تلگرام برای عرضه ارز دیجیتال خود با بررسی سوابق بانکی خود از سوی کمیسیون بورس آمریکا موافقت کرد

تلگرام برای عرضه ارز دیجیتال خود با بررسی سوابق بانکی خود از سوی کمیسیون بورس آمریکا موافقت کرد

تلگرام متعهد شده است که مکاتبات، سوابق بانکی و یک سری اطلاعات دیگر را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بدهد. این بخشی از درگیری حقوقی SEC با پیام‌رسان تلگرام بر سر پیش‌فروش ارز دیجیتال این شرکت در سال ۲۰۱۸ است که باعث جذب ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه شد. کمیسیون بورس آمریکا مدعی است که تلگرام با پیش‌فروش ارز دیجیتال خود، گرام، قوانین اوراق بهادار ایالات‌متحده را نقض کرده است.

به گزارش کوین دسک، طبق اظهارنامه‌ای که روز گذشته (جمعه) به ثبت رسید، تلگرام موافقت کرده است که اسناد مشخصی را برای ادامه روند بررسی پرونده، در اختیار کمیسیون بورس آمریکا قرار بدهد. تلگرام همچنین درباره سوابق بانکی خود پاسخگو خواهد بود.

همچنین این شرکت علاوه‌بر ارائه اطلاعاتی درباره دارایی‌هایی که از سرمایه‌گذاران دریافت کرده است، درباره این‌که آیا پول سرمایه‌گذاران را (طبق توافقنامه‌های فسخ قرارداد) پس داده است یا نه، اطلاعاتی را به اشتراک خواهد گذاشت.

تلگرام برای عرضه ارز دیجیتال خود با بررسی سوابق بانکی خود از سوی کمیسیون بورس آمریکا موافقت کرد

در اظهارنامه تلگرام نوشته شده است:

تلگرام باید ظرف دو روز SEC را از هرگونه اصلاح در توافقنامه‌های خرید [توکن‌های گرام] و هرگونه توافقنامه نهایی مربوط به خریداران اولیه یا نتیجه توافقنامه‌های خرید آگاه کند.

این شرکت همچنین مکاتبات و ارتباطات خود را درباره فسخ توافق‌نامه‌های فروش خصوصی توکن‌های تلگرام تا تاریخ ۲۰ می ۲۰۲۰، ارائه می‌دهد.

طبق اسناد دادگاه، تلگرام و کمیسیون بورس آمریکا روز پنج‌شنبه، ۷ می (۱۸ اردیبهشت) به این توافق رسیدند و روز جمعه قاضی پای آن را امضا کرد.

این خبر در حالی منتشر شده است که روز پنج‌شنبه بنیاد مستقل TON Labs اعلام کرد یک انشعاب (فورک) از بلاک چین تلگرام (TON) را راه‌اندازی کرده است. ارز دیجیتال این شبکه جدید که با استفاده از کد تلگرام ساخته شده است، «Free Ton» نام دارد.

فورک جدید TON Labs واکنش مستقیمی است به اطلاعیه تلگرام مبنی بر این‌که راه‌اندازی شبکه اصلی را تا آوریل ۲۰۲۱ به تعویق می‌اندازد. به دلیل موفق نشدن در عرضه به موقع واحدهای گرام، تلگرام به سرمایه‌گذاران پیشنهاد داده است که می‌توانند ۷۲ درصد از سرمایه اولیه خود را بلافاصله دریافت ‌کنند یا این‌که سرمایه خود را به شرکت قرض بدهند و سال آینده ۱۱۰ درصد دریافت کنند؛ ۱۰ درصد بیشتر از سرمایه اولیه.

در حالی که تلگرام در ابتدا گفت وجه سرمایه‌گذاران را با ارز دیجیتال گرام پرداخت خواهد کرد، کمی بعد این گفته خود را پس گرفت. تلگرام همچنین به سرمایه‌گذاران آمریکایی اعلام کرد که می‌توانند تمام پول خود را بلافاصله دریافت کنند و برای آن‌ها امکان قرض دادن وجود ندارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه