آمریکا
آمریکا آمریکا

آمریکا

کشوری در آمریکای شمالی

 • جمعیت: 326,766,748 نفر
 • مساحت: 242 کیلومتر مربع
 • ضریب نفوذ اینترنت: 312,322,257 نفر
 • ارز ملی: Dollar
 • نوع حکومت: فدرال
 • رییس جمهور: Donald Trump
 • پایتخت: Washington, D.C.
 • زبان: فدرال
 • رشد اقتصادی: 3.4%
 • قانون گذاری ارزهای دیجیتال: قانونی
 • مالیات بر ارزهای دیجیتال: مشمول مالیات بر درآمد
 • پرداخت با ارزدیجیتال: دارد
 • ارزدیجیتال ملی: ممنوع
 • ICO: مجاز اما تحت قوانین سخت گیرانه
 • قوانین ضد پولشویی برای کریپتو: دارد

وضعیت مقررات ارزهای دیجیتال در آمریکا

رویکرد و تعریف

ارزهای دیجیتال شاهد توجهات زیادی از جانب دولت فدرال و دولت‌های محلی ایالات‌متحده، بوده‌اند. کمیته‌های دولتی زیادی نیز از جمله «کمیسته بورس و اوراق بهادار»، کمیته کالا و تجارت و همچنین کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، به‌دنبال قانون‌گذاری در این حوزه بوده‌اند. لوایح و قوانین زیادی نیز توسط این کمیته‌ها و حتی کنگره آمریکا تسلیم مراجع قانون‌گذار شده است. در سطوح ایالاتتی نیز اقدامات بسیاری صورت گرفته است. به‌عنوان‌مثال، در ایالات «وایومینگ»، ارزهای دیجیتال از پرداخت مالیات معاف‌اند. «آریزونا»، اولین ایالات در آمریکاست که مالیات را به صورت ارزهای دیجیتال اخذ می‌کند. «جورجیا» هم بستری را فراهم کرده که افراد می‌توانند مالیات‌های خود را به صورت بیت کوین پرداخت نمایند. در طرف دیگر ایالاتی نظیر کالیفرنیا و نیومکزیکو نسبت به سرمایه‌گذاری در بیت کوین هشدار داده‌اند. نیویورک نیز از جمله ایالات‌هایی بوده که عرصه را بر فعالیت ارزهای دیجیتال تنگ کرده و همین مسئله سبب خروج شرکت‌های بسیاری شده. تعریف مشخصی نیز از ارزهای دیجیتال در آمریکا وجود ندارد و از آنها با عنوان «ارزهای مجازی»، «دارایی‌های دیجیتال»، «توکن‌های دیجیتال»، «دارایی‌های رمزنگاری شده» یا «کریپتو» یاد می‌شود.

قوانین فروش

فروش ارزهای دیجیتال در آمریکا تنها در دو حالت ملزم به رعایت چهارچوب‌های قانونی است: الف) اگر شامل فروش اوراق بهادار تحت قوانین فدرال باشد ب) اگر به‌عنوان تبادل پول تحت قوانین ایالتی به حساب بیاید یا تحت قوانین فدرال، فرد را وارد کسب‌وکاری مرتبط با انتقال پول نماید. ارزهای دیجیتال توسط برخی کمیته‌های فدرال ایالات‌متحده به‌عنوان کالا به حساب می‌آیند. در ایالت شیکاگو نیز قراردادهای آتی بیت کوین توسط دو صرافی بزرگ ارائه می‌شود.

قوانین اوراق بهادار

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده به صورت شفاف اعلام کرده است که عرضه و فروش هر گونه توکن طی یک ICO، دارایی «کارایی» (Utility) است و قوانین اوراق بهادار در خصوص آن کاربرد دارد. قبولی در  آزمون «هووی» (Howey Test) نیز برای تعیین کارایی و قانونی بودن توکن و عرضه ICO ضروری است. به‌علاوه اگر یک توکن به عنوان اوراق بهادار شناخته شود، ملزم به دریافت مجوزهای لازم از کمیسون بورس و اوراق بهادار آمریکا خواهد بود.

 قوانین انتقال پول و ضد پول‌شویی

طبق تعریف محرمانه بودن اطلاعات بانکی، FinCEN، مسئول قانون‌گذاری در حوزه کسب‌وکارهای بانکی است. ماه مارس سال ۲۰۱۳، این ارگان با انتشار راهنمایی اعلام کرد که صرافی‌های ارزهای دیجیتال و مسئول صندوق ارزهای دیجیتال که وظیفه خرید و عرضه ارزهای دیجیتال را بر عهده دارد، شامل قوانین پول و بانکی این نهاد خاهد بود. به‌صورت کلی ایالات متحده اجازه تبادلات مالی میان شهروندان این کشور و کشورهایی که در فهرست سیاه آن قرار دارند را به هیچ نحوی نمی‌دهد.

اخذ مالیات

ماه مارس سال ۲۰۱۴، مرجع اخذ مالیات آمریکا (IRS)، اعلام کرد که ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، تحت قوانین اخذ مالیات هستند و دارندگان آنها در بخش‌های مختلف، ملزم به پرداخت مالیات‌اند. بر اساس بیانیه منتشر شده دارندگان این ارزها موظفند: الف) گزارش دقیق خرید و فروش ارزهای خود را تسلیم این نهاد کنند ب) در خصوص تمامی مبالغ دریافتی به‌صورت نقدی و سودهای حاصله، مالیات بپردازند ج) خصوص کالا یا خدمات دریافتی به‌وسیله ارزهای دیجیتال مالیات بدهند د) در خصوص ارزش منصفانه هر گونه ارز دیجیتال استخراج‌شده، به‌ تاریخ صدور رسید، مالیات بپردازند

استفاده و آزمایش

آریزونال اولین ایالاتی بود که خود را پرچمدار و پیشگام در حوزه قانون‌گذاری و استفاده از ارزهای دیجیتال، اقتصاد دیجیتالی و بلاک چین، معرفی کرد. در این ایالت تسهیلات بسیاری برای فعالان این حوزه در نظر گرفته شده و سیاست‌های زیادی نیز از انتهای سال ۲۰۱۹، حالت عملیاتی به خود می‌گیرند.

الزام به کسب مجوز

مدیران سرمایه در خصوص ارزهای دیجیتال ملزم به ثبت‌نام و پیروی از قوانینی هستند که توسط CFTC و CTA تدوین شده‌اند. همچنین در سال ۲۰۱۷، قانونی به تصویب کمیسون بورس و اوراق بهادار رسید که طی آن پیروی از قوانین ضد کلاهبرداری توسط شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال و مدیران آنها، ضروری شد.

ماینینگ

در ایالات متحده اگر در محل زندگی شما امکان خرید و نگه‌داری از ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد، امکان استخراج آن نیز فراهم است. اگر امکان خرید و نگه‌داری چنین ارزهایی محدود باشد، استخراج آن نیز محدود و ممنوع است. «پلاتسبورگ» و نیویورک از جمله ایالت‌هایی هستند که استخراج ارزهای دیجیتال در آنها ممنوع است.

قوانین برون مرزی

برخی از قانون‌گذاران این کشور، لایحه‌ای را پیشنهاد کردند که طی آن افرادی که وارد خاک آمریکا می‌شوند، ملزم به گزارش دارایی‌های دیجیتال خود هستند.

الزام گزارش

از وجود یا عدم وجود الزاماتی در خصوص گزارش دارایی‌های دیجیتال در ایالات‌متحده، اطلاعاتی در دسترس نیست.
loader
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.