید بیشتر به هر حال این تکنولوژی در کشورهای دیگر پا خواهد گرفت و از اعمال سیاست کشور خاص می گریزد بیت مثل خودرو فورد هستش اواین هستش ولی بهترین نیست اون هم بزودی توسط کشور دیگری جایگزین خواهد شد

امین
امین
۵ سال قبل

یادمه گفتم دوستانی که هورا میکشن بابا ورود دولت ما به بازار ارز ...پشیمان خواهند شد

اینجاست.

تو بوق کردیم که بیت بیت بیت...حالا بچشید.

علی
علی
۵ سال قبل

همین الانم اکثر صرافی ها به خاطرقوانین سخت امریکا به شهروندان امریکایی سرویس نمیدن ،تومسیله بیتکوین دنیا مهم نه امریکا !!نهایت اینجوراتفاقی هم بیفتد همون صرافی های باقی مانده درامریکاهم به کشورهای دیگه مهاجرت خواهندکرد ،هرچند امریکا کشوری ازاد است ورییس جمهور دولت همه کاره کشور نیست وقوانین ایالتها متفاوت است ،بعیداست همچنین چیزی اتفاق بیفتاد ،ازدموکراسی امریکا به دوراست ،اگر امریکا با بیتکوین مشکلی داشت secهیچوقت بیتکوین به رسمیت نمیشناخت !!مادرمورد حال واقعیت صحبت میکنیم نه چیزی که بااحتمال پایین ممکن دراینده اتفاق بیفته که باتوجه به اون چیزایی که گفتم محاله اینجور قوانینی توامریکا وضع بشه ،قوانین امریکا تابع تمام مقرارت وکاملا قوانین رعایت میکنن ولی هیچوقت مخالف دموکراسی وازادی نیستن ،هیچوقت اینجور قانونی به رسمیت شناخته نخواهد شد ،مشکل امریکا درحال حاضر ارزایبراس که یه ارزی متمرکز وهیچخاصیتی ندارد وبایدلیبرا نابودشود ،بیتکوین چیزی است که میماند وخواهد بود ،ومردم دنیارو از بانکهای فاسد نجات خواهدداد.

نظر دهنده
نظر دهنده
۵ سال قبل
پاسخ  علی

آره از بانکهای فاسد نجات خواهد داد. چنین بادا