پلیس روسیه یک فارم غیرقانونی را که از برق رایگان استفاده می‌کرد، توقیف کرد

پلیس روسیه یک فارم غیرقانونی را که از برق رایگان استفاده می‌کرد، توقیف کرد

پلیس روسیه طی عملیاتی، اقدام به دستگیری شماری از استخراج‌کنندگان متخلفی کرده است که توانسته بودند ماهیانه، معادل با ۲۰۰ هزار دلار از شبکه‌ی برق روسیه سوء‌استفاده کنند.

به گزارش کوین‌تلگراف، بنابر اعلامیه‌ی منتشر شده از سوی وزارت کشور روسیه، متهم اصلی که ساکن سن پترزبورگ است، همراه با ۹ همدست دیگرش بازداشت شده‌اند.

در اعلامیه‌ی وزارت کشور روسیه آمده است که این مجرمان، موفق به نصب و راه‌اندازی زیرساخت‌های پیچیده‌ای شده‌اند و توانسته‌اند در هشت نقطه مختلف، از این زیرساخت‌ها برای اتصال تجهیزات استخراج به شبکه‌ی برق روسیه استفاده کنند.

گارد ملی روسیه موفق شده در طی ۲۰ عملیات بازرسی، درمجموع ۱,۵۰۰ دستگاه استخراج، دو میلیون روبل پول نقد و ۱۰۰ کنتور برق دستکاری شده کشف و ضبط کند. در این بازرسی‌ها چند تلفن هوشمند نیز یافت شده است؛ طبق گزارش‌ها، این تلفن‌های همراه حاوی پیام‌هایی بوده‌اند که می‌توان از آن‌ها بر علیه متهمان استفاده کرد.

گفتنی است، این ماینرها از یک ساختمان متروکه و چندین منزل مسکونی در مناطق لکوسلوو(Lekoslovo)،سوولوژسک (Vsevolozhsk) و روشچینو (Roshchino) برای پنهان کردن تجهیزات خود استفاده کرده‌اند.

به گفته‌ی ایرینا ولک (Irina Volk)، سخنگوی وزارت کشور روسیه، ارزهای دیجیتال استخراج‌شده به صرافی‌هایی در خارج از روسیه ارسال و سپس نقد می‌شدند.

پیش‌تر، در ماه دسامبر ۲۰۱۹ (آذر ۱۳۹۸)، رسانه‌ها گزارش کرده بودند که دو شهروند روسیه به اتهام استفاده‌ی غیرقانونی از رایانه‌های سازمان‌های دولتی برای استخراج ارزهای دیجیتال تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

ماه گذشته نیز بازرسان در اوکراین یک مدیر حوزه‌ی فناوری اطلاعات شاغل در دفتر دادستانی کیف را به استفاده غیرقانونی از سیستم‌های دولتی برای استخراج ارزهای دیجیتال متهم کرده‌ بودند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
سینا
سینا
۴ سال قبل

داشتن از برق پوتین استفاده میکردن ?