مالت
مالت مالت

مالت

کشوری در اروپا

 • جمعیت: 432,089 نفر
 • مساحت: 316 کیلومتر مربع
 • ضریب نفوذ اینترنت: 360,056 نفر
 • ارز ملی: Euro
 • نوع حکومت: جمهوری
 • رییس جمهور: Marie-Louise Coleiro Preca
 • پایتخت: Valletta
 • زبان: maltese
 • رشد اقتصادی: 7.50%
 • قانون گذاری ارزهای دیجیتال: در حال قانون‌گذاری
 • مالیات بر ارزهای دیجیتال: ندارد
 • پرداخت با ارزدیجیتال: ندارد
 • ارزدیجیتال ملی: ندارد
 • ICO: مجاز. بسته به نوع توکن قانون‌گذاری شده
 • قوانین ضد پولشویی برای کریپتو: ندارد

مالت


مواضع دولت


مالت توانسته خودش را در جمع بازیکنان کلیدی تکنولوژی‌های دفترکل توزیع شده در دنیا قرار بدهد. دولت مالت، قانون‌گذاران محلی و سایر مسئولین در مالت رویکردی پذیرنده و مبتنی بر همکاری در مورد این حوزه پیش گرفته‌اند. این پذیریش از سمت دولت ریشه در تعادل درست در تمایل مسئولان مالت به حفظ یکپارچگی و پایداری اقتصادی و از سوی دیگر کمک به کسب‌وکارها برای حرکت به سمت تکنولوژی‌ها، محصولات و خدمات نوآورانه دارد.
دولت مالت پس از مشورت‌های عمومی با صنعت در سال گذشته، به‌خاطر تمایل به دیجیتالی کردن اقتصادش و برای سفت کردن جای پایش به‌عنوان مکان مناسبی برای نخبگان، اوایل سال ۲۰۱۸ فعالیت‌هایی رسمی خود را برای برقراری یک سری ۳ تایی از مراجع قانونی را در این مورد شروع کرد:‌
۱.  مرجع اختیارات قانونی ابداعات دیجیتال مالت
۲. مرجع اختیارات قانونی تکنولوژی‌های مبتکرانه دیجیتال
۳. مرجع دارایی‌های اقتصادی مجازی
به‌ این معنی که صنایع فعال در بازارهای بلاک چین و ارزهای دیجیتال می‌توانند در مالت ثبت شوند و شروع به کار کنند و از مزایایی قطعیت قانونی بهره‌مند شوند. که باعث می‌شود از مزایای اعتماد بیشتر، قابلیت بازاریابی، قطعیت قانونی و پذیریش بیشتر از سمت مشتریان هم بهره‌مند شوند.
ارزهای دیجیتال به عنوان پول یا معادل یک ارز خارجی شناخته ‌شده در نظر گرفته نمی‌شود. تا این لحظه هیچ ارز دیجیتالی منتصب به دولت مالت یا بانک مرکزی آن هم وجود ندارد.

قانون گذاری ارزهای دیجیتال


چارچوب ابداعات دیجیتال مالت ۴ دسته‌بندی ممکن برای دارایی‌های دفترکل توزیع‌شده درنظر گرفته است، که می‌تواند شامل ارزهای دیجیتال هم باشد:
۱. پول الکترونیکی
۲. ابزارهای تامین مالی (ابزارهایی که به طور ذاتی به تکنولوژی دفترکل توزیع‌شده وابسته هستند یا از آنها استفاده می‌کنند)
۳. توکن‌های مجازی
۴. دارایی‌های مالی مجازی
هر دارایی توزیع‌شده منحصرا در یکی از دسته‌بندی‌های بالا قرار می‌گیرد و توسط یکی از گروه‌هایی که در بخش قبل معرفی شد قانون‌گذاری می‌شود.

قوانین خرید و فروش


خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا سایر توکن‌ها و ارزها، طبق قوانین مربوط به اوراق بهادار کنترل می‌شود. برای اینکه تعیین شود که خرید و فروش توکن‌ها تحت کنترل قوانین اوراق بهادار قرار می‌گیرد یا نه، هر نوع دارایی باید مورد ارزیابی قرار گیرد تا تعیین شود در کدام دسته‌ قرار می‌گیرد: در دسته‌ی قانون‌های موجود برای اوراق بهادار، مرجع دارایی‌های اقتصادی مجازی یا در دسته‌ی قانون‌گذاری نشده قرار می‌گیرند.
اما در حال حاضر هیچ قانونی برای کنترل خرید و فروش ارزهای دیجتال یا سایر توکن‌ها تصویب نشده است.

مالیات


در حال حاضر هیچ قانون یا دستورالعملی درمورد مالیات ارزهای دیجیتال در مالت وجود ندارد. چون در این مورد قانون مشخصی وجود ندارد، قوانین و اصول کلی مالیات در مالت برای ارزهای دیجیتال هم اعمال می‌شود.

قوانین ضد پولشویی و ضد تروریسم


قوانین کلی مالت درمورد پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم یعنی: منع هرگونه عملی در ارتباط با پولشویی و منع پولشویی و تامین مالی تروریسم، درمورد ارزهای دیجیتال هم اعمال می‌شود.

مقررات مالکیت و گرفتن مجوز


در مالت مشاوران اقتصادی و مدیران سرمایه‌گذاری به کسب مجوز از مرجع دارایی‌های اقتصادی مجازی نیاز دارند. چنین موسساتی باید ثابت کنند مهارت‌های ضروری و تخصص کافی برای انجام این کار را دارند.

استخراج


فعالیت‌های استخراج ارزهای دیجیتال مانعی ندارد، اما در حال حاضر درمورد آن قانون‌گذاری خاصی انجام نشده است.

مقررات گزارش‌دهی


در حال حاضر قانونی برای گزارش پرداخت‌های ارزهای دیجیتال که از میزان مشخصی بیشتر باشند وجود ندارد.
loader
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.