استارتاپ‌هایی که با بلاک چین اینترنت نوینی را برای ما می‌سازند

استارتاپ‌هایی که با بلاک چین اینترنت نوینی را برای ما می‌سازند

این روزها استارتاپ ها عزم خود را جمع کرده اند تا برای اینترنتی امن تر و سریع تر از فناوری بلاک چین مدد بگیرند گرچه این فناوری روز به روز گسترش و پیشرفت خود را به رخ میکشد. امروزه کسب‌وکارهای زیادی سعی دارند با استفاده از تکنولوژی‌های جدید مشکلات قدیمی حل نشده را حل کنند. هفته‌ی تکنولوژی لندن یکی از رویدادهایی است که جدیدترین تکنولوژی‌ها و دستاوردها در آن به معرض نمایش گذاشته می‌شود. به‌عنوان مثال رونمایی از راه‌اندازی یک مرکز شتاب‌دهنده‌ی جدید با هدف حمایت از تکنولوژی بلاک چین یکی از اتفاق‌های مهم این رویداد بود. شاید دلیل این فعالیت تعداد رو به افزایش استارتاپ‌هایی است که در زمینه‌ی بلاک چین فعالیت می‌کنند و قصد دارند از این طریق اینترنت سریع‌تر و امن‌تری را به مردم ارائه دهند. اینترنتی که فعالیت‌های آن توسط غول‌های بزرگ تکنولوژی مدیریت نشود و خدمات منصفانه‌تری به مشتری ارائه دهد.

استارتاپ‌هایی که با بلاک چین اینترنت نوینی را برای ما می‌سازند

هفته تکنولوژی لندن

در ادامه‌ی این مقاله‌ به معرفی پنج استارتاپی می‌پردازیم که با استفاده از فناوری بلاک چین قصد دارند تعریف جدیدی از اینترنت ارائه دهند.

استارتاپ DADI

استارتاپ‌هایی که با بلاک چین اینترنت نوینی را برای ما می‌سازند طبق گزارش Gartner در سال ۲۰۱۷ بخش مرتبط با رایانش ابری حدود ۲۶۰ میلیارد دلار ارزش داشت و رقم آن همچنان رو به افزایش است. به همین میزان نگرانی از ظرفیت ذخیره‌سازی، سرعت و امنیت نیز بیشتر می‌شود و بازار تکنولوژی را تحت تأثیر قرار داده است. DADI استارتاپی است که از معماری غیرمتمرکز برای یک اینترنت دموکراتیک استفاده می‌کند. این استارتاپ که اهداف بلندپروازانه دارد بعد از جذب ۲۹ میلیون دلار سرمایه، در حال ساخت مجموعه‌ای از خدمات تحت وب توسط شبکه‌ی ابری غیرمتمرکز است. خدمات این استارتاپ جایگزینی برای مراکز داده‌ی مرسوم ارائه کرده است که انرژی بسیار زیادی برای راه‌اندازی احتیاج دارد. انرژی که از طریق سخت افزار موجود در منازل مسکونی، اداره ها و شرکت ها تامین میشود. شبکه‌های DADI با استفاده از دستگاه‌هایی مانند رایانه‌های شخصی، لپ‌تاپ و کنسول‌های بازی که در سه چهارم مواقع در حالت استندبای (آماده به کار) هستند نیروی محاسباتی قابل توجهی را برای مراکز داده اختصاص می‌دهد. درحالی‌که سایر کسب‌وکارهای سنتی به هر قیمتی دنبال رشد و پیشرفت هستند، استارتاپ DADI امکان ساخت اینترنت سبز (بدون عواقب برای محیط‌زیست) را برای مشتری‌های خود فراهم می‌کند.

