استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در روسیه با سخت‌افزارهای دولتی!

استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال در روسیه با سخت‌افزارهای دولتی!

دو شهروند روس به دلیل استفاده از کامپیوترهای دولتی برای استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال تحت پیگیری قضایی قرار گرفتند.

به نقل از کوین‌‌تلگراف و به گزارش رسانه محلی، این دو شخص که اسامی آن‌ها اعلام نشده، کامپیوترهای دولتی را با برنامه‌ای برای استخراج ارزهای دیجیتال به وسیله یک مرورگر آلوده کرده‌اند.

طبق گزارش‌ها یکی از متهمین که از ساکنین شهر کورگان (Kurgan) است، با ساخت یک بات‌ نت، کامپیوتر‌های مناطق متعددی از حومه خود را آلوده کرده است. متهم دوم نیز اقدام به راه‌اندازی عملیات استخراج خود بر روی سخت‌افزارهای شرکت آب روستوف‌وُدوکانال کرده است.

استخراج مخفیانه و بی‌سروصدای ارز دیجیتال که از آن تحت عنوان کریپتو‌جکینگ (Cryptojacking) هم یاد می‌شود، از قدرت پردازشی کامپیوتر اشخاص به صورت غیرقانونی و بدون کسب اجازه از مالک آن برای ماین کردن استفاده می‌کند.

در حالی که خبرگزاری محلی درباره جزئیات عملیات استخراج انجام شده اطلاعاتی منتشر نکرده است، بدافزار کوین ماینر که مبتنی بر کدهای کوین‌هایو است، یکی از برنامه‌های مربوط به استخراج مونرو از طریق مرورگر به حساب می‌آید.

نیکولای موراشوف (Nikolay Murashov)، مدیر مرکز هماهنگی ملی حوادث رایانه‌ای روسیه، در کنفرانس مطبوعاتی اشاره کرد که بیش از ۸۰ درصد قدرت پردازشی رایانه‌ها برای استخراج ارزهای دیجیتال می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد، به صورتی که کاربر حتی از آن خبر نداشته باشد.

موراشوف با تاکید بر اینکه استفاده غیرقانونی از قدرت پردازشی می‌تواند به فعالیت کسب‌وکارها لطمه بزند و عملکرد شرکت‌ها را دچار اختلال کند، به سازمان‌ها هشدار داد تا اقدامات امنیتی لازم برای تامین امنیت سخت‌افزارهایشان را مورد توجه قرار دهند.

یکی از اتفاقات پرسروصدای اخیر مربوط به استخراج غیرقانونی در روسیه به فوریه ۲۰۱۸ برمی‌گردد که مامورین امنیتی این کشور از دستگیری گروهی از مهندسان هسته‌ای در یکی از تاسیسات فوق‌محرمانه خبر دادند که برای استخراج بیت کوین اقدام به استفاده از یکی از قدرتمندترین ابرکامپیوترهای این کشور کرده بودند.

روند توسعه قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در روسیه اخیرا به دستگاه‌های دولتی این اجازه را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال را به عنوان بخشی از فرایند کیفری ضبط کنند.

طبق گزارش‌های اخیر، بانک مرکزی روسیه به همراه تنظیم‌کنندگان مقررات مالی و وزیر اقتصاد حامی تصویب لایحه ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال در امور پرداختی برا کالا و خدمات هستند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه