تحلیل‌گر مطرح: باید انتظار جهش سریع قیمت بیت کوین را داشت

تحلیل‌گر مطرح: باید انتظار جهش سریع قیمت بیت کوین را داشت

جیهان چو (Jehan Chu)، تحلیل‌گر شرکت سرمایه‌گذاری «Kenetic Capital»، معتقد است که با توجه به نزدیک شدن به هاوینگ، ممکن است قیمت بیت کوین خیلی سریع دوباره وارد روند صعودی شود.

به گزارش یوتودی، بزرگیِ سقوط اخیر قیمت بیت کوین حتی برخی از معامله‌گران با تجربه را هم غافل‌گیر کرد. با این حال، جیهان چو، این تحلیل‌گر حرفه‌ای معتقد است که پادشاه ارزهای دیجیتال برای پاسخ‌گویی به کاهش عرضه در زمان نصف شدن بیت کوین‌های تولیدشده، می‌تواند یک «چرخش سریع» به سمت سطوح بالا داشته باشد. او در این خصوص به بلومبرگ گفت:

با توجه به حرکت به سمت هاوینگ، می‌توان انتظار یک چرخش سریعِ مشابه [با سقوط] به سمت سطوح بالاتر را داشت.

چو معتقد است که چنین دوره‌هایی از نوسان برای بیت کوین غیرعادی نیست. با این حال، با رخ دادن دنباله‌ای از رویدادهای کلانِ منفی، این نوسانات تشدید شده است. در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا، جنگ نفتی جدید هم باعث شده است تا بازارهای مالی جهان لحظه‌ای آرام نداشته باشند. چو گفت:

دومینوهای بزرگ پشت سر هم میفتند و زنجیره‌ای از احساسات منفی را ایجاد می‌کنند که موجب تحریک به فروش شدید ارزهای دیجیتال می‌شود.

اگر بخواهیم نیمه پر لیوان را ببینیم، بیت کوین با وجود سقوط ۲۵ درصدی طی دو هفته وحشتناک، هنوز هم از ابتدای ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۸ درصد افزایش قیمت را تجربه می‌کند.

در مورد بیت کوین، تاریخ نشان داده است که احساسات موجود در بازار خیلی سریع می‌تواند تغییر کند. بنابراین، چو اشاره کرد که قبل از هاوینگ پیش‌بینی‌شده در ماه می ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹) که حدود ۶۱ روز با آن فاصله داریم، ممکن است شاهد بازگشت سریع گاوها به بازار باشیم.

برای درک امکان‌پذیر بودن این اتفاق، در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، بیت کوین برای رشد ۲۵۰ درصدی فقط ۱۲ هفته زمان نیاز داشت. در پایان سال ۲۰۱۷ هم فقط یک ماهِ جنون‌آمیز طول کشید تا بیت کوین با همین مقدار رشد به بالاترین قیمت تاریخش برسد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
علی
علی
۴ سال قبل

باز هم میاد پایین تر ایشون داره سعی میکنه از سقوط بیشتر جلوگیری کنه از نوع حرف زدنش پیداست دوسال دارن میگن بیت کویین میره بالای بیست هزار دلار و فقط چند بار رفت بالای ده هزار دلار اونم به زور بازار بیت کویین سودا گریه فقط

شاهین
شاهین
۴ سال قبل

سوداصلیرو توسال۲۰۲۰آلتکوینا میدن چون بیتکوین رقمش درشته ودوبرابری شدنش سخته ولی ارزایی مثل لایتکوین زیکش مونرو وچنتادیگه خیلی راحت ترازخودبیت میتونن رشدچندبرابریوداشته باشن

علی
علی
۴ سال قبل

بازم بیت سقوط کرد ، ساقیا اومدن !!!

HAJARIAN
HAJARIAN
۴ سال قبل

سلام دورود به نظرم خیلی پایین تر از این هم خواهدشد اما یک سوال داشتم آیا سرمایه‌گذاران پولشون رو خارج کردن؟ باوردارم پایین تر از نصف خواهدشد تشکر ازشما و همه عزیزان فعال