سناتور فیلیپین خواستار تشدید مجازات جرائم ارزهای دیجیتال شد

سناتور فیلیپین خواستار تشدید مجازات جرائم ارزهای دیجیتال شد

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده از مجلس فیلیپین، سناتور لیلا دا لیما، لایحه‌ای برای اعمال مجازات‌های سخت‌گیرانه در حوزه جرائم مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه کرده است.

طبق لایحه‌ی شماره ۱۶۹۴ مجلس سنا، در همه جرائمی که در قانون کیفری این کشور ثبت شده‌اند، اگر جرم شامل استفاده از «پول مجازی» باشد، مجازات مجرم یک درجه بالاتر از حد معمول خواهد بود. دا لیما همچنین پیشنهاد توقیف ارزهای دیجیتالی که در فعالیت‌های غیرقانونی مورد استفاده قرارگرفته اند را ارائه کرد. وی در بخشی از بیانیه اش اذعان داشت:

«با توجه به طبیعت ناشناس (ارزهای دیجیتال)، ردیابی و یافتن مالک پول مجازی استفاده شده در فعالیت‌های غیرقانونی بسیار مشکل است، بنابراین اعمال مجازات‌های شدیدتر هم مجاز خواهد بود.»

به گفته دا لیما، هدف این اقدامات، تطبیق سیستم عدالت کیفری دولت با نوع جدید جرم‌های انجام شده در بستر ارزهای دیجیتال است.

سناتور فیلیپین خواستار تشدید مجازات جرائم ارزهای دیجیتال شد

دا لیما در سخنان خود به جرائمی مانند دریافت پول و عدم پرداخت بیت کوین، خرید و فروش کالاهای غیرمجاز با بیت کوین، پولشویی و تأمین مالی تروریست‌ها اشاره کرد.

این مقام ارشد تاکید داشت:

«پول مجازی شبیه پول واقعی، اما بدون محدودیت است.»

در فوریه سال ۲۰۱۷، بانک مرکزی فیلیپین اجازه فعالیت بیت کوین را به عنوان روش پرداخت صادر کرد اما تاکید داشت که به علت اینکه بیت کوین توسط بانک مرکزی صادر نمی‌شود، پذیرش بیت کوین به معنای تأیید دولت و قانونی شدن این ارز دیجیتال نیست.

در نوامبر سال ۲۰۱۷ هم کمیسیون بورس فیلیپین از برنامه خود برای ثبت ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار خبر داد که فعلا عملی نشده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off