استارتاپ Agorai

استارتاپ‌هایی که با بلاک چین اینترنت نوینی را برای ما می‌سازند استارتاپ Agorai یکی از هزاران شرکتی است که گمان می‌کند تکنولوژی‌های هوش مصنوعی نقش مهمی در زیرساخت‌های دیجیتالی آینده ایفا خواهند کرد. این تکنولوژی‌ها هر روز نقش پررنگ‌تر و هوشمندانه‌تری در زندگی روزانه‌ی ما ایفا می کنند. اما سیستم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای رسیدن به آن نقطه به حجم وسیعی داده برای یادگیری نیاز دارند. استارتاپ Agorai نیز دقیقا برای رفع این مشکل تلاش می‌کند. این استارتاپ بازاری را فراهم کرده است تا صاحبان مجموعه داده، اطلاعات خود را با اعضای جامعه‌ی هوش مصنوعی به اشتراک بگذارند. همچنین محلی برای نوآوران حوزه‌ی هوش مصنوعی به وجود آورده است تا ابزارهای خود را در اختیار دیگران قرار دهند. این استارتاپ معتقد است هوش مصنوعی نباید تنها در اختیار شرکت‌های بزرگ با بودجه‌های بالا قرار بگیرد بلکه باید توسط تمام سازمان‌ها با هر اندازه‌ای قابل استفاده باشد. بیشتر مطاله کنید: هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و بلاک چین: ابزارهایی برای افزایش اعتماد در داده‌ها

استارتاپ Wibson

استارتاپ‌هایی که با بلاک چین اینترنت نوینی را برای ما می‌سازند امروزه شاهد هستیم که داده‌ی شخصی تا چه اندازه مهم است و در قلب مدل‌های کسب‌وکار شرکت‌های تکنولوژی جهانی جا دارد. به نظر می‌رسد این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد و بسیاری معتقدند باید برای آن جایگزینی پیدا شود. استارتاپ آمریکایی Wibson با استفاده از فناوری بلاک چین، مصرف‌کنندگان را صاحبان قانونی اطلاعات شخصی خود می‌داند و قصد دارد واسطه‌های تبلیغی تبادل داده را از میان بردارد. این استارتاپ مانند یک بازار است و به کاربران اجازه می‌دهد از داده‌های خود و با شرایط تعیین شده توسط خودشان درآمد کسب کنند. با همه‌گیر شدن این سرویس مصرف‌کنندگان داده نیز به داده‌های باکیفیت و تأیید شده دسترسی خواهند داشت. قانون حفاظت از اطلاعت عمومی یا GDPR به تازگی برای دفاع از حریم خصوصی شهروندان اروپایی راه‌اندازی شده است و این سرویس کمک می‌کند قانون حفاظت از اطلاعت شخصی برای همه‌ی کاربران اعمال شود.

استارتاپ Verasity

استارتاپ‌هایی که با بلاک چین اینترنت نوینی را برای ما می‌سازند این روزها گوگل (google) با انتقادهای شدیدی از طرف سازندگان و تبلیغ‌کنندگان روبه‌رو می‌شود و این فرصت خوبی برای استارتاپ‌های مانند Verasity است تا خودشان را به کاربران ثابت کنند. این استارتاپ با استفاده از فناوری بلاک چین پیشنهادهای جالبی به تولیدکنندگان محتوا و مشتری‌های آن‌ها ارائه می‌دهد. این پلت‌فرم شانس بینندگان برای برنده شدن جایزه را از طریق تماشای آگهی‌های تبلیغاتی و به اشتراک گذاشتن ویدئو بالا می‌برد. سازندگان نیز می‌توانند با در نظر گرفتن جوایزی، از بینندگان بخواهند برایشان تبلیغ کرده و درنتیجه اعضای کانال خود را افزایش دهند. با استفاده از این پلت‌فرم مبتنی بر بلاک چین تبلیغ‌کنندگان و صاحبان کانال‌ها دید و شناخت بهتری از معیارهای مخاطبان خود خواهند داشت.

استارتاپ IPFS

استارتاپ‌هایی که با بلاک چین اینترنت نوینی را برای ما می‌سازند استارتاپ IPFS متن باز است و با محدودیت در فضای وب مبارزه می‌کند. هدف شرکت این است که با ساخت اپلیکیشن‌ های توزیع شده، اینترنت سریع‌تر، ایمن‌تر و بازتری را تهیه کند. استارتاپ IPFS با استفاده از رمزگذاری و پشتیبانی محتوا، اینترنت امن را به ناشران و مصر‌ف‌کنندگان ارائه خواهد داد. این رمزگذاری همچنین عناصر محافظتی را برای جلوگیری از نفوذ مجرمان و هکرها تدارک دیده است. IPFS با افزایش قدرت عموم و ناشران، امیدوار است امنیت را در سراسر اینترنت برقرار سازد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
هادی جوادیان
هادی جوادیان
۶ سال قبل

سلام وقت بخیر ببخشید میخواستم بدونم چطوری میتونم درباره بلاک چین و ارز های دیجیتال آموزش ببینم