00: 00: 00
ارز دیجیتال > قوانین > آسیا و اقیانوسیه > شش بانک امارات و عربستان به دنبال انجام تراکنش‌های برون مرزی با ارز دیجیتال
آسیا و اقیانوسیه اخبار بانکداری

شش بانک امارات و عربستان به دنبال انجام تراکنش‌های برون مرزی با ارز دیجیتال

به گزارش پرتال مالی ارقام (Argaam) عربستان سعودی در تاریخ ۵ام فوریه ( ۱۶ بهمن)، شش بانک تجاری عربستان سعودی و امارات متحده‌ی عربی به پروژه‌ی ارزهای دیجیتال پیوسته‌اند.

با توجه به تفاسیر ارائه‌شده از سوی بانک مرکزی امارات متحده‌ی عربی (UAECB)، خبرگزاری ارقام اشاره می‌کند که هدف این پروژه استفاده از ارزهای دیجیتال در تراکنش‌های مالی میان عربستان سعودی و امارات متحده‌ی عربی است.

خبر توسعه‌ی ارزهای دیجیتال توسط کشورهای مذکور، در تاریخ دسامبر ۲۰۱۸ منتشر شد و این زمانی بود که بانک مرکزی امارات متحده‌ی عربی و نهاد پولی عربستان سعودی (سما) اعلام کردند که این کشورها تمایل دارند تا در تراکنش‌های برون‌مرزی از ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

خبرهای امروز حاکی از آن است که شش بانک تجاری که نامشان ذکر نشده است، به پروژه‌ی بین‌بانکی ارزهای دیجیتال به نام ابر (Aber) که قرار است در طی ۱۲ ماه پیاده‌سازی شود، خواهند پیوست.

شش بانک امارات و عربستان به دنبال انجام تراکنش‌های برون مرزی با ارز دیجیتال

در این خبر همچنین آمده است که:

انتشار رسمی ارز دیجیتال مشترک مشروط به نتایج مرحله‌ی اثبات مفهوم است. اداره‌ی مالی عربستان سعودی و بانک مرکزی امارات متحده‌ی عربی در مورد امکان کاربردهای عملی این ارز تصمیم خواهند گرفت.

به گزارش سایت خبری کوین تلگراف در تاریخ ۲۰ام ژانویه (۳۰ دی)، ماه گذشته عربستان سعودی و امارات متحده‌ی عربی بیانیه‌ای را مبنی بر توافق بر سر توسعه‌ی مشترک ارزهای دیجیتال به‌منظور درک بهتر پیشرفت فناوری بلاک چین منتشر کردند. همچنین این خبرگزاری ماه اکتبر اعلام کرد که دولت دبی نیز قصد دارد از ارز دیجیتالی که از سوی دولت پشتیبانی می‌شود و به ارز فیات امارات متحده‌ی عربی، درهم، وابسته است برای انجام پرداخت‌ها استفاده کند.

منبع: cointelegraph
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شش بانک امارات و عربستان به دنبال انجام تراکنش‌های برون مرزی با ارز دیجیتال

درباره نویسنده

پرتو عوض پور

پرتو عوض پور

پرتو کارشناسی ارشد هوش مصنوعی داشته و علاقمند به فناوری های پیشرفته و غیرمتمرکز است

1
دیدگاه کاربران

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Alireza Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
Alireza
Alireza

بهتره عربستان یه ارز دیجیتال بسازه اختصاصی برای خرید و فروش نفت که قیمتش هم برابر باشه با هربشکه نفت در جهان اینجوری خرید و فروش نفت در جهان اب خوردن میشه دیگه هیچ دردسر نداره