سایت تیکت فلای بیت کوین باج نداد و هک شد

سایت تیکت فلای بیت کوین باج نداد و هک شد

دهم خرداد ماه هکری به نام «IsHaKdZ» به «تیکت فلای» -وبسایت فروش بلیط رویدادها- حمله کرد. او در جریان این حمله خواستار دریافت یک واحد بیت کوین (معادل 7 هزار و 327 دلار) شد.

سایت تیکت فلای بیت کوین باج نداد و هک شددر حالی که همچنان این وبسایت از دسترس خارج است، مشخص شده که هکر، پیش از اقدام به حمله، به تیکت فلای در مورد آسیب پذیری اطلاع داده بود.

هکر مذکور ایمیلی را که ادعا می کند برای کارمندان تیکت فلای ارسال کرده و در مورد آسیب پذیری توضیح داده را ارائه کرده است. ظاهراً هکر درخواست دریافت یک واحد بیت کوین جهت پاداش اعلام آسیب پذیری را داشته که البته کارمندان به او پاسخ نداده اند و در نهایت او اقدام به حمله کرده است.

هکر مذکور پایگاه داده کامل تیکت فلای را از این وب سایت به سرقت برده است. این پایگاه داده شامل اطلاعات حساسی است. بنا بر ادعای وبسایت مادربورد، «IsHaKdZ» چندین فایل را در اختیار دارد. از جمله اطلاعات شخصی مشتریان و کارمندانی که از خدمات این وب سایت استفاده می کردند. پایگاه داده مورد بحث شامل نام ها، آدرس منازل، آدرس های ایمیل و شماره های تلفن است.

سایت تیکت فلای بیت کوین باج نداد و هک شد

او تهدید کرده که یک پایگاه داده دیگر را رو می کند؛ پایگاه داده ای که نام «پشت صحنه» را روی آن گذاشته است. تیکت فلای هنوز اعلام نکرده که هکر به چه اطلاعاتی دست یافته ولی تأیید کرده که برخی داده ها به سرقت رفته است.

در حال حاضر مسئولان این وبسایت به طور موقت آن را از دسترس خارج کرده اند تا مشکل پیش آمده را بررسی کنند. تیکت فلای به مسئولین سالن ها اعلام کرده که از طریق رسانه های اجتماعی به خریداران بلیط ها اطلاع دهند که چه کار باید بکنند.

همچنین چند روز پیش اعلام شد که با مشورت مراجع قانونی و متخصصین امنیت سایبری قرار است سیستم صدور بلیط تیکت فلای مجدداً آنلاین شود. دو روز پیش خبر بازگشت وبسایت تیکت فلای به شرایط عادی در رسانه ها اعلام شد.

okex

دیدگاه کاربران

avatar
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه سایت تیکت فلای بیت کوین باج نداد و هک شد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.