atlasarzdigital

تحلیل‌گر مطرح: آمریکا با کاهش ارزش دلار می‌تواند دنیا را تغییر دهد

تحلیل‌گر مطرح: آمریکا با کاهش ارزش دلار می‌تواند دنیا را تغییر دهد

یکی از تحلیل‌گران اقتصادی معتقد است که سیاست‌گذاران آمریکایی با کاهش ارزش دلار می‌توانند دنیا را تغییر دهند.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، هیو هندری (Hugh Hendry)، تحلیل‌گر و مشاور مستقل اقتصادی در مصاحبه تازه خود با این شبکه اعلام کرده است که سیاست‌های تسهیل کمی، کارآمدی لازم را ندارند. او در برنامه اسکواک باکس اروپا (Squawk Box Europe) که از شبکه سی‌ان‌بی‌سی پخش می‌شود، اعلام کرد که دولت آمریکا باید به‌جای عرضه بسته‌های حمایتی، حواسش به ارزش دلار باشد.

مقامات مالی کشورهای مختلف، با اتخاذ سیاست‌های تسهیل کمی، نقدینگی بالایی را وارد اقتصاد می‌کنند تا به این وسیله جلوی رکود را بگیرند.

هندری در بخشی از صحبت‌های خود گفت:

تسهیل کمی دروغی است که به خورد ما داده شده است. انتشار و عرضه این ذخایر بانک مرکزی و اینکه سعی دارند همه ما را بترسانند که آنها در حال چاپ پول واقعی هستند، نوعی کلاهبرداری است.

به‌عقیده او، مشکل اصلی کمبود دلار در بازارهای جهانی است. هندری در ادامه افزود:

آمریکا در دهه‌های گذشته تصمیم گرفت استاندارد جهانیِ دلار را برقرار کند؛ یک استاندارد پولی برای تمام دنیا. پادشاه بودن یک مسئله است، اما باید شاهانه هم رفتار کرد، باید مثل یک پادشاه رفتار کنید. اگر قرار است یک استاندارد دلاری برای تمام دنیا وضع کنید، باید نقشی پررنگ داشته باشید و نقدینگی کافی روانه بازار کنید. [آنها] درست در همین بخش شکست خورده‌اند.

هندری در ادامه گفت در ماه مارس (اسفند) شاهد فروش گسترده و ارزان دارایی‌ها از جانب افراد مختلف بودیم. آنها این دارایی‌ها را می‌فروختند تا بتوانند بدهی‌های خود را تسویه کنند. به‌گفته وی ترس ناشی از شیوع ویروس کرونا یکی از عوامل تسریع‌کننده در ارتباط با این موضوع بود. هندری در ادامه پرسید:

برای جلوگیری از [گسترش] این شعله‌های بزرگ و دوره‌ای، بهتر نیست که قیمت اوراق قرضه را هدف قرار ندهیم و به‌جای آن سراغ ارزش واقعی دلار برویم؟

هندری در یادداشت پیشین خود اذعان کرده بود که دلار «استاندارد طلای جدید» است و بهتر است به‌جای آن که تمرکز خود را روی تسهیلات کمی بگذاریم، به‌فکر کاهش ارزش دلار بیفتیم. به‌عقیده وی این اقدام می‌تواند به بازاری «شدیدا صعودی» در حوزه سهام بینجامد.

وقتی که به دنیای کلان نگاه می‌کنم، انگار به ما می‌گوید که باید چاپ دلار را کاهش دهیم. فکر می‌کنم نیاز داریم وزارت خزانه‌داری، و نه بانک مرکزی آمریکا، وارد شود و بگوید که هدف ما رساندن شاخص دلار به ۶۰ یا ۷۰ است. این اتفاق باعث تغییر دنیا خواهد شد.

شاخص دلار نمایانگر ارزش دلار در مقایسه با رقبای اصلی‌اش است. در حال حاضر این شخص رقم ۹۷.۷۲ را نشان می‌دهد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تحلیل‌گر مطرح: آمریکا با کاهش ارزش دلار می‌تواند دنیا را تغییر دهد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x