شرکت تویوتا روی یک ارز دیجیتال و صرافی کار می‌کند

شرکت تویوتا روی یک ارز دیجیتال و صرافی کار می‌کند

گزارش‌های تازه حاکی از آن است که تویوتا، یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروسازی دنیا، با ایجاد یک صرافی و یک ارز دیجیتال قصد ورود به حوزه ارزهای رمزنگاری‌شده را دارد.

به گزارش کوین تلگراف، تویوتا سیستمز (Toyota Systems)، بازوی فناوری اطلاعات شرکت تویوتا، در حال همکاری با صرافی ارز دیجیتال ژاپنی دی‌کورت (DeCurret) است تا یک ارز دیجیتال با برند تویوتا ایجاد کند. تویوتا دو روز پیش و در تاریخ ۲۶ اکتبر (۵ آبان) طی اطلاعیه‌ای از قصد خود برای ایجاد یک ارز دیجیتال پرده برداشت.

۲۵۰۰ نفر از کارکنان تویوتا سیستمز در مراحل آزمایش این سیستم شرکت می‌کنند. این پلتفرم نقش عمده‌ای در پرداخت‌های ارز دیجیتال برای مزایای این کارمندان ایفا می‌کند.

بر اساس اطلاعیه شرکت تویوتا، کارمندانی که در این طرح آزمایشی مشارکت می‌کنند می‌توانند این ارز دیجیتال را با مزایا و هدایایی که از شرکت دریافت می‌کنند، مبادله کنند. تویوتا سیستمز به این موضوع هم اشاره کرده است که ارز دیجیتال مزبور را نمی‌توان با ین ژاپن مبادله کرد.

این طرح آزمایشی جدید از پلتفرم مبتنی بر بلاک چین و اختصاصی صرافی دی‌کورت برای صدور و مدیریت ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند. این طرح علاوه بر آزمایش مقیاس‌پذیری یک مدل همتا به همتا بر روی بلاک چین، مسائل حوزه کسب‌وکار و مرتبط با پرداخت به تعداد زیادی از افراد را نیز آزمایش می‌کند.

شرکت تویوتا به شکلی پویا در حال پژوهش بر روی صنعت بلاک چین است و در همین راستا تویوتا بلاک چین لب (Toyota Blockchain Lab) را در ماه مارس سال ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) تأسیس کرد. این شرکت خودروسازی همچنین در سال ۲۰۱۶ به کنسرسیوم R۳ که یکی از ائتلاف‌های اصلی در صنعت بلاک چین به‌حساب می‌آید، ملحق شده است.

تویوتا تنها تولیدکننده خودرویی نیست که در حال آزمایش روی بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. اوایل ماه اکتبر (مهر) شعبه بی‌ام‌و در کره جنوبی هم اعلام کرد که اولین شعبه از گروه بی‌ام‌و است که یک توکن آزمایشی مبتنی بر بلاک چین را اجرایی کرده است. انتظار می‌رود این توکن تا پایان سال ۲۰۲۰ به‌طور کامل در سراسر کشور راه‌اندازی شود. در ماه سپتامبر (شهریور) سال جاری نیز یکی از شرکت‌های تابعه گروه رنو پروژه بلاک چین خود را با هدف تسهیل انطباق اصالت قطعات وسایل نقلیه به‌صورت آزمایشی اجرا کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
علی
علی
۳ سال قبل

میتونن از توکن های غیر مثلی هم برای محصولاتشون و هم برای خود برند شرکت هاشون استفاده کنن