رئیس CFTC : ارزهای دیجیتال شبیه هیچ کدام از کالاهایی که دیده‌ایم نیستند!

رئیس CFTC : ارزهای دیجیتال شبیه هیچ کدام از کالاهایی که دیده‌ایم نیستند!

طبق بیانیه جِی. کریستفر جینکارلو ارزهای دیجیتال یکی از پر چالش ترین موضوعات کمیسیون معاملات آتی آمریکا (CFTC) هستند؛ او همچنین به سرمایه گذاران درمورد خطرات ناشی از این ارزها و همچنین ico ها هشدار داد. در ادامه با ارز دیجیتال همراه باشید.

مشارکت قابل توجه

وی از کمیسیون امنیت مبادلات (SEC) به دلیل افزایش نظارت و بالا بردن آگاهی سرمایه گذاران که باعث می شود تا ریسک‌ها و مسئولیت‌های قانونی خود را در حوزه ارزهای دیجیتالی و فضای معاملاتی بفهمند، نهایت تشکر را کرد. وی در بخشی از صحبت‌های خود گفت:

من مدام گفته‌ام که ارزهای مجازی با تمام کالاهایی که در کمیسیون با آنها سرکار و داریم متفاوت است و در این موضوع نیز مطلع ام که درست به مانند ما، SEC نیز با این چالش مواجه است.

جیانکارلو در ادامه افزود، هر دو سازمان در رابطه با ارزهای دیجیتالی و ICOها با یکدیگر همکاری‌های گسترده‌ای دارند که نشان از اهمیت بالای این مسائل برای دولت آمریکا دارد. وی همچنین اعلام کرد که این سازمان نمی‌تواند مستقیماً ارزهای دیجیتالی را کنترل کند و برای آنها آیین نامه‌هایی را وضع نماید.

این دو کمیسیون با تلفیق بخش‌هایی و ایجاد بخشی جدید با عنوان کمیته CFTC-SEC قصد دارند تا مشکلات و چالش‌هایی که از جانب ارزهای دیجیتال به وجود می ایند را سازمان دهی و در نهایت رفع کنند. ایجاد چنین کمیته‌ای در سال ۲۰۰۹ شدیداً توصیه شده بود. 

ارزهای دیجیتالی  و آیین نامه‌های مرتبط در آمریکا

در جدیدترین بیانیه‌ای که جیانکارلو منتشر کرده است، می‌افزاید:

بازارهای نوپایی نقدی و صرافی های بیت کوین، همچنان بدون وجود آیین نامه‌های مقرراتی در حال فعالیت هستند و CFTC محدودیت قانونی در این حوزه دارد.

مدیر SEC همچنین بر این موضوع اذعان کرد که ICOها شاید ابزار مفیدی باشند اما ابتدای باید آیین نامه‌هایی برای در امان ماندن سرمایه گذاران وضع گردد؛ تعهدی که این موسسه قول داده تا با تمام قوا نسبت به انجام آن اقدام کند. 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه