سومین بانک بزرگ سنگاپور به‌دنبال ارائه خدمات امانت‌داری ارزهای دیجیتال است

سومین بانک بزرگ سنگاپور به‌دنبال ارائه خدمات امانت‌داری ارزهای دیجیتال است

به نظر می‌رسد که بانک یونایتد اورسیز (United Overseas)، سومین بانک بزرگ سنگاپور از لحاظ مجموع دارایی‌ها، در حال توسعهٔ یک راه‌حل برای خدمات امانی ارزهای دیجیتال است.

به گزارش دبلاک‌کریپتو، این بانک یک موقعیت شغلی با عنوان مدیر امنیت ارزهای دیجیتال برای دریافت مشاورهٔ تخصصی در مورد نحوهٔ طراحی یک راه‌حل امن برای مدیریت کلیدهای [عمومی و خصوصی] ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

این موقعیت شغلی مسئولیت‌هایی مانند نصب و راه‌اندازی یک ماژول امنیتی سخت‌افزاری (HSM) برای محافظت از کلیدهای رمزنگاری‌شده، تنظیم یک راه‌حل متمرکز برای مدیریت کلیدها، نگهداری کلیدهای ارزهای دیجیتال و دیگر وظایف را شامل می‌شود.

متقاضیان باید درک و تجربهٔ کاری روشنی از دستگاه‌های HSM، استانداردهای رمزگذاری، تولید و مدیریت کلیدهای ارزهای دیجیتال و استانداردهای شبکه پرداخت از جمله توکنیزه‌کردن داشته باشند.

این موقعیت کاری نشان می‌دهد که برنامه‌های امانت‌داری بانک یونایتد اورسیز (UOB) برای ارزهای دیجیتال در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. در حال حاضر، در این بانک هیچ موقعیت شغلی دیگری که مربوط به ارزهای دیجیتال باشد وجود ندارد.

مطمئناً این نقش می‌تواند به سایر راه‌حل‌های رمزنگاری در سیستم خدمات بانکی و مالی هم مربوط باشد.

این موقعیت کاری بعد از آن مطرح می‌شود که بانک DBS، بزرگترین بانک سنگاپور، آماده می‌شود تا صرافی و خدمات امانی مرتبط با ارزهای دیجیتال را راه‌اندازی کند. برنامه‌های DBS برای ورود به حوزهٔ ارزهای دیجیتال، ماه گذشته در یکی از صفحات وب‌سایت این بانک، که حالا پاک شده است، فاش شد.

در آن زمان سخنگوی بانک DBS گفته بود که تلاش‌های این بانک برای ورود به حوزه ارزهای دیجیتال در جریان است و در انتظار دریافت مجوزهای قانونی است. اگر UOB هم بخواهد وارد این حوزه شود، ممکن است مجبور به گذراندن مراحل مشابه باشد.

تعدادی از بانک‌‌ها و مؤسسات مالی باسابقه، مانند جی‌پی مورگان (JPMorgan)، سیتی (Citi) و استاندارد چارترد (Standard Chartered) هم درصدد ارائه خدمات امانت‌داری ارزهای دیجیتال هستند. جی‌پی مورگان می‌تواند خدمات امانت‌داری ارزهای دیجیتال را از طریق یک متولی فرعی یا یک شرکت شخص ثالث متخصص در این زمینه ارائه کند.

منابعی در بانک سیتی هم گفته‌اند که این بانک آزمایش داخلی مربوط به نگهداری دارایی‌های دیجیتال را انجام داده است. از طرف دیگر، بانک استاندارد چارترد هم در حال ساخت یک راه‌حل برای امانت‌داری ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران سازمانی با استفاده از SC Ventures، بازوی سرمایه‌گذاری خود در سنگاپور، است.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off