مقررات جدید ماینینگ در ایالت مونتانا آمریکا/ استخراج فقط با منابع تجدیدپذیر

مقررات جدید ماینینگ در ایالت مونتانا آمریکا/ استخراج فقط با منابع تجدیدپذیر

بنابر گزارش رسانه های محلی در تاریخ ۵ آوریل (۱۶ فروردین)، بخش میزولا واقع در ایالت مونتانا، مقررات جدیدی را برای استخراج ارز دیجیتال در نظر گرفته است.

بر اساس این گزارش، اعضای کمیسیون نظارت بخش میزولا با تصویب قوانین جدید برای فعالیت ماینرها موافق بودند. طبق گزارش کوین تلگراف در ماه گذشته، در پیش نویس اولیه این مقررات، هدف اصلی «حفاظت از سلامت اجتماعی، امنیت، و رفاه عمومی ساکنین میزولا» اعلام شده بود.

به نظر می رسد که تمرکز این قانون جدید بر روی تاثیر احتمالی استخراج ارز دیجیتال در گرمایش جهانی و زباله های الکترونیکی قرار داشته باشد. همچنین، از حالا به بعد، ماینرهای این بخش در ابتدا مورد بررسی قرار می گیرند و می توانند با توجه به شرایطی که برای آن ها در نظر گرفته می شود، در منطقه صنایع سنگین و سبک فعالیت داشته باشند.

علاوه بر آن، ماینرهای این بخش باید با ارائه یک گواهی تصدیق کنند که تمام زباله های الکترونیکی آن ها توسط یک شرکت بازیافت تحت نظارت اداره کیفیت محیط زیست، مدیریت می شود. قانون جدید دیگری ماینرها را ملزم به این می کند که منحصرا از انرژی تجدیدپذیر استفاده کنند.

در آخر، عملیات های استخراجی که از قبل وجود داشتند، تنها در صورت مطابقت با قوانین جدید است که مجاز به ادامه فعالیت و گسترش خواهند بود. در پیش نویس موجود مشخص شده است که این قوانین از تاریخ ۴ آوریل، ۲۰۱۹ تا ۳ آوریل، ۲۰۲۰ موثر خواهند بود.

طبق اعلام روزنامه محلی Missoulian، اعضای کمیسیون نظارت میزولا ادعا می کنند که در حال حاضر میزان برق مصرفی در شرکت استخراج هایپربلاک با یک سوم تمام خانه های کشور برابر است و این شرکت برنامه دارد که مصرف برق خود را سه برابر کند.

مقررات جدید ماینینگ در ایالت مونتانا آمریکا/ استخراج فقط با منابع تجدیدپذیر

نمای داخلی از مجموعه هایپربلاک

بر اساس گزارش های موجود، شرکت هایپربلاک (Hyperblock) برای تامین انرژی مورد نیاز، از نیروی برق‌آبی یا هیدروالکتریسیته استفاده می کند. با این حال، ظاهرا اعضای کمیسیون نظارت بخش میزولا معتقدند که این شرکت سایر خریداران بالقوه انرژی تجدیدپذیر را دور می کند. دیو استرومایر در مقام عضو ارشد این کمیسیون اظهار داشت:

می توانم بگویم مصرف انرژی در حوزه ارز دیجیتال رشد نمایی دارد و ما باید اقداماتی را برای حل این مساله در نظر بگیریم. اگر قصد داریم به تغییرات اقلیمی بپردازیم، باید از انرژی های تجدیدپذیر جدید استفاده کنیم.

در مقابل دن استیورز به عنوان مدیر شرکت هایپربلاک، از این شرکت دفاع کرده است. او می گوید که برق حاصل از سوزاندن ذغال سنگ، همواره گزینه ارزان قیمت تری بوده، اما هایپربلاک برای تامین برق مصرفی در عملیات های خود، پیوسته از انرژی تجدیدپذیر استفاده کرده است. او در ادامه به مساله بازیافت اشاره داشت و گفت که برای مدیریت زباله های الکترونیکی هایپربلاک از یک شرکت بازیافت مجاز استفاده می کند. وی افزود:

به نوعی، هیچ یک از این ها کافی نیستند. این مدل کسب و کار برای رشد و ترقی مناسب است و اگر ما به عنوان مستاجرین جذب کننده وارد مونتانا نشده بودیم، بونر میل رونق امروز را نداشت.

به نوشته روزنامه محلی Missoulian، یکی از وکلای شرکت هایپربلاک به تنظیم شکایت قانونی علیه این مقررات در آینده اشاره کرده است.

همچنین، وزیر خدمات مالی و خزانه داری هنگ کنگ به تازگی اعلام کرده است که عملیات استخراج ارز دیجیتال، به وسیله قانون تجارت محلی تنظیم می شود.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه