شش بانک امارات و عربستان به دنبال انجام تراکنش‌های برون مرزی با ارز دیجیتال

شش بانک امارات و عربستان به دنبال انجام تراکنش‌های برون مرزی با ارز دیجیتال

به گزارش پرتال مالی ارقام (Argaam) عربستان سعودی در تاریخ ۵ام فوریه ( ۱۶ بهمن)، شش بانک تجاری عربستان سعودی و امارات متحده‌ی عربی به پروژه‌ی ارزهای دیجیتال پیوسته‌اند.

با توجه به تفاسیر ارائه‌شده از سوی بانک مرکزی امارات متحده‌ی عربی (UAECB)، خبرگزاری ارقام اشاره می‌کند که هدف این پروژه استفاده از ارزهای دیجیتال در تراکنش‌های مالی میان عربستان سعودی و امارات متحده‌ی عربی است.

خبر توسعه‌ی ارزهای دیجیتال توسط کشورهای مذکور، در تاریخ دسامبر ۲۰۱۸ منتشر شد و این زمانی بود که بانک مرکزی امارات متحده‌ی عربی و نهاد پولی عربستان سعودی (سما) اعلام کردند که این کشورها تمایل دارند تا در تراکنش‌های برون‌مرزی از ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

خبرهای امروز حاکی از آن است که شش بانک تجاری که نامشان ذکر نشده است، به پروژه‌ی بین‌بانکی ارزهای دیجیتال به نام ابر (Aber) که قرار است در طی ۱۲ ماه پیاده‌سازی شود، خواهند پیوست.

شش بانک امارات و عربستان به دنبال انجام تراکنش‌های برون مرزی با ارز دیجیتال

در این خبر همچنین آمده است که:

انتشار رسمی ارز دیجیتال مشترک مشروط به نتایج مرحله‌ی اثبات مفهوم است. اداره‌ی مالی عربستان سعودی و بانک مرکزی امارات متحده‌ی عربی در مورد امکان کاربردهای عملی این ارز تصمیم خواهند گرفت.

به گزارش سایت خبری کوین تلگراف در تاریخ ۲۰ام ژانویه (۳۰ دی)، ماه گذشته عربستان سعودی و امارات متحده‌ی عربی بیانیه‌ای را مبنی بر توافق بر سر توسعه‌ی مشترک ارزهای دیجیتال به‌منظور درک بهتر پیشرفت فناوری بلاک چین منتشر کردند. همچنین این خبرگزاری ماه اکتبر اعلام کرد که دولت دبی نیز قصد دارد از ارز دیجیتالی که از سوی دولت پشتیبانی می‌شود و به ارز فیات امارات متحده‌ی عربی، درهم، وابسته است برای انجام پرداخت‌ها استفاده کند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Alireza
Alireza
۵ سال قبل

بهتره عربستان یه ارز دیجیتال بسازه اختصاصی برای خرید و فروش نفت که قیمتش هم برابر باشه با هربشکه نفت در جهان اینجوری خرید و فروش نفت در جهان اب خوردن میشه دیگه هیچ دردسر نداره